Урок:

РІЗНОМАНІТНІСТЬ ВОДОРОСТЕЙ

18.12.2024
0 0
Опис уроку (учням цей опис не показується):

Мета. сформувати уявлення про особливості будови зелених, червоних, бурих та діатомових водоростей, поглибити знання про різномантнсть рослинного сівту, продовжувати розвивати вміння порівнювати, узагальнювати, робити висновки, застосовувати набуті знання в нестандартних ситуаціях, виховувати бережливе ставлення до природи.

Вміст уроку:
1
2
3
4

Урок не містить жодного завдання. Додайте завдання.

Щоб додати завдання, оберіть категорію завдання на панелі запитань.

1

РІЗНОМАНІТНІСТЬ ВОДОРОСТЕЙ. Варіант 2
23 грудня 2024
0 0
Аватар профіля Макар Ірина Михайлівна
Аватар профіля Макар Ірина Михайлівна
Біологія
7 клас
0 6 0 1 4 0

2

РІЗНОМАНІТНІСТЬ ВОДОРОСТЕЙ варіант 1
23 грудня 2024
0 0
Аватар профіля Макар Ірина Михайлівна
Аватар профіля Макар Ірина Михайлівна
Біологія
7 клас
0 6 0 1 10 0

3

Кожна група отримує завдання.

Група 1. Виконати ДВ-завдання “На березі груші”.

1. До бурих водоростей належить ламінарія, фукус, саргасум.

2. Макроцистис називають “морською капустою”.

3.Червоні водорості у своїх клітинах запасають ламінарин.

4. Зелену водорість ульву називають “морським салатом”.

5. Панцир, просочений сполуками Сицилію, є у хлорели.

6. На найбільших глибинах здатні мешкати зелені водорості.

Група 2.

Група отримує набір намистинок хлорели, на яких написані букви, Зібрати «Намисто” прочитати зашифроване слово - назву водорості. (саргасум). Визначити, до якого відділу вона належить.

Група 3. “Біологічний диск”.Місце для формули.

Поставити два кола так, щоб співпали назви водоростей і назви відділів.

Група 4. “Кросворд їжака”.

4

ТЕРНОПІЛЬСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТ. №22

Тема уроку:РІЗНОМАНІТНІСТЬ ВОДОРОСТЕЙ.

Біологія 7 клас

Нова Українська Школа

Автор

Макар І.М., вчитель біології, основ здоров’я

Тема. РІЗНОМАНІТНІСТЬ ВОДОРОСТЕЙ.

Мета. сформувати уявлення про особливості будови зелених, червоних, бурих та діатомових водоростей, поглибити знання про різномантнсть рослинного сівту, продовжувати розвивати вміння порівнювати, узагальнювати, робити висновки, застосовувати набуті знання в нестандартних ситуаціях, виховувати бережливе ставлення до природи.

Обладнання : таблиця “Водорості”, малюнки водоростей, гербарій “Водорості”, водорості Чорного моря, дидактичний матеріал, ламінарія - салат.

Хід уроку.

  1. Актуалізація опорих знань учнів.

Вчитель. Наш урок незвичайний. Ми сьогодні потрапимо в підводне царство на фантастичному човні “Наутілюс” капітана Немо. Але для того, щоб стати членом міжнародної наукової експедиції, капітан Немо пропонує виконати тестові завдання.

(Експрес контроль).

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Прийом “Зацікав”.

Слайд 1. Лінивець.

Вчитель. Чому хутро лінивця має зеленувате забарвлення?

Деякі крихітні зелені водорості можуть жити на хутрі лінивця, надаючи йому зеленуватого відтінку. Це допомагає лінивцю маскуватися під колір листя в джунглях й ховатися від хижаків. Лінивці ніколи не чистять своє хутро і водорості ніколи не струшуються з нього.

Де ще існують водорості? На ці та інші запитання ми відшукаємо відповіді на сьогоднішньому уроці.

Ш. Вивчення нового матеріалу.

1. Капітан Немо нас запрошує пройти до лабораторії Альгології.

Що вивчає Альгологія?

Альгологія - це наука, що вивчає водорості.

Клас об”єднується в різнорівневі групи і, працюючи з текстом підручника, додатковою літературою, вивчає матеріал визначеного вчителем відділу водоростей. Групи отримують завдання на окремих карточках.

1 група - вивчає відділ Зелені водорості.

Зелені водорості

1. Опрацюйте матеріал підручника 41 , де розповідається про зелені водорості.

Підготуйте мікро - доповідь за планом:

- Кількість видів.

- Тип слані.

- Середовище існування.

- Пігмент у клітинах водоростей.

- Запасні речовини.

- Основні представники.

- Способи розмноження

2. Заповніть табличку “Порівняльна характеристики основних відділів водоростей”.

3. Значення водоростей у природі

Бурі водорості

1. Опрацюйте матеріал підручника 41 , де розповідається про бурі водорості.

Підготуйте мікро-доповідь за планом:

- Кількість видів.

- Тип слані

- Середовище існування.

- Пігмент у клітинах водоростей.

- Запасні речовини.

- Основні представники.

- Способи розмноження

  1. Заповніть табличку “Порівняльна характеристики основних відділів водоростей”.

  1. Значення водоростей в науці та промисловості

Червоні водорості

1. Опрацюйте матеріал підручника 41, де розповідається про червоні водорості.

Підготуйте мікро-доповідь за планом:

- Кількість видів.

- Тип слані.

- Середовище існування.

- Пігмент у клітинах водоростей.

- Запасні речовини.

- Основні представники.

- Способи розмноження

2. Заповніть табличку “Порівняльна характеристики основних відділів водоростей”.

3 Значення водоростей в харчовій промисловості

Діатомові водорості

1. Опрацюйте матеріал підручника 41, де розповідається про діатомові водорості.

Підготуйте мікро-доповідь за планом:

- Кількість видів.

- Тип слані.

- Середовище існування.

- Пігмент у клітинах водоростей.

- Запасні речовини.

- Основні представники.

- Способи розмноження.

2. Заповніть табличку “Порівняльна характеристики основних відділів водоростей”.

3. Значення водоростей у сільському господарстві

2. Зараз ми проходимо в інший зал. Тут капітан Немо пропонує вирішити дуже важливі завдання в “Акваріумі”.

Завдання для групи 1.

Прочитайте завдання вголос, обговоріть його вгрупі, за 3 хв. прийміть спільне рішення або підсумуйте дискусію.

Артур Конан Дойль написав твір “Маракотова безодня”, герої якого відкрили на глибині 8км. зарості водоростей. Пояснити, у чому помилка письменника.

Група 2.

В акваріумі “зацвіла” вода. Підготуйте тимчасовий мікропрепарат краплини води з цього акваріуму, розгляньте його під мікроскопом. Поясніть причину “цвітіння” води.

1У. Закріплення знань.

Кожна група отримує завдання.

Група 1. Виконати ДВ-завдання “На березі груші”.

1. До бурих водоростей належить ламінарія, фукус, саргасум.

2. Макроцистис називають “морською капустою”.

3.Червоні водорості у своїх клітинах запасають ламінарин.

4. Зелену водорість ульву називають “морським салатом”.

5. Панцир, просочений сполуками Сицилію, є у хлорели.

6. На найбільших глибинах здатні мешкати зелені водорості.

Група 2.

Група отримує набір намистинок хлорели, на яких написані букви, Зібрати «Намисто” прочитати зашифроване слово - назву водорості. (саргасум). Визначити, до якого відділу вона належить.

Група 3. “Біологічний диск”

Поставити два кола так, щоб співпали назви водоростей і назви відділів.

Група 4. “Кросворд їжака”.

У. Домашнє завдання . Вивчити відділи водоростей.

Опис, який учні побачать після проходження уроку

Мета. сформувати уявлення про особливості будови зелених, червоних, бурих та діатомових водоростей, поглибити знання про різномантнсть рослинного сівту, продовжувати розвивати вміння порівнювати, узагальнювати, робити висновки, застосовувати набуті знання в нестандартних ситуаціях, виховувати бережливе ставлення до природи.

Рефлексія від 0 учнів

Сподобався:

0

Так: 0

Ні: 0

Зрозумілий:

0

Так: 0

Ні: 0

Потрібні роз'яснення:

0

Ні: 0

Так: 0

Рекомендуємо

Червоні водорості

Червоні водорості

193

Аватар профіля Галинський Сергій Федорович
Біологія
7 клас

25 грн

Екосистема. Різноманітність екосистем.

Екосистема. Різноманітність екосистем.

248

Аватар профіля Стась Лариса Ігорівна
Біологія
9 клас

58 грн

Різноманітність квіткових. Справжні дводольні

Різноманітність квіткових. Справжні дводольні

136

Аватар профіля Галинський Сергій Федорович
Біологія
7 клас

20 грн

Практична робота «Дослідження різноманітності комах" 7 кл НУШ

Практична робота «Дослідження різноманітності комах" 7 кл НУШ

461

Аватар профіля Стась Лариса Ігорівна
Біологія
7 клас

58 грн

Рельєф суходолу. Рівнини. Формування рівнин, їхня різноманітність

Рельєф суходолу. Рівнини. Формування рівнин, їхня різноманітність

398

Аватар профіля Овдій Сергій Михайлович
Географія
6 клас

28 грн

Соціальні цінності. Гендерна, етнічна, конфесійна різноманітність.

Соціальні цінності. Гендерна, етнічна, конфесійна різноманітність.

45

Аватар профіля Гусак Людмила Вікторівна
Різне
10 клас, дорослі та змішані

68 грн

Схожі уроки

Опора і рух. Види скелету. Значення опорно-рухової системи.

Опора і рух. Види скелету. Значення опорно-рухової системи.

690

Аватар профіля Янченко Віктор Григорович
Біологія
7 клас

Генетика статі й успадкування, зчеплене зі статтю.

Генетика статі й успадкування, зчеплене зі статтю.

851

Аватар профіля Лохвицька Марія Федорівна
Біологія
9 клас

Функціональна роль популяцій в екосистемах. Біогеоценоз та його структура

Функціональна роль популяцій в екосистемах. Біогеоценоз та його структура

1944

Аватар профіля Чернишова Світлана Володимирівна
Біологія
11 клас

Властивостi та характеристики екосистем.

Властивостi та характеристики екосистем.

407

Аватар профіля Цуркан Неля Михайлівна
Біологія
11 клас

Закони Менделя, їх генетичні основи.

Закони Менделя, їх генетичні основи.

624

Аватар профіля Шимон Анжеліка Омелянівна
Біологія
9 клас

Органи та системи органів тварин

Органи та системи органів тварин

848

Аватар профіля Жмурко Олександр Олександрович
Біологія
7 клас