Конструктор уроків
1
Мета: дізнатися про майстрів світових шедеврів; формувати вміння аналізувати й узагальнювати історичний матеріал; розвивати усвідомлення значення культурних досягнень для розвитку людства,а також історичні компетентності; виховувати почуття прекрасного на кращих зразках світової культури.
Тип уроку: Урок ознайомлення з мистецькими творами
Компетентності
Ключові:
спілкування державною мовою;
інформаційно-цифрова компетентність;
обізнаність та самовираження у сфері культури.
Предметні:
хронологічна (співвідносити історичні події, явища з періодами, орієнтуватися в науковій періодизації історії);
інформаційна (виявляти різні точки зору, визнавати і сприймати таку різноманітність);
логічна (уміння учнів визначати та застосовувати теоретичні поняття, положення, концепції для аналізу й пояснення історичних фактів, явищ, процесів);
аксіологічна (уміння формувати оцінки історичних подій та порівнювати із сучасністю).
ХІД УРОКУ
І Організаційна частина
ІІ Актуалізація опорних знань
ІІІ Вивчення нового матеріалу
ІV Закріплення вивченого матеріалу
V Підсумок уроку
VІ Домашнє завдання
2
Скульптура – справжня прикраса внутрішнього простору. Створення унікальної атмосфери через акценти на прекрасному і навіть “оживлення” простору – на все це здатна скульптура. Що таке станкова скульптура? Сама назва вказує на те, що скульптуру створено за допомогою скульптурного станка. Призначення такої пластики – оздоблення інтер’єру.

Станкова скульптура в основному невеликих розмірів, наближена до натуральної величини, або значно менша, з урахуванням близького огляду й сприйняття. Безпосередня близькість до сприйняття характеризують і її особливості. Станкова скульптура, як правило, глибока, психологічна, розкриває образ шляхом розповідної чи символічної мови. Часто станкова скульптура створюється із застосуванням алегорії.
Об’єкти зображення різні – від тваринно-рослинного світу до абстрактних космічних понять.
Високий рівень виконання станкової скульптури відрізняється художнім опрацюванням деталей, майстерною обробкою матеріалу, наприклад, шамоту, бронзи, а також вмінням розкрити глибину змісту і застосувати прийоми емоційного впливу.
Скульптура станкова має різні види композиції: бюст, портрет, статуетка, фігура, група.

Свамі Вівекананда. 2014 року, шамот

Омар Хайям. 2011, шамот

Пушкін О.С.2014, шамот

Гіпатія. 2015-го, шамот

Водолій. 2019, шамот
Маленький Будда. 2011, бронза

Дар життя. 2011, шамот
Фігура – окрема об’ємна скульптура із зображенням людських, міфічних постатей або тварин.

Ангел Охоронець. Світильник. 2012 шамот

Пінонароджена. 2006, шамот

Омар Хайям. 2005, шамот
Станкова скульптура часто зображає тваринний світ, як правило, через розкриття унікальних властивостей, притаманних кожному видові.

Сторож. 2003 шамот

Біла ведмедиця. 2010 шамот

Орел в устремлінні. 2005, шамот

Ідилія. 2011, бронза

Роксолана і Сулейман. 2005, шамот

Деваки і Крішна. 2008, шамот
Джерело - https://art-sculptor.com/ua/stankovaya-skulptura-iskusstvo-ukrasheniya-interera/
Рефлексія від 7 учнів
Сподобався:
Так: 7
Ні: 0
Зрозумілий:
Так: 7
Ні: 0
Потрібні роз'яснення:
Ні: 7
Так: 0