Урок складений за підручником Біологія, 6 клас, Остапченко Л. І.
Приємного перегляду та навчання!)
Конструктор уроків
Урок складений за підручником Біологія, 6 клас, Остапченко Л. І.
Приємного перегляду та навчання!)
Урок не містить жодного завдання. Додайте завдання.
Щоб додати завдання, оберіть категорію завдання на панелі запитань.
№1:
Теоретичний блок
Тема: Суцвіття.
Мета: Ознайомити учнів із суцвіттями, їх основними типами і перевагами над поодинокими квітами;
Розвивати уміння порівнювати біологічні явища та процеси у житті рослин; уміння спостерігати та робити висновки і узагальнення; розвивати логічне мислення, пам’ять, увагу.
Виховувати бережливе ставлення до навколишнього середовища та рослин рідного краю, сприяти естетичному вихованню учнів.
Хід уроку:
Актуалізація опорних знань.
№2:
Тестування
З метою повторення вивченого матеріалу пройдіть, будь ласка, запропонований тест. Відповіді відсилати вчителю не потрібно. Ваші результати тесту я побачу)
Нехай щастить!)
№3:
Теоретичний блок
2. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Вивчаючи рослинний організм ви вже впевнилися в тому, що рослина – це складний живий організм, так само, як тварина та людина. Для рослини, як і для всіх живих організмів притаманні такі ознаки: народження, живлення, дихання, ріст, розмноження. Вивчаючи будову рослинного організму ви крок за кроком розкривали світ, що вас оточує. І от сьогодні ми з вами дізнаємося про ще одну таємницю із життя рослин.
Подивіться уважно на ці рослини і скажіть, чим вони відрізняються одна від одної.
— Як ви гадаєте, чому у троянди одна квітка, а у конвалії багато дрібних квіток, які зібрані у групи?
— Яке це має значення в житті рослин?
На ці та інші питання ми спробуємо сьогодні дати відповіді)
-Що ж таке суцвіття?
3.Вивчення нового матеріалу.
Суцвіття — це сукупність квіток, розташованих на загальній осі у певному порядку. (визначення записати у зошит)
Суцвіття за розмірами бувають від кількох см. до 14 м.
Великі квітки зазвичай розташовуються на стеблі поодинці, а дрібні зібрані в суцвіття.
Розрізняють прості та складці суцвіття.
Простими називають суцвіття, у яких на нерозгалуженій осі розміщені поодинокі квітки.
Складні суцвіття утворюються з кількох простих за рахунок галуження головної осі.
Типи суцвіть
Прості Складні
Китиця Складний колос
Колос Волоть
Щиток Складний зонтик
Зонтик Складний щиток
Початок
Головка
Кошик
Сережка
Китиця - це суцвіття, в якого до подовженої головної осі (головної квітконіжки) почергово прикріплені дрібні квітки за допомогою своїх коротких квітконіжок (акація, черемха, суріпиця, люпин, конвалія).
Зонтик - суцвіття, у якому квітки розташовані на верхівці вкороченої головної осі (виходять з однієї точки) на квітконіжках однакової довжини (цибуля, вишня, первоцвіт).
Колос має головну видовжену вісь, на якій прикріплені почергово сидячі (без квітконіжок) квітки (подорожник).
Головка - суцвіття з вкороченою і потовщеною головною віссю, на якому розміщені сидячі квітки або квітки на коротких квітконіжках (конюшина).
Щиток — суцвіття, у якого від головної осі відходять квітконіжки різної довжини, внаслідок чого квітки розташовуються в одній площині (яблуня, груша, глід).
Кошик численні дрібні сидячі квітки розташовані на сильно потовщеному і розширеному (тарілкоподібному) кінці вкороченої осі, що має увігнуту, плоску чи опуклу форму; зовні суцвіття захищене зеленим листям – обгорткою (соняшник, волошка, кульбаба, ромашка).
Початок - суцвіття з потовщеною головною віссю, на якій розташовані квітки без квітконіжок (білокрильник, аїр).
Сережки суцвіття, у якому на звисаючій, м᾽якій, видовженій головній осі розташовані одностатеві квітки без квітконіжок (верба, волоський горіх, смородина).
Складна китиця, або волоть (тонконіг, бузок, виноград, полин): суцвіття, яке складається з простих китиць або колосків, розташованих на бічних відгалуженнях.
Складний щиток (горобина, калина): головна вісь є щитком, бічні — кошики або теж щитки;
Складний колос (пшениця, жито): у якому на розгалуженнях видовженої головної осі розміщені сидячі прості суцвіття - колоски;
Складний зонтик (морква, кріп, борщовик): бокові осі закінчуються не квітками, а простими зонтиками.
№4:
Теоретичний блок
Перегляньте запропоноване відео
https://www.youtube.com/watch?v=sxZh2N6tKQY
та виконайте завдання для перевірки знань за посиланням
https://learningapps.org/view4749524
https://learningapps.org/view6557295
(При виконанні завдання можна натискати на малюнок та збільшувати зображення, кількість спроб необмежена. Головне, щоб ви знайшли правильний варіант)
№5:
Завантаження файлу
Домашнє завдання Розглянути параграф 34, питання після параграфу.
Скласти таблицю та схематично замалювати приклади суцвіть (матеріал в підручнику на с. 129, 130).
Назва суцвіття | Схематичне зображення | Приклад рослини |
Фото (файл) виконаного завдання надіслати в Classroom або приєднати в цьому уроці.
Рефлексія від 2 учнів
Сподобався:
Зрозумілий:
Потрібні роз'яснення: