Познайомити учнів з будовою рослин, різноманітністю, значенням рослинного світу для життя людства; розвивати бережне відношення до рослин, бажання дбайливо відноситись до живої природи.
Конструктор уроків
Познайомити учнів з будовою рослин, різноманітністю, значенням рослинного світу для життя людства; розвивати бережне відношення до рослин, бажання дбайливо відноситись до живої природи.
1

2
Інтерактивна технологія «Мікрофон»
- Як ви гадаєте, ми можемо віднести рослини до природи?(Так)
- Рослин ми можемо віднести до живої чи не живої?
- Доведіть, що це жива природа. Назвіть ознаки. (Вони дихають, ростуть,
розмножуються, живляться, помирають)
- Що потрібно рослині для життя? (Світло, тепло, вода, ґрунт, повітря)
- Що нам дає світло і тепло? (Сонце)
- Сонце — це жива чи нежива природа? (Нежива)
- Навіщо рослині світло і тепло? (Щоб рости)
- Звідки рослини беруть воду? (У ґрунті багато вологи та поживних речовин)
Отже, рослини пов'язані з вологою ґрунту.
- Що ще рослині треба для росту? (Повітря)
- Сонце, вода і повітря - це жива чи нежива природа? (Нежива)
Висновок: Жива природа пов'язана з неживою.
Презентація до уроку Рослини.pptx
Щоб рослина нормально жила і розвивалася, їй потрібні вода, світло, тепло, мороз, повітря, поживні речовини. Уявіть себе рослиною і розкажіть про себе.
3
Частини рослини – корінь, стебло, листя, квітка, плід з насінням – органи рослини.
- Як ви вважаєте, чи зможе рослина жити без якої-небудь частини?
Як вже сказано, корінь — є одним з найважливіших органів рослини.
- Для чого потрібне стебло? (Тримає листя, квіти і плоди, доставляє поживні
речовини від кореня до інших частин рослини)
-Для чого потрібне листя? (Листя підказує, коли рослину треба полити, ловить
сонячне проміння, листям рослина дихає, в себе вбирає вуглекислий газ, а віддає
чисте повітря - кисень)
-Для чого потрібна квітка? (Квітка – важлива, тому що з неї утворюються плоди і
насіння. З квіток варять варення, роблять ліки)
-Для чого потрібні плід з насінням? (Плоди – це джерело живлення. Це їжа для
тварин і людей)
Робота в зошиті

Підсумок уроку. Рефлексія
- Як слід поводитися з рослинами?
Колективне складання правил поводження в природі:
Не рвати рослини без потреби.
Не ламати гілки дерев і кущів.
Не топтати рослини.
Не розпалювати багаття на природі
4
Підручник, с.89 (усно)
Вас чекає цікавий тест за посиланням
Рефлексія від 16 учнів
Сподобався:
Так: 16
Ні: 0
Зрозумілий:
Так: 16
Ні: 0
Потрібні роз'яснення:
Ні: 16
Так: 0