Заняття з дошкільниками старшої групи на тему «Свійські тварини»
Мета: поглибити знання дітей про свійських тварин, використовуючи твори усної народної творчості, збагачувати словниковий запас дітей, закріпити знання про зовнішні ознаки тварин, чим харчуються, як подають голос, яку користь приносять.
Розвивати логічне мислення, вміння виражати свої почуття та емоції.
Виховувати дбайливе ставлення до тварин.
Обладнання: пазли «Тварини та їх дитинчата» виставка книг про домашніх тварин, картинки домашніх тварин, м’які іграшки, мольберт з магнітами.
ХІД ЗАНЯТТЯ
Організаційний момент.
Вихователь:
Доброго ранку ! Добрий день !
Хай плещуть долоньки !
Хай тупають ніжки!
Працюють голівки!
Доброго ранку ! Добрий день!
Бажаю всім вам здоров’я й добра!
Пригадаймо девіз нашого заняття:
НЕ ПРОСТО СЛУХАЮ, А ЧУЮ
НЕ ПРОСТО ДИВЛЮСЯ, А БАЧУ
ВІДПОВІДАЮ І МІРКУЮ
ПЛІДНО ПРАЦЮЮ.
Вихователь: сьогодні ми з вами перевіримо як добре ви знаєте дивні істоти, які живуть поруч з людиною, і пропоную вам перше завдання:
ВІДГАДАЙТЕ ЗАГАДКИ.
Я вам читаю загадки про тварин, а ви шукаєте відгадки у себе на столиках на картках, і показуєте відгадку - картинку.
1. Йде, йде, бородою трясе, травички просить,
ме-ме-ме, дайте травички мені (коза)
2. З господарем дружить, будинок стереже,
живе під ґанком, а хвіст колечком (собака)
3.Спереду п’ятачок, ззаду гачок,
посередині спинка, а на ній щетинка (свиня)
Вихователь: молодці діти, правильно відгадали загадки, підібрали малюнки тварин, які є відгадкою до загадок. Отже ви вже мабуть здогадалися, що на сьогоднішньому занятті ми будемо говорити про тварин. А скажіть ,будь ласка, де живуть тварини, які ви вибрали ?
(Відповіді дітей)
Вихователь: так, це домашні тварини, або їх ще називають свійські, вони живуть вдома, доглядають за ними люди. А які ви ще знаєте домашні тварини?
Діти називають тварини усно.
Вихователь: у кожної тварини, найчастіше навесні, з’являються малята.
Я пропоную вам пограти у гру «Відшукай моє маля» (всі діти діляться на дві групи, по команді вихователя кожна група складає на швидкість пазли Корівка – теля і інші. Хто швидше і більше складе пазлів, та група перемогла.
(По команді вихователя діти починають підбирати пару).
Вихователь: скажіть, діти, чи є у вас вдома домашні тварини ?
Чи любите ви їх? Як ви частіше до них звертаєтесь?
Я пропоную пограти в гру і одночасно перевірити вашу увагу. Я буду називати якусь тварину і кидати м’яча, а вам необхідно спіймати м’яч, потім кинути його мені і назвати цю тварину лагідно.
Наприклад: кішка – кішечка
собака – собачка
курка – курочка
Вихователь: сьогодні ми з вами говоримо про домашні тварини, ви ще маленькі, але мабуть допомагаєте вдома годувати їх. Тому зараз перевіримо чи знаєте ви що їдять домашні тварини.
Дидактична гра «Хто що їсть?»
(Завчасно на дошці прикріплюємо малюнки свійських тварин)
Вихователь читає вголос перелік продуктів харчування, а діти по черзі називають кого будуть годувати цією їжею, і прикріплюють малюнок з їжею під тваринку яку годують.
Корова Собака Курка
Сіно, буряк кісточки, суп, м'ясо зерно
Вихователь: діти, а якщо ми не погодуємо вчасно своїх тваринок, вони подають голос, ніби просять, щоб ми про них пригадали.
Дидактична гра: «Хто як кричить?»
Хто хрюкає? (Свинка ) Як хрюкає свинка ? (Хро-хро )
Хто мукає? (Корівка ) Як мукає корівка? (Му-у)
Хто мекає ? (Коза ) Як мекає коза? (Ме-е )
Вихователь: Діти, ми з вами під час занять читаємо багато казок, де зустрічаються домашні тварини. Давайте пригадаємо казки, де зустрічаються домашні тварини (виставка книг).
Відповіді дітей: «Пан Коцький » , «Про півника і двох мишенят » , «Курочка ряба».
Молодці, діти, а тепер давайте послухаєте вірш, Г.Бойка і трохи відпочинемо.
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
У Милочки й Наталочки
Є кізоньки - брикалочки
В них гостренькі ріжки
(Діти на собі показують, де ріжки)
Постукали ніжки
Кізоньки брикали (діти тупочуть)
Грядки потоптали
Батіжок, батіжок
(Беруть в руки уявний батіжок та махають ним)
Жени кізок на лужок
Вихователь: відпочили, продовжимо наше заняття.
Для чого людині потрібно утримувати домашніх тварин, адже це забирає багато часу, витрат, яку користь приносять домашні тварини?
Діти: вони дають нам молоко, м’ясо, пір’я, жир, яйця, шкіру.
Вихователь: пропоную пограти в гру «Чорний ящик»
Під музичний супровід вноситься «чорний ящик». Діти по черзі з заплющеними очима витягують предмети і називають тварину яка цей предмет може подарувати людині.
(сир, яйце, сметана, масло, клубок ниток, пір’я, і т. д.)
Висновок: підсумком заняття є те, що діти беруть в руки м’які іграшки, «домашні тварини» які принесли для цієї гри і по черзі дякують тваринам.
Вихователь першим показує приклад.
Наприклад: корівка, дякую тобі за смачне молоко, сир, сметану. Звертає увагу на те, що корівку треба годувати, доглядати за нею.