Урок:

Програмування тризуба, Пайтон

13.05.2022
12 0
7 Клас, 8 Клас

1

197

210

0

26

67

Вміст уроку:
1

Урок не містить жодного завдання. Додайте завдання.

Щоб додати завдання, оберіть категорію завдання на панелі запитань.

1

      Урок Інформатики

Доброго дня шановні учні 


Сьогодні у нас тема:

Мова програмування Пайтон.

Бінарний урок математика, інформатика “Програмування малюнків в Python за допомогою координатної площини”


План уроку:

Тема уроку інформатики. Створення графічного зображення за координатами в програмі Python. Практична робота “Створення графічного зображення на координатній площині, знаходження координат, створення програми в Python планом».

Мета: сформувати практичні навички створення зображень на координатній площині, визначення координат, визначення поняття симетричні точки відносно осі х, осі у. Вміння застосовувати на практиці вивчений матеріал. Патріотичне виховання, інформаційно-комунікаційну компетентністьрозвивати просторове уявлення, фантазію, уміння застосовувати здобуті знання на практиці; виховувати естетичний смак.

Матеріально – технічне забезпечення: комп’ютер, проектор.

Перебіг уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Актуалізація засвоєних знань і умінь

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності  

Що символізує Тризуб? Для українців в усьому світі Тризуб символізує нерозривний зв’язок із Вітчизною. У різні періоди історії наш Тризуб ставав символом боротьби за незалежність. І сьогодні для українців слова Воля, Вітчизна, Свобода - дуже актуально.  

    

IV.  Оголошення теми і мети уроку.

—  Сьогодні на уроці ми спробуємо намалювати малий герб нашої Вітчизни на координатної площині та перенесемо їх на сцену Python





  1. Новий матеріал по використанню графічного модуля і команд можно переглянкти за посиланням:

Малювання в Пайтон

або можна пройти цей матеріал  по ІТ Книзі

https://78.itknyga.online/login/index.php

  1. Онлайн середовище для написання программ в Python - replit

  2. Малюємо тризуб на аркуші, визначаємо координати:


V. Практична робота.

Складаємо програму в Pythonмалювання тризуба.

Підготовка до початку малювання, переміщуємо виконавця до координат (0, -60), щоб почати малювати середню частину тризуба.

Колективна робота над малюнком тризуба, учні по черзі вказують координати  тризуба, опановують поняття симетрії, роблять висновок про різницю координат  симетричних точок.


Середина, булава

(ліва частина)

Зовнішня частина

(ліва частина)

Х

У

Х

У

0

-60

0

-20

-20

-50

-80

-30

-40

-10

-80

150

-30

20

-70

140

-20

30

-50

120

-10

60

-40

50

-10

140

-60

40

-20

150

-30

30

-20

170

0

10

0

190



       






Програма малювання тризуб:

https://replit.com/@NataliaTurchak/trizub

!!!!то що написано помаранчевим кольором - коментар (пояснення), в програмі не використовуємо!!!!

from turtle import*    (Визиваємо модуль малювання)

shape("classic")   (вибираємо виконавця, стрілочка)

goto(0,00)            (переміщаємо в координати 0,0)

width(5)                (задаємо товщину олівця)

title("тризуб")      (Назва вікна)

setup(400,400)      (розміри вікна)

bgcolor("light cyan")  (кольор вікна для малювання)

color("blue","blue")            (Кольор олівця)

up()                            (підняти олівець)

goto(0,-60)               (переміщаємо в координати 0,-70)

down()                       (опустити олівець)

goto(-40,-50)

goto(-40,-10)

goto(-30,20)

goto(-20,30)

goto(-10,60)

goto(-10,140)

goto(-20,150)

goto(-20,170)

goto(0,190)

up()

goto(0,-60)

down()

goto(40,-50)

goto(40,-10)

goto(30,20)

goto(20,30)

goto(10,60)

goto(10,140)

goto(20,150)

goto(20,170)

goto(0,190)

up()

goto(0,-30)

down()

goto(80,-30)

goto(80,150)

goto(70,140)

goto(50,120)

goto(40,50)

goto(60,40)

goto(30,30)

goto(0,10)

up()

goto(0,-30)

down()

goto(-80,-30)

goto(-80,150)

goto(-70,140)

goto(-50,120)

goto(-40,50)

goto(-60,40)

goto(-30,30)

goto(0,10)

goto(0,0)



ДЗ. Зробити проект “Тризуб”, а на оцінку 12 балів зробити проект “Карта України”. Координати для карти визначити самостійно за малюнком.

Або на 10 балі -  прапор, чи ЗСУ







Рефлексія від 2 учнів

Сподобався:

0

Так: 1

Ні: 1

Зрозумілий:

0

Так: 1

Ні: 1

Потрібні роз'яснення:

0

Ні: 2

Так: 0

Рекомендуємо

Мова програмування. Середовище програмування

Мова програмування. Середовище програмування

405

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Інформатика
7 клас

40 грн

9 клас. Списки у пайтон. Python

9 клас. Списки у пайтон. Python

141

Аватар профіля Vitenko Ihor
Інформатика
9 клас

50 грн

Середовища програмування

Середовища програмування

439

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Інформатика
8 клас

25 грн

Середовища програмування

Середовища програмування

420

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Інформатика
8 клас

35 грн

Веб-програмування

Веб-програмування

74

Аватар профіля Vitenko Ihor
Інформатика
10 клас

50 грн

Сучасні мови програмування

Сучасні мови програмування

484

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Інформатика
8 клас

25 грн

Схожі уроки

Впорядкування, пошук і фільтрування даних.

Впорядкування, пошук і фільтрування даних.

1276

Аватар профіля Вожга Ірина Леонідівна
Інформатика
9 клас

Створення й уведення структури таблиць. Поняття таблиці, поля, запису. Створення таблиць, означення полів і ключів у середовищі СКБД. Властивості полів, типи даних.

Створення й уведення структури таблиць. Поняття таблиці, поля, запису. Створення таблиць, означення полів і ключів у середовищі СКБД. Властивості полів, типи даних.

1090

Аватар профіля Савка-Ржематорська Оксана Василівна
Інформатика
9 клас

Цикли з передумовою у вкладених циклах

Цикли з передумовою у вкладених циклах

1335

Аватар профіля Вожга Ірина Леонідівна
Інформатика
6 клас

Налаштування часових параметрів аудіо- та відеоряду.

Налаштування часових параметрів аудіо- та відеоряду.

489

Аватар профіля Солодовнікова Катерина Олексіївна
Інформатика
8 клас

Елемент керування «кнопка». Поняття об’єкту та його властивостей і методів (на прикладі елементів екранної форми). Властивості і методи елементів керування.

Елемент керування «кнопка». Поняття об’єкту та його властивостей і методів (на прикладі елементів екранної форми). Властивості і методи елементів керування.

642

Аватар профіля Пилипенко Олена Володимирівна
Інформатика
8 клас

Елемент керування кнопка

Елемент керування кнопка

267

Аватар профіля Пилипенко Олена Володимирівна
Інформатика
8 клас