Урок:

ЩО ТАКЕ ПОГОДА І НАВІЩО НАМ ЇЇ ЗНАТИ

Опис уроку (учням цей опис не показується):

Мета: дати учням поняття про погоду та її складові елементи; вчити спостерігати за погодою свого краю восени, перевіряти народні прикмети передбачення погоди восени. Розвивати спостережливість, кмітливість. Виховувати розуміння важливості для людей знань про погоду та її зміни.

Вміст уроку:
1
2
3
4

Урок не містить жодного завдання. Додайте завдання.

Щоб додати завдання, оберіть категорію завдання на панелі запитань.

1

ХІД УРОКУ

І. Організація класу. Психотренінг.

Заняття з екологічного виховання для молодшого дошкільного віку "У пошуках Сонечка"

(На дошці – усміхнене сонечко.)

Доброго ранку, сонце привітне!

Доброго ранку, небо блакитне!

Доброго ранку, у небі пташки!

Доброго ранку, тобі і мені!

  • Посміхніться у відповідь сонечку, одне одному та висловимо впевненість і собі, своїх знаннях.

  • У мене все вийде добре на уроці.

  • Я впораюсь із будь – яким завданням.

  • У мене буде гарний настрій.

ІІ. Вправа «Погода»


— Яка зараз пора року?
—Який місяць? Чому він має таку назву?
—Яке число?
— Тепло чи холодно надворі?
— Який стан неба?
— Яка температура повітря?
— Чи були сьогодні протягом дня опади?

ІІI. Актуалізація опорних знань

Вправа «Незакінчене речення»

  • Зміни, які відбуваються в природі, називаються… (явищами природи).

  • До явищ неживої природи належать…( райдуга, гроза, хмари, снігопад, заметіль, вітер, дощ).

  • Прилад для вимірювання температури – це… (термометр).

  • Хмари утворюються з …(водяної пари, завислих у повітрі дрібних крапель, крижинок).

  • Хмари бувають …(перисті, купчасті, шаруваті).

  • Дні за хмарністю бувають…(ясні, похмурі, хмарні).

  • Опади бувають …(дощ, мряка, сніг, іній, роса).

  • Повітря – це суміш газів, до складу якої входить …(кисень).

  • Вітер – це …(рух повітря).

  • Вітер буває …(помірний, слабкий, сильний, дуже сильний).

  • Робота над загадками

  • Він шепоче: «Шу-шу-шу,

    Листя обірвать спішу.

    З листячком в осіннім гаї

    У таночку покружляю». (Вітер)

  • Глянь на небі біла вата

    Хоче сонечко сховати. (Хмара)

  • Ллється водичка із неба –

    Дітям ховатися треба. (Дощ)

  • Біла скатертина всю землю вкрила. (Сніг)

  • Хмара сива увесь світ накрила. (Туман)

  • Що характеризують ці слова?

IV. Повідомлення теми і мети уроку

  • Сьогодні ми з’ясуємо, які показники допоможуть охарактеризувати погоду, як можна передбачити погоду за народними прикметами.

V. Вивчення нового матеріалу

Вправа «Передбачення»

  • Щойно прокинувшись уранці, ви мерщій дивитеся у вікно.

  • Що ви там можете побачити?

  • А чи можете ви з’ясувати, яка сьогодні погода?

  • За якими ознаками?

  • А навіщо нам знати яка сьогодні погода?

  • Кожну людину спонукає цікавитися погодою не тільки допитливість, а й практичні потреби.

  • А як ви гадаєте, що ж таке погода?

    0601t692-d144-491x44.png0601t696-0973-539x374.png

  • А можливо Ви знаєте що таке атмосфера?

0601t69q-68e1-684x430.png

  1. Розповідь

  • Напевно ви чули народну прикмету «Трапляється такий год, що на день по сім погод».

  • Люди давно помітили, що погода дуже мінлива. Уранці сяє сонечко, по обіді зривається вітер, а увечері падає густий дощ.

  • Люди, які визначають погоду, називаються синоптиками . Вони спостерігають за температурою повітря, напрямком і силою вітру, наявністю чи відсутністю опадів, хмарністю неба.

  • Тобто, спостереження за погодою – це спостереження за:

    • температурою повітря;
    • напрямом і силою вітру;
    • станом неба;
    • опадами.

    0601t6a0-0394-546x315.png

  • Щоденно по радіо, телебаченню, з газет та Інтернету ми отримуємо дані про погоду, яка очікується найближчим часом. Це — прогноз погоди. Прогноз – це припущення про майбутні зміни у погоді. Така інформація має велике значення як для кожної людини, так і для всього суспільства. Погода весь час змінюється, тому так важливо вміти її передбачати.

  • Для прогнозу погоди використовують сучасні технології, комп’ютери, спеціально обладнані кораблі в морі, запускають супутники в космос.

    0601t6a5-4c49-507x384.png

  • Фізкультхвилинка «Тропічний дощ»

Чи знаєте ви, який тропічний дощ?

— Піднімається вітер (потираємо руки).

— Падають перші краплини дощу (клацаємо паль­цями).

— Почалася злива (плескаємо долонями по стег­нам).

— Злива перетворилася на бурю (тупаємо).

— Ось буря стихає (плескаємо долонями по гру­дині).

— Стихає злива (плескаємо долонями по стег­нам).

— Закінчується дощ, падають останні краплі (кла­цаємо пальцями).

— Шумить тільки вітер (потираємо долоні).

— Австралійський дощ скінчився. Сонце! (Діти піднімають руки вгору).

  • Опрацювання народних прикмет про погоду

    0601t6an-c009-456x533.png

    - Давайте прочитаємо і спробуємо пояснити деякі з народних прикмет.

    * У холодний день качки не відлітають з води, то тепла погода протримається ще довго.

    * Багато ягід – зима буде сувора.

    * Якщо дятел стукає дзьобом у ясний, літній день – дощитиме.

    - Зміни погоди можна визначити і за поведінкою акваріумних рибок. Якщо вони плавають біля самої поверхні води, очікується негода. Якщо риються на дні у піску, буде гарна погода.

    V. Узагальнення і систематизація знань

    VI. Підсумок уроку. Рефлексія

    Вправа «Незакінчене речення»

    • Було цікаво…

    • Було складно…

    • Я дізнався(лася)…

    • Мені сподобалось…

    • Я хотів(ла) би…

2

1 з 2 балів

Яку погоду ви любите найбільше? Чому?

3

Закріпіть набуті знання даним тестом

ЩО ТАКЕ ПОГОДА І НАВІЩО НАМ ЇЇ ЗНАТИ
25 травня 2024
0 0
Аватар профіля Лілія Басанько
Аватар профіля Лілія Басанько
Я досліджую світ
2 клас
0 8 0 0 0 0

4

1 з 2 балів

Намалюйте погоду яка Вам найбільше подобається

Рефлексія від 0 учнів

Сподобався:

0

Так: 0

Ні: 0

Зрозумілий:

0

Так: 0

Ні: 0

Потрібні роз'яснення:

0

Ні: 0

Так: 0

Рекомендуємо

Погода і клімат

Погода і клімат

418

Аватар профіля Чернишева Антоніна Вікторівна
Географія
11 клас

66 грн

Погода. Спостереження за рослинами і тваринами: які рослини і тварини передбачають погоду. Причиново-наслідкові зв'язки в природі.

Погода. Спостереження за рослинами і тваринами: які рослини і тварини передбачають погоду. Причиново-наслідкові зв'язки в природі.

308

Аватар профіля Боброва Олена Володимирівна
Я досліджую світ
3 клас

25 грн

Урок для 2 класу з ЯДС. Тема: Що таке погода і як її передбачити. Дослідження: як за станом рослин і поведінкою тварин люди передбачають погоду.

Урок для 2 класу з ЯДС. Тема: Що таке погода і як її передбачити. Дослідження: як за станом рослин і поведінкою тварин люди передбачають погоду.

255

Аватар профіля Нестеренко Ірина Юріївна
Я досліджую світ
2 клас

100 грн

Що ми знаємо про життя річки.

Що ми знаємо про життя річки.

379

Аватар профіля Базаренко Микола Миколайович
Географія
6 клас

33 грн

"МИСТЕЦТВО НЕ ЗНАЄ КОРДОНІВ"

"МИСТЕЦТВО НЕ ЗНАЄ КОРДОНІВ"

362

Аватар профіля Тунік Світлана Григорівна
Мистецтво
7 клас

46 грн

Види опадів. Клімат. Повітря і погода. Прогноз погоди. 5 кл НУШ Пізнаємо природу

Види опадів. Клімат. Повітря і погода. Прогноз погоди. 5 кл НУШ Пізнаємо природу

322

Аватар профіля Стась Лариса Ігорівна
" Пізнаємо природу "
5 клас

58 грн

Схожі уроки

Які рослини та тварини мешкають в Африці

Які рослини та тварини мешкають в Африці

3862

Аватар профіля Сухорукова Валентина Михайлівна
Я досліджую світ
4 клас

Як тварини пристосовуються до довкілля ?

Як тварини пристосовуються до довкілля ?

1404

Аватар профіля Беца Наталія Іванівна
Я досліджую світ
3 клас

03.02.2022. Тема : Робота з природнім матеріалом.

03.02.2022. Тема : Робота з природнім матеріалом.

465

Аватар профіля Рошкович Андріяна Анріївна
Я досліджую світ
3 клас

03.02.2022. Тема : Як розмножуються рослини?

03.02.2022. Тема : Як розмножуються рослини?

463

Аватар профіля Рошкович Андріяна Анріївна
Я досліджую світ
3 клас

Догляд за кімнатними рослинами

Догляд за кімнатними рослинами

556

Аватар профіля Шандра Алла
Я досліджую світ
4 клас

Дерева, кущі, трав'янисті рослини. Листяні і хвойні рослини

Дерева, кущі, трав'янисті рослини. Листяні і хвойні рослини

1295

Аватар профіля Василенко Анастасія Василівна
Я досліджую світ
1 клас