ПЛАН УРОКУ
Тема програми: Здатність виконувати найпростіші ручні роботи
Тема уроку: Пришивання ґудзиків, гачків, петель, кнопок.
Мета уроку:
а) навчальна – удосконалювати практичні навики, прийоми, уміння учнів з виконання швейних робіт, правилам та послідовним прийомам виконання технологічних операцій та закріпити знання.
б) розвивальна - розвивати охайність у роботі, сприяти формуванню і розвитку самостійності, цілеспрямованості, організованості, уміння проводити самоаналіз.
в) виховна - виховувати в учнів естетичний смак, терпеливість, відповідальність, взаємодопомогу, любов до обраної професії.
Тип уроку: урок з формувань професійних умінь та навичок.
Вид уроку: урок – пояснення з одноразовим показом трудових прийомів.
Дидактичне забезпечення (друковане, наочне тощо): Борецька Є. П. «Технологія виготовлення одягу», Труханова «Технологія виготовлення одягу»,
інструкційно-технологічні карти, зразки виробів, картки контролю, картки дефектів.
Матеріально - технічне забезпечення (матеріали, обладнання, пристрої тощо): лінійка, ножиці, голка, крейда, прасувальний стіл з праскою, сантиметрова стрічка, нитки білі, кольорові, ножиці, деталі крою.
Міжпредметні зв'язки: охорона праці, технологія, конструювання, матеріалознавство, моделювання одягу, спец малювання.
Методи навчання: пояснення, демонстрація прийомів або вправ виконання операцій.
Форма організації навчальної діяльності учнів:
індивідуально - колективна.
Хід уроку
І. Організаційна частина (~5хв):
-перевірка наявності учнів
-перевірка готовності учнів до уроку
-допуск з техніки безпеки
ІІ. Вступний інструктаж (~40хв):
2.1. Повідомлення теми програми.
2.2. Повідомлення теми уроку.
2.3. Повідомлення мети уроку.
2.4. Відновлення в пам’яті учнів теоретичних відомостей:
Фронтальне опитування. Запитання до учнів:
Для повторення раніше вивченого матеріалу згадайте:
Якими інструментами користується кравець?
Які вимоги до інструментів, якими користується кравець?
Правила охорони праці під час виконання ручних робіт
Вимоги безпеки праці після закінчення роботи
Що таке стібок?
Що таке строчка?
Що таке ширина шва?
Які ви знаєте види ручних робіт?
Назвіть стібки, які належать до групи прямих.
Назвіть стібки, які входять до групи косих.
Розкажіть, що ви знаєте про призначення різних груп стібків.
Назвіть стібки, які входять до групи петлеподібних.
Дайте визначення терміну «зметування».
Чим відрізняються операції «вметати» і «виметати»?
Назвіть стібки, які входять до групи спеціальних.
Перелічіть стібки та строчки тимчасового призначення.
Перелічіть стібки та строчки постійного призначення.
Яких технічних умов потрібно дотримуватись під час виконання ручних робіт?
Чим відрізняються операції «пришити» й «підшити»?
2.5. Виклад нового матеріалу.
Стібки для пришивання фурнітури. Закріпки.
Використовують для закріплення кінців прорізних кишень, зустрічних складок, кінців розрізу обметувальних петель.
Прямі закріпки виконують 2-3 прокольними стібка-ми, які обвивають поперечними стібками, захоплюючи тканину. Довжина прямих закріпок 0,5-1,5 см. Частота поперечних стібків 10-15 на 1 см строчки.
Фігурні (трикутні)
Стібки виконують шовковими нитками, розташовуючи їх за схемою. Нитки мають бути в тон тканини.

Ниткові петлі
Застосовують у застібках на гачки та петлі. Виконують так само, як прямі закріпки, але під час обвивання прокольних стібків основну тканину не захоплюють.

Пришивання ґудзиків
Ґудзики на ніжці пришивають до виробу нитками кольору тканини. Кількість стібків 4-5 основних і 2-3 закріплювальних.
Ґудзики з отворами пришивають нитками відповідного кольору, роблячи з ниток ніжку (між ґудзиком та виробом), висота якої дорівнює товщині борта. Кількість стібків для пришивання ґудзика з чотирма отворами становить 3-4 стібки в кожний отвір. Ниткову ніжку ґудзика обвивають 3-4 рази і закріплюють 2-3 стібками.

Пришивання гачків, петель
Гачки та петлі потрібно пришивати нитками кольору основної тканини в трьох місцях: у два отвори та поперек основи гачка або петлі.

2.6.Перевірка якості засвоєння учнями нового матеріалу.
Бесіда, фронтальне опитування:
- назвати які бувають закріпки?
- від чого залежить висота стійки?
- якими нитками виконують закріпки?
- як добирають колір ниток для пришивання ґудзиків?
2.7. Повідомлення учням денного завдання.
ІІІ – Поточний інструктаж (~270хв):
3 .1. Перевірка організації робочих місць учнів і своєчасності початку роботи.
3. 2. Перевірка правильності виконання трудових прийомів.
3.3. Перевірка дотримання учнями безпечних умов праці
3.4. Перевірка дотримання ТУ виконання роботи.
3.5. Проведення індивідуальних інструктажів з учнями.
3.6. Перевірка якості роботи і виконання денного завдання.
ІV – Заключний інструктаж (~20хв):.
4.1. Підведення підсумків роботи за день.
4.2. Аналіз типових помилок, які виникли під час виконання денного завдання.
Назвати основні недоліки, які виникли під час виконання робіт та їх проаналізувати.
Назвати способи виправлення дефектів.
4.3. Разом з учнями визначаємо кращі роботи.
4.4. Повідомлення учням оцінок. Відмічаю кращих учнів та повідомляю оцінки.
Майстер виробничого навчання _______________





