Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Освітня майстерня “Ігри для творчого розвитку дитини”
»
Взяти участь Всі події
Урок:

Робота з дитячою книжкою.Редьярд Кіплінг "Чому в носорога така шкура"

22.05.2023
Опис уроку (учням цей опис не показується):

Цікава історія.

Вміст уроку:

Завдання №1:

Теоретичний блок

Запрошую на відеозустріч за посиланням:

https://meet.google.com/ekx-fzej-hzd

Ідеї на тему «Доброго ранку» (900+) | доброго ранку, листівка, кава на сніданок

Тема. Резервний урок. Редьярд Кіплінг «Чому в носорога така шкура»

Завдання №2:

Теоретичний блок

Хто такий носоріг?

Носороги – одні з найбільш великих тварин на планеті.Носоріг — це унікальний представник фауни світу, масивний і масштабний за своїми обсягами. Свого роду невелика озброєна і броньовані фортеця, бігає на чотирьох ногах.

Носоріг має дуже товсту шкіру — завтовшки до 1,5 сантиметрів. Незважаючи на те, що шкіра дуже товста, вона досить чутлива до сонячних променів і укусів комах. Носороги часто обвалюються в бруду для того, щоб захиститися від палючого сонця і докучливих комах.

Основне призначення рогу у носорогів це розділяти кущі і зарості, щоб добути собі корм.

Носороги ведуть переважно нічний спосіб життя і живляться лише рослинами. У пошуках їжі тварини можуть долати великі відстані.

Щоб наїстися, носорогові за добу потрібно не менше 70 кг рослинності.

Прочитайте казку вголос

Чому в носорога така шкура

Редьярд Кіплінг

Жив колись на безлюдному острові неподалік узбережжя Червоного моря парс, од капелюха якого сонячні промені відбивалися у більш-аніж-східній пишнóті. З усього особистого майна мав цей чоловік, котрий, як ви пам'ятаєте, мешкав біля Червоного моря, лише згаданий вище капелюх, ніж та кухонну плитку, яку, мої любі, ніколи не можна чіпати; особливо вам.

Якось узяв парс борошна, води, родзинок, слив, цукру та іншої всячини і зробив собі пиріг, завдовжки два і заввишки три фути. То була справді чудова здоба (наведені слова — чарівні), й він поставив цей кулінарний шедевр на плитку, бо йому дозволяли на ній готувати, і певний час випікав його, аж доки той увесь укрився рум'яною скоринкою та почав божественно пахнути. Але щойно зібрався наш герой ласувати, як із найбезлюдніших нетрів припленталася на піщану косу велика тварина з рогом на носі, двома поросячими óчками й поганими манерами.

У ті часи шкура сиділа на носорогові дуже щільно, без жодної складки. Звір точнісінько нагадував свого співбрата із Ковчега Ноя, хоча, звичайно ж, був значно більший. Утім, він не міг похвалитися вихованістю вже тоді, не може тепер і, либонь, узагалі ніколи не стане поштивим.

Насупившись, носоріг буркнув щось на зразок:

— Мугу!

Переляканий парс блискавично видерся на верхівку пальми, прихопивши з собою тільки капелюх, од якого сонячні промені завжди відбивалися у більш-аніж-східній пишноті. Грубіян же перекинув гасову плитку[22], і пиріг покотився по піску, а непроханий гість настромив здобич на свій ріг і безцеремонно з'їв. Опісля нечема, помахуючи хвостом, забрався геть до пустельної найбезлюднішої глухомані, яка межує з островами Мазандеран, Сокотра та мисами Великого рівнодення.

Неабияк ображений, парс спустився з дерева, поставив плитку знову на ніжки й вирік закляття, якого ви, звичайно, не чули, а тому я його повторю:

Покарати парсу буде до снаги

Того, хто поцупив його пироги.

У словах тих таїлося значно більше змісту, ніж ви могли б подумати.

Адже за п'ять тижнів у цій частині Червоного моря настав сезон неймовірної спеки, і всі скинули з себе одяг. Отже, парс зняв капелюх, а носоріг — шкуру, яку перекинув через плече, спускаючись до піщаного пляжу, щоб остудитися в морських хвилях. Тоді вона застібалася внизу на три ґудзики й була схожа на дощовик. Нахаба жодним словом не обмовився про пиріг, хоч ум'яв його весь, а вишуканими манерами носоріг (ви ж пам'ятаєте?) не міг похвалитися вже тоді, та й пізніше не міг. Товстун перевальцем забрів просто в море й заходився пускати бульбашки носом, а шкуру залишив на березі.

Незабаром її угледів парс, який випадково опинився неподалік, і посмішка двічі ковзнула його обличчям. Затим він аж тричі станцював навколо знахідки, задоволено потираючи руки.

Потім парс швиденько збігав до своєї оселі, де набрав повний капелюх крихт від пирога, бо ніколи не їв нічого іншого і, крім того, ніколи не підмітав свого житла. Повернувшись, спритник узяв ту шкуру, добряче струсонув і щедро наповнив давніми, сухими, черствими, колючими крихтами й кількома підгорілими родзинками, а сам хутко виліз на верхівку тієї-таки пальми, чекаючи, доки звір вийде з води та одягнеться.

І дочекався. Збадьорений купанням, носоріг натягнув шкуру і застібнув усі три ґудзики, проте одразу тіло почало скрізь муляти, колоти і шпигати; ну, зовсім так, як дошкуляють крихти, потрапивши в ліжко. Вирішив було він почухатись, але став почуватися ще гірше. Згодом повалився на пісок і ну качатися, та що більше вовтузився, то нестерпніше свербіло. У розпачі кинувся бідаха до пальми й так завзято терся об її стовбур, що натер на своїй шкурі чималу складку над плечима, другу — внизу, там, де досі були ґудзики, тепер начисто здерті, і ще кілька — над ногами. Ця неприємність остаточно зіпсувала носорогові характер, однак не позбавила крихт, які продовжували його лоскотати. Тож пішов неборака додому, не на жарт сердитий, потерпаючи від жахливого свербіння. Відтоді й донині кожен носоріг має великі складки на шкурі та неймовірно кепський норов, і все через ті злощасні крихти під шкурою.

А парс, надівши капелюха, що од нього сонячні промені, як і раніше, відбивалися у більш-аніж-східній пишноті, зістрибнув з дерева, спакував свою плитку та й вирушив у напрямку Оротаво, Амігдали, гірських лук Анантаріво і боліт Сонапута.

Завдання №3:

Завантаження файлу

Пройдіть тест за посиланням:

https://naurok.com.ua/test/chomu-v-nosoroga-taka-shkura-r-kipling-55134.html

Рефлексія від 1 учня

Сподобався:

1 0

Зрозумілий:

1 0

Потрібні роз'яснення:

1 0
Рекомендуємо

Робота з дитячою книжкою.Ластівки.Н.Забіла

Робота з дитячою книжкою.Ластівки.Н.Забіла

106

Аватар профіля Шаповал Тетяна Сергіївна
Літературне читання
4 клас

25 грн

Шота Руставелі "Витязь у тигровій шкурі".

Шота Руставелі "Витязь у тигровій шкурі".

92

Аватар профіля Пилипчук Олександр Миколайович
Зарубіжна література
8 клас

30 грн

Як Максимко зиму шукав.В.Грінчак.Робота з дитячою книжкою.

Як Максимко зиму шукав.В.Грінчак.Робота з дитячою книжкою.

476

Аватар профіля Шаповал Тетяна Сергіївна
Літературне читання
4 клас

31 грн

"ДИТЯЧІ ІГРАШКИ"

"ДИТЯЧІ  ІГРАШКИ"

696

Аватар профіля Тунік Світлана Григорівна
Мистецтво
1 клас

30 грн

"ДИТЯЧИЙ ФОЛЬКЛОР ТА ІГРАШКИ"

"ДИТЯЧИЙ ФОЛЬКЛОР ТА ІГРАШКИ"

1877

Аватар профіля Тунік Світлана Григорівна
Мистецтво
5 клас

38 грн

Схожі уроки

Чарівні казки. А.Дімаров "Для чого людині серце"

Чарівні казки. А.Дімаров "Для чого людині серце"

749

Аватар профіля Кривенко Тамара Василівна
Літературне читання
3 клас

Позакласне читання. Леся Українка "Конвалія"

Позакласне читання.  Леся Українка "Конвалія"

214

Аватар профіля Сухорукова Валентина Михайлівна
Літературне читання
4 клас

Леонід Глібов. «Зозуля й Півень».

Леонід Глібов. «Зозуля й Півень».

160

Аватар профіля Краснік Олена Степанівна
Літературне читання
4 клас

Чарівні казки. Поміркуємо над казкою. В. Бичко «Казка— вигадка...».

Чарівні казки. Поміркуємо над казкою. В. Бичко «Казка— вигадка...».

370

Аватар профіля Кривенко Тамара Василівна
Літературне читання
3 клас

Читаємо із задоволенням щодня

Читаємо із задоволенням щодня

841

Аватар профіля Сухорукова Валентина Михайлівна
Літературне читання
4 клас