ТЕМА. Стародавній Рим.
Мета: ознайомити дітей з історичними спорудами Стародавнього Риму, зокрема акведуками, термами, Колізеєм і їх призначенням; сформувати в учнів уявлення про ранкові та вечірні гігієнічні процедури, поглибити знання про значення гігієнічних процедур, виховувати бажання використовувати набуті гігієнічні навички у повсякденному житті за різних умов.
Обладнання: мультимедійний комплект
Хід уроку
1. Організація класу
Створення позитивного психологічного клімату класу.
Веселі та грайливі,
Допитливі й сміливі
Зустріли день новий.
Тож хай іскриться сонце,
Проміннячко вам шле
І 2 – А веселий
До знань вперед веде.
2. Мотивація навчальної діяльності
3. Актуалізація опорних знань

1) Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.
А яка зараз пора року?
Який місяць?
Яке сьогодні число?
Яким було вранці небо?
Що стосовно опадів?
Кому відома температура повітря?
2) Пригадай.
- Чим славилась Давня Греція?
- Чому її називають колискою цивілізації?
- Які із семи чудес Стародавнього світу знаходились саме в Греції?
4. Вивчення нового матеріалу
1. Перегляд світлин. Чим славиться Італія та її столиця Рим?
а) Ознайомся з символами Італії. Що ти про них знаєш?





б) Робота з картою.
- Якими морями омивається Італія?
- На що схожа форма країни?
в) Довідничок
г) Цікавинка
Рухлива вправа
д) Слово вчителя. Перегляд відео «Акведуки, терми та Колізей»
е) Акведуки — римські водогони.
є) Римські терми.


5. Закріплення вивченого
- Розгляньте малюнки, яких правил гігієни дотримуються діти?
- Інструкція з акуратності.
Фізкультхвилинка
- Виберіть предмети, необхідні для догляду за тілом. Обговоріть, як ви їх будете використовувати. Які з них не можна давати користуватися іншим?
* Вправа «Правила гігієни»
* Запитання від Мурчика.
- Робота в зошиті
* Розгадай кросворд в зошиті.
* Обчисли

6. Підсумок уроку
Рефлексія.



