Тема. Приватна та публічна інформація.
Мета:
сформувати поняття про приватну і публічну інформацію, вчити розрізняти, яка інформація відноситься до публічної, а яка до приватної;
розвивати інформаційну культуру учнів, мовлення, пам’ять;
виховувати інтерес до вивчення інформатики, комп’ютерну грамотність.
Обладнання та наочність: презентація, комп’ютер, проектор, проекційний екран/SMART-дошка, підручник, інструктивні картки.
Програмне забезпечення: сходинки до інформатики.
Тип уроку: комбінований
Методи та прийоми: словесні (розповідь, еврестична бесіда, пояснення), наочні (демонстрація), практичні (метод вправ, робота з зошитом, практична робота, інструктаж, інтерактивні методи та прийоми.
Хід уроку.
Організаційний етап
Привітання.
Перевірка готовності до уроку.
Актуалізація опорних знань
Логічна розминка
Розв’яжи ребус
(Захист)Прочитай повідомлення скориставшись підказкою. Запиши його.

Повідомлення теми, мети уроку.
Сучасний світ вимагає від людини проводити багато часу в соціальних мережах, користуватися різноманітними месенджерами. Ми сьогодні будемо говорити про те, якою буває інформація про нас самих. Що можна розповідати про себе, а що повинно залишитися таємницею.
Вивчення нового матеріалу.
Слово вчителя:
Яку інформацію про людину ми знаємо?
Повне ім’я, вік, вага, зріст, домашня адреса, паспорт, імена батьків, місце
навчання, захоплення …(діти самі додають інформацію).
Приватна інформація не може бути поширена без згоди людини, якої вона стосується. Це наприклад: особисті дані про національність, освіту, релігійні переконання, стан здоров’я, домашня адреса.
Публічною є інформація, що перебуває у вільному публічному доступі. Наприклад: повне ім’я, улюблена музика, хобі та інше.
Приклад приватної і публічної інформації

Приватна інформація захищається авторським правом.
Авторське право – це набір правил, які дозволяють авторам отримати спеціальні блага від результатів своєї діяльності. Нехтування авторським правом є правопорушенням! Існує міжнародний знак охорони авторського права - знак копірайта ©. (див. додаток 1)

До інформаційних продуктів належать:
вірші,
скульптури,
твори,
картини,
комп’ютерні програми,
комп’ютерні ігри… (див. додаток 2)

Закріплення вивченого матеріалу.
Виконання завдань у робочому зошиті, ст..____
Фотоколаж «Приватна і публічна інформація»
(вчитель розрізає на квадрати кожен вид інформації, учні навмання вибирають квадрат і самостійно визначають чи інформація є приватною чи публічною, наклеюють на фотоколаж)


Фізкультхвилинка.
Робота за комп’ютером.
Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.
Інструктаж учителя.
Практична робота за комп’ютерами. Сходинки до інформатики.
Вправи для очей.
Підбиття підсумків уроку.
Що таке приватна інформація?
Навіщо існує авторське право?
Що буде якщо порушувати авторське право?











