Даний урок краще допоможе засвоїти та повторити вже набуті знання протягом семестру. Допомагає учням підготуватися до тематичної роботи.
Конструктор уроків
Даний урок краще допоможе засвоїти та повторити вже набуті знання протягом семестру. Допомагає учням підготуватися до тематичної роботи.
1
ТЕМА УРОКУ: повторення та узагальнення навчального матеріалу протягом семестру.
МЕТА: перевірити отримані знання в ході вивчення тем "Інформаційні процеси та системи", "Мережеві технології та Інтернет"; систематизувати теоретичні та практичні навички за вивченими знаннями; допомогти учням підготуватися до семестрової роботи.
ОБЛАДНАННЯ: підручник з інформатики для 5 класу; друкований робочий зошит; синя ручка та олівець; комп'ютери підключені до мережі інтернет.
СТРУКТУРА УРОКУ:
Організаційний момент (2 хвилини);
Інструктаж з техніки безпеки (1 хвилина);
Перевірка домашнього завдання (4 хвилини);
Закріплення вивчених тем ( 30 хвилин);
Підбиття підсумків уроку ( 5 хвилин);
Домашнє завдання (3 хвилини).
2
ХІД УРОКУ
1) Організаційний момент ( 2 хвилини)
Привітання з класом. Перевірка присутності учнів.
2) Інструктаж з техніки безпеки (1 хвилина)
При роботі в комп'ютерному класі учням забороняється:
перебувати в класі у верхньому одязі;
класти одяг і сумки на столи;
бігати, штовхати один одного, голосно розмовляти, відволікати товаришів;
перебувати в класі з напоями та їжею;
розташовуватися збоку або ззаду від включеного монітора;
приєднувати або від'єднувати кабелі, чіпати роз'єми, дроти і розетки;
пересувати комп'ютери та монітори;
відкривати системний блок;
вмикати і вимикати комп'ютери самостійно.
намагатися самостійно усувати несправності в роботі апаратури;
перекривати вентиляційні отвори на системному блоці і моніторі;
ударяти по клавіатурі, натискати безцільно на клавіші;
класти книги, зошити та інші речі на клавіатуру, монітор і системний блок;
видаляти і переміщати чужі файли;
торкатися до живильних проводів і пристроїв заземлення;
торкатися до екрану і тильної сторони екрану і клавіатури;
працювати у вологому одязі і вологими руками;
використовувати змінні носії інформації без попередньої перевірки антивірусною программою;
приносити і запускати комп'ютерні ігри.
3) Перевірка домашнього завдання ( 4 хвилини)
Робочий зошит урок №10
4) Повторення вивчених тем (30 хвилин)
Інформаційні процеси та системи
Слово «інформація» походить від латинського іnformatio. Воно має кілька значень: роз’яснення, виклад, тлумачення; представлення, поняття; ознайомлення.
Повідомлення — набір сигналів різної природи: звуків, тексту, зображень, жестів, графіків тощо.
Отримувач може прийняти тільки зрозуміле та доступне йому повідомлення. Людина сприймає не сам предмет чи явище, про яке повідомляє відправник, а дані про нього.
Дані — це сукупність відомостей, які зафіксовано на деякому носії для зберігання, передавання та опрацювання.
При виборі пристроїв потрібно визначити, як ти плануєш використовувати одержані дані. Наприклад, для здійснення розрахунків із числовими даними можна використати калькулятор. Для опрацювання графічних і відеоданих використовують фотоапарати або відеокамери.
Будь-яка інформаційна система складається з 2 частин – апаратної та програмної.

Апаратна частина не може виконувати операції з обробки інформації без різноманітних програм, завдяки яким пристрої виконують свої функції.
Ось перед вами програмно складова інформаційної системи.

Процес – послідовність взаємопов’язаних дій, що тривають протягом певного часу.
Людина постійно отримує, шукає, зберігає, опрацьовує, захищає і передає повідомлення, коли пізнає навколишній світ та спілкується. При цьому вона може виконувати з повідомленнями різні дії залежно від поставленої мети. Такі дії називають інформаційними процесами.
Носій повідомлення — будь-який предмет, що його містить та може тривалий час зберігати. Сучасні носії повідомлень: карта пам’яті, диск, дискета, флешка, вінчестер. Для збереження повідомлень на таких носіях використовують: принтер, диктофон, фотоапарат, комп’ютер, відеокамера.
Інформаційні процеси відбуваються в інформаційних системах. Інформаційна система — це сукупність взаємопов’язаних засобів і методів здійснення інформаційних процесів. Роль інформатики в суспільстві полягає у вдосконаленні методів і засобів перетворення інформації.


Комп’ютер – це електронний пристрій, призначений для опрацювання даних різного типу.
Зазвичай до основних складових персонального комп’ютера відносять: системний блок, монітор, клавіатуру, мишу.

Але існують і інші пристрої, допоміжні.
(Принтер, сканер, звукові колонки …

Ці всі пристрої об’єднуються в групи: пристрої введення та виведення, а ще існують пристрої обробки та зберігання даних. Зараз ми їх розглянемо більш детальніше. (мишка, клавіатура, мікрофон, веб-камера, сканер, плотер).
Також існують і інші пристрої введення: (тачпад, геймпад, денспад, мультимедійна дошка, сенсорний екран, джойстик, стилус, фотокамера)
Локальна мережа та Інтернет
Мережа — це сукупність взаємопов'язаних об'єктів, що мають однакове призначення та спільні властивості. До будь-якої мережі може входити різна кількість об'єктів — від двох до великої кількості.
Комп'ютерна мережа — сукупність комп'ютерів та інших пристроїв, з'єднаних між собою для обміну даними і спільного використання пристроїв.
Для пошуку з використанням пошукових систем спочатку потрібно підібрати ключові слова або фрази. Ключові слова визначають основний зміст матеріалів, які ви шукаєте.
Локальна мережа — це комп'ютерна мережа, що об'єднує комп'ютери та інші пристрої, розміщені на порівняно невеликій відстані один від одного.
Глобальна мережа — мережа, що об’єднує комп'ютерні мережі та окремі комп'ютери, розміщені в різних частинах планети Земля.
Сервер— це комп'ютер, що надає послуги або ресурси за відповідними запитами іншим комп'ютерам.
Клієнт — це комп'ютер у мережі, що використовує ресурси сервера.
Обліковий запис користувача — сукупність відомостей про користувача та його права при роботі з об’єктами операційної системи й мережі.
Інтернет можна використовувати для навчання: здійснювати пошук навчальних матеріалів, зображень, фотографій, відео, навчальних програм тощо.
Інтернет – це найбільша та найвідоміша із сучасних глобальних мереж, що об'єднує комп'ютери та комп'ютерні мережі всього світу.
3
5 Підбиття підсумку уроку (5 хвилин)
З яких частин складається інформаційна система?
Назвіть складові апаратної чистини.
Назвіть частини програмної складової.
Що таке файл?
Що таке папка?
Що таке ярлик? Для чого він призначений?
Назвіть імена файлів, папок і ярликів, що містяться на робочому столі вашого комп’ютера.
Які вимоги до імен файлів і папок в ОС Windows?
Які операції можна виконати над папками, файлами, ярликами?
Як скопіювати файл?
Як перемістити папку?
Чим відрізняється операція копіювання від переміщення?
Як створити папку, файл, ярлик?
Чим відрізняються дії під час створення ярликів?
Що може бути розміщено в папках?
Наведіть приклади спеціальних папок Windows.
Для чого призначена папка Кошик?
Як відрізнити значок ярлика від значка самого об’єкта?
Запитання можна підбирати на власний розсуд
Домашнє завдання ( 3 хвилини)
Повторити параграфи 1.1-2.4, підготувати робочий зошит, з 1 по 10 урок на перевірку.
Рефлексія від 0 учнів
Сподобався:
Так: 0
Ні: 0
Зрозумілий:
Так: 0
Ні: 0
Потрібні роз'яснення:
Ні: 0
Так: 0