Прочитайте документи і дайте відповіді на запитання.
1) Із розповіді Котенко Катерини Никифорівни. с. Юрчинкове Печеніжського р-ну Харківської обл.
Дєдушку нашого кулаком звали. Він сам робив, і три сини, три нєвістки з самунького ранку й до смерку… А в 1929 р. усеньке забрали у колхоз. Нічо не оставили нам. А хто не віддав у колхоз, того у Сібір, на Соловки. А зтуда ніхто й не вернувся. …про голод не можна було говоріти. Не було голоду! А він був страшний. Мерло багацько, а асобієнно діти. Бо все позабирали, а їсти не було чого. Оце в марті люди і посипались. А вєсною траву їли, листя… Людей не ховали — сил не було.
Запитання до документа
1) У якому році її родину розкуркулили?
2) Яку причину Голодомору називає Катерина Котенко?
3) На коли припадає найтяжчий період Голодомору?
4) Чому, на вашу думку, влада приховувала факт голоду?