Урок:

Розв'язуємо складені задачі з використанням діяльнісного підходу

08.12.2024
0 0
Опис уроку (учням цей опис не показується):

Тема. Розв'язуємо складені задачі

Мета уроку:

  • Продовжити ознайомлювати учнів з методами розв'язування складених задач.

  • Сформувати вміння аналізувати умови задачі, виділяти основні слова та визначати невідомі величини.

  • Розвивати логічне мислення, увагу, пам'ять, вміння аналізувати ситуації в задачах.

  • Спонукати учнів до пошуку кількох можливих шляхів розв'язування складених задач.

  • Виховувати старанність, відповідальність та наполегливість у досягненні мети.

  • Стимулювати колективну роботу при обговоренні різних варіантів розв'язків.

    Тип кроку: урок формування навичок і вмінь

Джерела використаної інформації: розкрити закрити
Список використаної літератури
1. Бех І. Д. Духовні цінності розвитку особистості // Педагогіка і психологія. – 1997. - №4. – С. 124 – 129.
2. Бібік Н. Компетентність і компетенції у результатах початкової освіти // Початкова школа. – 2010. – № 9. – С. 1-4.
3. Волканова В.В., Муржа Л.І., Мунтьян Т.О. Порадник методиста. Типологічний словник уроків (вид, форма, методи та прийоми) // Управління школою – 2008. - №8- 9. – С. 2-28.
4. Воронцова С., Онопрієнко О. Математика: підручник для 2 класу закладів загальної середньої освіти. Харків: Видавництво «Ранок», 2019. С.144.
5. Горгош Л.І. Інтеграція традиційних та інноваційних технологій в навчальновиховному процесі початкової школи // Розкажи онуку – 2009 - №1-2. – С.4-8.
6. Дідик О. В. Компетентнісно орієнтовне навчання // Х.: Основа. – 2010.
7. Інноваційні технології навчання в початковій школі / Упорядники: В. П. Телячук, О. В. Лесіна. – Х.: Вид. група «Основа», 2007. – 240 с.
8. Концепція педагогічної освіти / Історія української школи і педагогіки : Хрестоматія / Упорядн. О. О. Любар ; За ред.. В. Г. Кременя. - К. : Знання, КОО, 2003. - С. 704 - 718.
9. Методичний посібник «Як цікаво розпочати урок?» КВНЗ «Нікопольський педагогічний коледж» ДОР». м. Нікополь, 2020. – С. 28
https://vseosvita.ua/library/posibnik-ak-cikavo-rozpocati-urok-203993.html
10. Методичний посібник із фасилітації уроків математики в початковій школі «Діяльнісна математика». Запоріжжя: СТАТУС, 2023. – С.57-107.
11. Меточний посібник «Ранкові зустрічі в початковій школі». Запоріжжя: СТАТУС, 2023. – С.67-101.
Вміст уроку:
1
Опис, який учні побачать перед початком уроку

Урок математитки 2 клас.docx

Тема. Розв'язуємо складені задачі

Мета уроку:

  • Продовжити ознайомлювати учнів з методами розв'язування складених задач.

  • Сформувати вміння аналізувати умови задачі, виділяти основні слова та визначати невідомі величини.

  • Розвивати логічне мислення, увагу, пам'ять, вміння аналізувати ситуації в задачах.

  • Спонукати учнів до пошуку кількох можливих шляхів розв'язування складених задач.

  • Виховувати старанність, відповідальність та наполегливість у досягненні мети.

  • Стимулювати колективну роботу при обговоренні різних варіантів розв'язків.

Тип кроку: урок формування навичок і вмінь

Хід уроку

І. Перевірка домашнього завдання

ІІ. Актуалізація і корекція опорних знань, навичок і вмінь; повідомлення теми, цілей і завдань уроку; актуалізація мотивації учіння учнів.

  • Психологічна настанова "До успіху"

    - Усміхніться один одному, подумки побажайте успіхів на цілий день. Для того, щоб впоратися на уроці з завданнями, будьте старанними і слухняними. Завдання наші такі:

Не просто слухати, а чути.

Не просто дивитися, а бачити.

Не просто відповідати, а міркувати.

Дружно і плідно працювати.

  • Робота в парах. Вправа «Близнюки»

Об’єднатися в пари, обійміть один одного однією рукою за пояс, далі використовуючи вільні руки розгорніть папір та виконайте завдання:

  • Знайти на аркуші та записати каліграфічно 5 цифр

  • Скласти 4 вирази на порівняння цих чисел

    • Робота з математичними ковриками (Додаток 1,2)

    Блок 1:

    060327me-9254-55x36.png Різниця чисел 24 і 2 (22)

    060327mg-6c54-60x42.png Сума чисел 15 + 3 = 18

    060327md-cf0c-58x40.png 26 – 6 = 20

    060327mf-91af-57x36.png 21 – 2 = 19

    Які цеглинки не розпочали змагання? ( 060327mh-77c9-41x27.png і 060327mc-782a-31x20.png )

    Блок 2:

    060327mv-eecd-45x30.png Число на 1 більше, ніж 12 (13)

    060327mu-55d4-39x28.pngЧисло на 1 менше, ніж 19 (18)

    060327ms-7fba-38x27.png Число на 1 менше, ніж 21 (20)

    060327mr-2c38-41x26.png Число на 1 більше, ніж 18 (19)

    Чи є цеглинка, яка так і не розпочала змагання? ( 060327mt-8fb5-48x30.png )

    Блок 3:

    060327o8-1a5b-42x27.png Число в якому 1 дес і 9 од (19)

    060327o5-f1aa-38x27.png Число в якому 2 дес (20)

    060327o3-6ecc-46x33.png Число в якому 1 дес і 8 од (18)

    * Якщо до 1 дес добавити 1 дес, то отримаємо (2 дес або число 20)

    Б І Н Г О!

    - То, яка цеглинка вийшла переможцем? 060327o7-245c-39x28.png

    - Скільки цеглинок на другому місці? Які саме? ( 060327o9-746f-66x42.pngі 060327o4-8e79-61x44.png)

    Бліц-опитування за допомогою програми Plickers. (Додаток 3)

    У 2 – А класі 30 учнів. Скільки подарунків потрібно купити до свята Нового року, щоб жодна дитина не залишилася без привітань?

    A) 31

    B) 30

    C) 29

    D) 28

    2) На уроці дівчата оздобили 18 пряників, а хлопці на 6 менше. Скільки пряників оздобили хлопці?

    A) 24

    B) 13

    C) 12

    D) 14

    3) Хлопці до свята купили 8 масок, а хлопці – 9 масок. Скільки масок купили діти?

    A) 17

    B) 16

    C) 19

    D) 1

    ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

    А) Самостійне застосування учнями знань у стандартних ситуаціях

    Ознайомлення із задачею у групі (Додаток 4,5)

    Задача 1

    До різдвяних свят майстер виготовив 26 дідухів. На базарі він продав 6 великих та 4 малих дідухи. Скільки дідухів залишилося у майстра?

    Задача 2

    До різдвяних свят майстер виготовив 23 дідухи. На базарі він продав 3 малих та 7 великих дідухів. Скільки дідухів залишилося у майстра?

    Дідух: чому символ українського Різдва дуже язичницький? - Новини Дідух - українська різдвяна прикраса з колосків, а також — символ урожаю, добробуту, багатства. Дідух має вигляд вертикального поставленого снопа, що складається з найкращого збіжжя, може прикрашатися кольоровими нитками, стрічками, квітами, плодами.

    Групова робота над задачею

    Працюємо в групі над задачею

    Крок 1.

    Читаємо умову задачі (2 рази), пояснюємо незрозумілі слова.

    Крок 2.

    Підкреслюємо головні слова задачі синім кольором.

    Крок 3.

    Підкреслюємо питання задачі червоним кольором.

    Крок 4.

    Слухаємо ідеї кожного учасника групи щодо розв’язання задачі.

    Крок 5.

    Моделюємо розв’язання задачі

    Крок 6.

    Записуємо коротку умову до задачі

    Крок 7.

    Малюємо схему до задачі

    Крок 8.

    Записуємо розв’язок задачі (всі способи)

    Крок 9.

    Презентуємо задачу для класу

    Б) Творче перенесення знань і навичок у нові ситуації

    Задача 3 (Додаток 6)

    060327s9-560e-112x79.pngУ вашому гаманці є 50 грн. Що ви зможете придбати на подарунок для своїх рідних?

    Рамка для фото = 5 грн

    Цукерка = 2 грн

    Іграшка = 20 грн

    Фломастери = 18 грн

    Книга = 13 грн

    Картина = 15 грн

    Альбом = 10 грн

    Активність «Прикрасимо ялинку»

    На ялинку потрібно повісити кульки з відповідним прикладом, сканувавши QR-коди

    060327sg-08f4-315x420.png060327sf-82ed-42x51.png060327sb-9689-42x51.png060327sc-2849-47x57.png060327se-9b42-42x51.png

    Додаток 7

    IV. Підсумки уроку.

    Рефлексія

    - Зафарбуйте один з подарунків, якщо ви вірно розв’язали

    задачу.

    - Зафарбуйте подарунок, якщо ви вірно обчислювали сьогодні.

    - Зафарбуйте подарунок, якщо ви без помилок прикрасили ялинку.

    - Зафарбуйте подарунок, якщо вам хотілося б і наступного уроку працювати у групі.

    V. Повідомлення домашнього завдання.

    - Спробуйте придбати подарунки на 50 грн так, щоб не залишилося решти! За бажанням, можна запропонувати власні ціни на товари, або ж використати з уроку.

Урок не містить жодного завдання. Додайте завдання.

Щоб додати завдання, оберіть категорію завдання на панелі запитань.

1

Повідомлення домашнього завдання.

- Спробуйте придбати подарунки на 50 грн так, щоб не залишилося решти! За бажанням, можна запропонувати власні ціни на товари, або ж використати з уроку.

Рефлексія від 0 учнів

Сподобався:

0

Так: 0

Ні: 0

Зрозумілий:

0

Так: 0

Ні: 0

Потрібні роз'яснення:

0

Ні: 0

Так: 0

Рекомендуємо

Вчимося розв'язувати задачі. "МОЛЕКУЛЯРНА ФІЗИКА І ТЕРМОДИНАМІКА" ІЗОПРОЦЕСИ В ГАЗАХ

Вчимося розв'язувати задачі. "МОЛЕКУЛЯРНА ФІЗИКА І ТЕРМОДИНАМІКА" ІЗОПРОЦЕСИ В ГАЗАХ

71

Аватар профіля Гонтарук Лілія Петрівна
Фізика
I—III курси

21 грн

Розбір задач з теми "Використання функцій користувача

Розбір задач з теми "Використання функцій користувача

221

Аватар профіля Киреєва Оксана Анатоліївна
Інформатика
9 клас

50 грн

9.1. Етапи розв’язування задач із використанням комп’ютера

9.1. Етапи розв’язування задач із використанням комп’ютера

126

Аватар профіля Губчик Вероніка Григорівна
Інформатика
8 клас

50 грн

Практикум з використання інформаційних технологій. Розв’язування компетентнісних задач

Практикум з використання інформаційних технологій. Розв’язування компетентнісних задач

375

Аватар профіля Нікішина Катерина Іванівна
Інформатика
7—9 клас

100 грн

10 клас. Використання надбудови Розв'язувач для розв'язування задач

10 клас. Використання надбудови Розв'язувач для розв'язування задач

56

Аватар профіля Vitenko Ihor
Інформатика
10 клас

50 грн

Складений іменний присудок

Складений іменний присудок

278

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Українська мова
9 клас

35 грн

Схожі уроки

Порівняння десяткових дробів

Порівняння десяткових дробів

688

Аватар профіля Буланова Валентина Миколаївна
Математика
5 клас

Досліджуємо задачі. Порівняння задач. Складання задач за малюнком.

Досліджуємо задачі. Порівняння задач. Складання задач за малюнком.

935

Аватар профіля Крутоголова Ірина Миколаївна
Математика
1 клас

Усне ділення багатоцифрових чисел на одноцифрове.

Усне ділення багатоцифрових чисел на одноцифрове.

830

Аватар профіля Шандра Алла
Математика
4 клас

6 кл. Додавання від'ємних чисел. Урок 2 (02.02.2022)

6 кл. Додавання від'ємних чисел. Урок 2 (02.02.2022)

504

Аватар профіля Сапко Наталія Олександрівна
Математика
6 клас

Письмове ділення круглого багатоцифрового числа на одноцифрове

Письмове ділення круглого багатоцифрового числа на одноцифрове

642

Аватар профіля Сухорукова Валентина Михайлівна
Математика
4 клас

Округлення десяткових дробів

Округлення десяткових дробів

223

Аватар профіля Велика Валентина Вікторівна
Математика
5 клас