Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Інтерактивне навчання для розвитку творчого потенціалу: створюємо цікаві вправи на платформі "Всеосвіта"
»
Взяти участь Всі події
Урок:

Спільна робота з документом

25.11.2023
8 Клас

2

31

110

0

Джерела використаної інформації: розкрити закрити
Теоретичний матеріал:
Інформатика : підруч. для 8 кл. закл. загал. серед. освіти / [О. О. Бондаренко, В. В. Ластовецький, О. П. Пилипчук, Є. А. Шестопалов]. — Харків : Вид-во «Ранок», 2021
Інтерактивні вправи:
https://wordwall.net/uk/resource/53497439/%d1%81%d0%bf%d1%96%d0%bb%d1%8c%d0%bd%d0%b0-%d1%80%d0%be%d0%b1%d0%be%d1%82%d0%b0-%d0%b7-%d0%b4%d0%be%d0%ba%d1%83%d0%bc%d0%b5%d0%bd%d1%82%d0%be%d0%bc
Вміст уроку:

Завдання №1:

Теоретичний блок

Опрацюйте теоретичний матеріал:

Системи колективної взаємодії — це програми, які дозволяють організувати групову роботу і використання спільних документів, наприклад Google Wave, 12Sprints, Sharepoint, Novell Pulse, IPI.Manager, Feng Office, Microsoft Office Groove 2007. Вони можуть використовуватися як у локальних, так і в глобальних мережах.

Основне призначення систем колективної взаємодії:

  • доступ до спільних ресурсів деякої групи учасників;

  • організація спілкування між учасниками групи;

  • координація та документування ходу робіт.

Документи, збережені на хмарному диску, можуть опрацьовувати всі, хто має до них доступ. Працювати з документом можна з будь-якого місця на земній кулі, де є доступ до інтернету. Доступ до файлів надає власник хмарного диску.

Доступ на OneDrive

Для надання доступу до файлу на OneDrive слід позначити потрібний файл галочкою і натиснути кнопку Спільний доступ або відкрити файл, і натиснути кнопку Спільний доступ. Далі у вікні Параметри посилань потрібно налаштувати параметри доступу (будь-кому чи лише користувачам з певною адресою, дозволити редагування документа чи лише перегляд, обмежувати термін, чи надати безстроковий доступ, встановлювати пароль доступу чи ні) і натиснути кнопку Застосувати (рис. 1).

67.PNG

Рис.1

Доступ на Google Диск

На Google Диск існують два типи доступу до файлу:
1) усім, хто має посилання на файл (увімкнено: 68.PNG, вимкнено: 69.PNG);
2) лише тим, кому надано доступ за їх іменами або електронними адресами.
Існують три рівні доступу до документа:
1) перегляд; 2) коментування; 3) редагування.
Кожен наступний рівень надає користувачеві всі можливості попередніх рівнів доступу. Так, найвищий рівень «редагування» включає можливість перегляду та коментування даних у файлах.
Для надання доступу до даних на Google Диску необхідно в контекстному меню файлу вибрати команду Надати доступ (рис. 2).

70.PNG

Рис.2

Або: в режимі онлайн-перегляду файлу клацнути кнопку Поділитися (рис 3).

103.PNG

Рис.3

Далі у формі, що відкриється, потрібно встановити тип і рівень доступу та клацнути кнопку Готово (рис. 4).

72.PNG

Рис.4

Якщо в адресному рядку форми доступу зазначити електронні адреси, то адресати або отримають автоматичний лист-повідомлення про те, що їм надано доступ до файлу (за умови встановлення прапорця Сповістити), або дізнаються про це, увійшовши до свого Google-диска.

Відстеження змін у документі

З одним і тим самим файлом одночасно може працювати до 200 користувачів, яких автор документа запросив до спільної роботи, вказавши його роль:

  • Співавтор — може читати і редагувати документ, зберігати його копію на своєму комп’ютері, а також видаляти і додавати нових співавторів;

  • Читач — може переглядати вміст останньої версії документа, а також зберігати її на своєму комп’ютері.

На роботу з електронними документами в Документи Google існує ряд обмежень, які стосуються розмірів і форматів файлів документів, що завантажуються, їх кількості тощо. Ознайомитися із цими обмеженнями можна на сайті www.docs.google.com, вибравши кнопку Завантажити та вибравши посилання Типи файлів та обмеження розміру.

Важливо відстежувати, хто і які зміни вносив у документ. Якщо документ опрацьовується (редагується, форматується) кількома особами одночасно, то всі зміни відстежуються в режимі реального часу, тобто кожен бачить хто і які зміни вносить. Повідомлення про це відображається над Рядком меню у вигляді піктограм-аватарок, після наведення на які можна визначити користувачів. Якщо один з користувачів змінює вміст документа, то всі зміни одразу ж відображаються і у вікні інших користувачів.

Співавтори автоматично отримують свій колір маркування і під час роботи над документом можна бачити поточне місце їхньої роботи (рис.6).

100.PNG

Рис.6

Щоб відстежувати зміни, які внесено за відсутності користувача, потрібно в онлайн-редакторі документа Word на вкладці Рецензування увімкнути відстеження виправлень (рис. 7).

73.PNG

Рис.7

У редакторі Google-документа можна виправлення та дати внесення побачити на вкладці Файл, скориставшись командою Історія версій.

Автор документа за потреби може скасувати всі правки, які було внесено співавторами, повернувшись до однієї з попередніх версій. Для цього слід:
1. Виконати Файл → Історія версій → Переглянути історію версій.
2. Вибрати на правій бічній панелі Історія версій потрібну версію документа.
3. Вибрати над документом команду Відновити цю версію.
4. Вибрати кнопку Відновити для підтвердження своїх дій.
5. Продовжити роботу з документом.

Спілкування під час колективного опрацювання документів може відбуватись засобами текстових редакторів: за допомогою приміток — кнопка 74.PNGу Word, та коментарів в Google-документі: кнопка 75.PNG у правому верхньому куті вікна.


Для додавання приміток до виділених фрагментів тексту в документі використовують команду Створити примітку, що міститься на вкладці Рецензування (рис. 8).

76.PNG

Рис.8

Коментар — це вбудований об’єкт активного Google Документа, який дозволяє прикріпити пояснення до фрагмента тексту й винести його за поле, не змінюючи тексту.

Для додавання коментарів до фрагменту виділеного тексту в Google-документі використовують значок 77.PNG, який з’являється після виділення тексту (рис.9).

78.PNG

Рис.9

Завдання №2:

Вільне введення тексту

10 з 10 (100%)

Виконайте інтерактивні вправи. Скріни прикріпіть до цього завдання

Рефлексія від 5 учнів

Сподобався:

4 1

Зрозумілий:

4 1

Потрібні роз'яснення:

4 1
Рекомендуємо

Урок 16. Інформатика. 5 клас (НУШ). Практична робота зі спільного використання папок

Урок 16. Інформатика. 5 клас (НУШ). Практична робота зі спільного використання папок

401

Інформатика
5 клас

20 грн

Об’єктна модель документа.

Об’єктна модель документа.

36

Інформатика
10—11 клас та I—III курси

25 грн

6. Опрацювання складного текстового документа. Макроси

6. Опрацювання складного текстового документа. Макроси

85

50 грн

Об’єктна модель документа. Веб-програмування та інтерактивні сторінки

Об’єктна модель документа. Веб-програмування та інтерактивні сторінки

20

Інформатика
10—11 клас

83 грн

5 кл. Урок 93. Найменше спільне кратне (1). (30.01.2023)

5 кл. Урок 93. Найменше спільне кратне (1). (30.01.2023)

37

Математика
5—6 клас

20 грн

Схожі уроки

Впорядкування, пошук і фільтрування даних.

Впорядкування, пошук і фільтрування даних.

755

Інформатика
9 клас

Створення й уведення структури таблиць. Поняття таблиці, поля, запису. Створення таблиць, означення полів і ключів у середовищі СКБД. Властивості полів, типи даних.

Цикли з передумовою у вкладених циклах

Цикли з передумовою у вкладених циклах

541

Інформатика
6 клас

Налаштування часових параметрів аудіо- та відеоряду.

Елемент керування «кнопка». Поняття об’єкту та його властивостей і методів (на прикладі елементів екранної форми). Властивості і методи елементів керування.