Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Екологічна комунікація в колективі: як розпізнати та зупинити мобінг та булінг у закладі освіти
»
Взяти участь Всі події
Урок:

Спорт. Чому варто займатися фізкультурою чи спортом?

Вміст уроку:
1
2

Урок не містить жодного завдання. Додайте завдання.

Щоб додати завдання, оберіть категорію завдання на панелі запитань.

1

Тема тижня. Спорт.

Тема уроку. Чому варто займатися фізкультурою чи спортом?

Мета уроку: ознайомити дітей з різними видами спорту; формувати  уміння розрізняти види спорту за порами року; навчати висловлювати свою думку, активно слухати в умовах усного спілкування, взаємодіяти з однокласниками; збагачувати словниковий запас словами спортивної тематики; викликати інтерес займатися різними видами спорту та виявляти здібності дітей до тих чи інших видів спорту, розвивати зв’язне мовлення, дрібну моторику руки.

Обладнання: чарівна скринька, тенісний м’яч, презентація, картки, сюжетна картина.

Хід уроку

І. Ранкова зустріч.

1. Привітання

Станьте в коло, любі друзі,

Потанцюймо ми по крузі.

А тепер всі разом з вами

Так потупаєм ногами.

З вами я, сини та доньки

Ще поплескаю в долоньки.

Я люблю вас звеселяти,

Тож прошу ще й пострибати.

2. Обмін інформацією.

-Послухайте віршик і відгадайте, про що піде мова цього тижня.

Бокс, хокей, бобслей, футбол,

Сноуборд і волейбол…

Стадіон, басейни, корт -

Об’єднало слово… (спорт).

Цей тиждень буде присвячений спорту і сьогодні ми розглянемо таку тему: «Чому варто займатися фізкульту­рою чи спортом?»

-Усі ми знаємо, що рух — це життя. Із моменту, коли народилася дитина, мама займається з нею зарядкою та гімнастикою. Кожна дитина обирає, яким видом спорту їй займатися. Адже недарма кажуть: «У здоровому тілі — здоровий дух!». Бо якщо в нас нічого не болить, то нам і світ у радість, і ніщо не зможе нас зупинити у досягненні своєї мети. Тільки здорова людина може бути успішною, заможною, жити щасливо. А щоб бути здоровим, потрібно любити спорт і займатися фізичними вправами.

Вправа «Розкажи про себе».

Діти у парах обмінюються інформацією, яким видом спортом вони займаються. Якщо ніяким, то розповідають, що вони люблять більше всього у спорті.

3. Групове заняття.

«Загадкова скринька»

1) Дослідження

-Діти, сьогодні ви будете вчитись проводити дослідження та вирішувати проблеми.

-В руках у мене скринька, в ній загадковий предмет. Вам потрібно визначити, що це може бути.

-Повторимо правила.

Скриньку не можна відкривати.

Її можна трусити.

3) Кожен може поставити одне запитання про об'єкт усередині.

Скринька передається доти, доки хтось не відповість, що там лежить.  (тенісний м’ячик)

2) Бесіда

-Що ви знаєте про цей предмет?

-Де його використовують?

-Як називають людей, які займаються спортом?

-Яких відомих спортсменів ви знаєте?

4. Щоденні новини.

  1. Доброго ранку, діти!

  2. Сьогодні   __________.

  3. Число        __________.

  4. Місяць      __________.

  5. Погода     __________.

  6. Дитина дня  ________.

  7. Тема         __________.

  8. Новини   ___________.

    • З’єднайте цифри від 1 до 15 і визначте спортивний інвентар. (Ковзани)

ІІ. Читання тексту для пригадування видів спорту.

• Запропонуйте дітям прочитати текст про спорт і обговоріть його зміст.

- Якими видами спорту займаються учні першого класу?

- Хто мріє стати відомими гімнастками?

- Скільки дівчаток займаються спортом? А скільки хлопців?

- На скільки менше хлопців займаються спортом, ніж дівчат, у 1-А класі?

- Чи відомі вам інші види спорту?Назвіть їх.

ІII. Перегляд з учнями картинок із зображенням окремих видів спорту та класифікація їх за однією ознакою.

Гра «Які види спорту ми знаємо?»

Картки лежать на столі так, щоб не було видно зображень. Діти по черзі обирають одну з карток, називають вид спорту, піктограму якого зображено, пояснюють, як вони його впізнали, коротко розповідають про нього. Якщо дитина, яка взяла картку,  не може дати відповідь на якесь запитання, її відповідь доповнюється однокласниками.

Спонукайте дітей до самостійного визначення ознак (наприклад, класифікація на «зимові» та «літні» види спорту; командні та одиночні; розумові та технічні тощо).

IV. Відтворення в різних видах діяльності знань про види спорту, в яких використовуються ковзани

-У яких видах спорту використовують ковзани? (Фігурне катання, хокей, ковзанярський спорт, шорт-трек).

-Хто вміє кататися на ковзанах?

-Що треба вміти робити для катання на них?

Запропонуйте дітям дослідити власну рівновагу.

V. Відтворення у різних видах діяльності знань про види спорту, в яких використовується волан.

-Розгадайте ребус.

•• Покажіть дітям волан або його зображення.

-Чи знаєте ви, у якому спорті використовують волан?

• Проведіть роботу над називання звуків у слові-відгадці, поділ їх на голосні та приголосні, визначення кількості складів, наголосу. Попросіть дітей скласти речення із словом та, за можливістю, записати його.

• Запитайте дітей, скільки учасників потрібно для гри у бадмінтон. Поцікавтесь, скільки ракеток і скільки воланів необхідно для гри двом гравцям. Попросіть дітей скласти комплекти для гри і визначити, скільки команд з двох учасників зможе пограти у бадмінтон. Чи залишиться зайвий інвентар?

VI. Відтворення в різних видах діяльності знань про види спорту, в яких використовується м'яч

• Загадайте дітям загадку:

Плига, плига цілий день,

Через лаву, через пень,

Через кущ і через квіти.

Що за іграшка це, діти? (М’яч)

-У яких видах спорту використовують м’яч? (Футбол, волейбол, баскетбол, гольф, теніс, регбі, водне поле тощо).

-Прочитайте початок казки «Пригоди м’яча» та придумайте її продовження.

• Послухайте казки, які склали учні.

• Роздайте дітям розмальовку і попросіть розфарбувати малюнок, обчисливши математичні вирази.

• Запропонуйте дітям пограти в їхні улюблені ігри з м’ячем.

VII. Робота над прислів’ям.

-Відтворіть та прочитайте прислів’я. Поясніть, як ви його розумієте.

VIІІ. Бесіда «Чому варто займатися рухливими іграми на свіжому повітрі?» за сюжетною картиною

• Запропонуйте дітям розглянути сюжетну картину.

- Чи любите ви рухливі ігри на свіжому повітрі?

- Що вас найбільше приваблює в таких іграх узимку?

- Чому вони корисні? Як ще можна загартовуватися дітям?

- Скільки дітей обороняють фортецю? Скільки здійснюють напад?

- Які емоції відчувають гравці обох команд?

- Чи є хтось засмучений, розгублений? Що трапилося? (Один хлопчик без рукавички).

- Пошукайте її на картині. Хто знайшов рукавичку? Що він буде робити з нею?

- Чи злякався хлопчик, який ухиляється від снігового снаряду? Чому ні?

- Чим зайняті дівчатка? Чи візьмуть їх до гри, якщо вони захочуть долучитися до захисту або атаки фортеці?

- Як гадаєте, чим закінчиться гра?

- Що робить Джмелик? Що ще можна будувати зі снігу?

- Скільки дітей катається на ковзанці?

- А скільки дітей грає в сніжки?

- Скількох песиків ви помітили?

- А скільки зелених рукавичок?

- Скільки пташок на картині?

- Скільки діток з'їжджає по схилу?

- Скільки чекає своєї черги? Що трапиться, якщо цього не робити?

- Покажіть, по якій частині гірки варто підніматися.

- Які емоції відчувають діти, які з'їжджають? Чи всі вони радісні? Чому?

- Що відчуваєте ви, коли мчите на санчатах по схилу? А коли чекаєте у черзі?

- Чи займаються спортом діти, зображені на картині? Чому?

- Чим спорт, на вашу думку, відрізняється від розваги?

IX. Підведення підсумків заняття

Продовжіть речення:

-Фізкультурою та спортом варто займатися, тому що …

Рефлексія від 0 учнів

Сподобався:

0

Так: 0

Ні: 0

Зрозумілий:

0

Так: 0

Ні: 0

Потрібні роз'яснення:

0

Ні: 0

Так: 0

Рекомендуємо

"ЗИМОВІ ЗАХОПЛЕННЯ І СПОРТ"

"ЗИМОВІ ЗАХОПЛЕННЯ І СПОРТ"

996

Аватар профіля Тунік Світлана Григорівна
Мистецтво
2 клас

46 грн

Складаю текст-міркування "Чому варто відвідати Синевир"

Складаю текст-міркування "Чому варто відвідати Синевир"

436

Аватар профіля Мінич Світлана Миколаївна
Українська мова
4 клас

19 грн

Зимові захоплення і спорт (2 клас Урок №18)

Зимові захоплення і спорт (2 клас Урок №18)

432

Аватар профіля Рубан-Оленіч Інна Іванівна
Мистецтво
2 клас

20 грн

Складання розповіді про можливості заняття спортом у вашому населеному пункті

Складання розповіді про можливості заняття спортом у вашому населеному пункті

80

Аватар профіля Зубко Ірина Олександрівна
Українська мова
11 клас та II курс

25 грн

5 клас. Фізичне виховання у Стародавній Греції. Правила гігієни та санітарії під час занять фізкультурою. Правила безпеки під час фізкультурно-оздоровчої діяльності

5 клас.  Фізичне  виховання у Стародавній  Греції. Правила  гігієни та санітарії під час  занять фізкультурою. Правила безпеки під час  фізкультурно-оздоровчої  діяльності

360

Аватар профіля Куц Олександр Євгенович
Фізична культура
5 клас

50 грн

Спортивні звитяги минулого і сьогодення.

Спортивні звитяги минулого і сьогодення.

542

Аватар профіля Нараївська Ганна Іванівна
Досліджуємо історію і суспільство
5 клас

35 грн

Схожі уроки

Приготувати та подавати розсольники, солянки.

 Приготувати та подавати розсольники, солянки.

113

Аватар профіля Олексюк Тетяна Дмитрівна
Початкова освіта
II курс

Формування читацької компетентності молодших школярів

Формування  читацької компетентності молодших школярів

210

Аватар профіля Козін Любов Денисівна
Початкова освіта
3 клас

Урок узагальнення "Дієслово"

Урок узагальнення "Дієслово"

283

Аватар профіля Надорожна Ольга Романівна
Початкова освіта
4 клас

Діяльнісний підхід у початковій школі

Діяльнісний підхід у початковій школі

398

Аватар профіля Кузьменко Наталія Вікторівна
Початкова освіта
змішані

«Берізка в осінньому вбранні»

«Берізка в осінньому вбранні»

24

Аватар профіля Надорожна Ольга Романівна
Початкова освіта
4 клас

Ми - українці: честь і слава незламним

Ми - українці: честь і слава незламним

16

Аватар профіля Сухорукова Валентина Михайлівна
Початкова освіта
2 клас