Конструктор уроків
1
Тема: «Пошук та завантаження даних з Інтернету»
Мета:
навчальна: сформувати поняття ключових слів та пошукової фрази; уявлення про веб-ресурси, призначені для пошуку відомостей в Інтернеті; правила пошуку відомостей у мережі Інтернет;навчити зберегти текст, зображення, дані з Інтернету;
розвивальна: розвивати інформаційну культуру учнів;
виховна: виховувати повагу до історичної та культурної спадщини свого народу, інтерес до теми і до предмета.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, підручники, картки.
Хід уроку
І. Організаційний етап
Вправа «Вінегрет»
Написання очікувань від уроку на стікерах у вигляді овочів, що «приготувати вінегрет».
Повторення правил роботи за комп’ютером Гра з кольоровими прапорцями(червоний – відповідь «ні», зелений – «так»)
1. Безпечна відстань від очей до екрана монітора – 50 см. (Так)
2. Персональний комп’ютер розміщують лише на рівній поверхні. (Так).
3. Можна використовувати сторонні предмети під час роботи за комп’ютером. (Ні).
4. Можна торкатися проводів живлення, розеток, задньої панелі системного блока чи монітора? (Ні).
5. Робоче місце має бути чистим. (Так).
6. Руки повинні бути чистими і сухими? (Так).
7. На робоче місце можна приносити їжу та напої? (Ні).
8. Час безперервної роботи за комп’ютером має перевищувати 15 хв? (Ні).
9. При виникненні незвичайної ситуації з комп’ютером негайно повідом учителя у школі, а вдома – дорослих. (Так).
10. Заходити до комп’ютерного кабінету тільки з дозволу вчителя, не поспішаючи, не торкаючись обладнання. (Так).
11. Можна вмикати та вимикати комп’ютери без дозволу вчителя. (Ні).
12. Після закінчення роботи закрити всі активні програми та коректно вимкнути комп’ютер. Прибрати робоче місце. (Так).
Пам’ятайте! Якщо не дотримувати правил техніки безпеки та поведінки, робота за комп’ютером може завдати шкоди вашому здоров’ю.
ІІ. Перевірка домашнього завдання
Виконати тести.
ІІІ. відтворення і коригування опорних знань
Вправа «Поясни!»(взаємоперевірка)
На картках записане слово. Учні пишуть визначення відповідного терміну, обмінюються картками, здійснюють взаємоперевірку.
Веб-сайт, веб-браузер, мережна папка, пошук, ключові слова, обліковий запис, зображення, папка, фрагмент тексту, гіперпосилання, локальна мережа, Інтернет, глобальна мережа, комп’ютер.
IV. Мотивація навчальної діяльності
— Чи доводилось вам шукати пояснення конкретного слова (терміну, поняття)? Перекладати текст?
— Отже, зазвичай, ми користуємось відповідною літературою (словниками, енциклопедіями).
— А якщо її немає в бібліотеці? Правильно, в пригоді може стати Інтернет.
— Ви всі здогадались, що тема нашого уроку пов’язана з електронними словниками, енциклопедіями та програми-перекладачами.
Як їх знайти і як з ними працювати, ви дізнаєтесь під час вивчення теми уроку.
V. Повідомлення теми, цілей, завдань уроку
Тема нашого уроку «Пошук та завантаження даних з Інтернету»
мета сформувати поняття ключових слів та пошукової фрази; уявлення про веб-ресурси, призначені для пошуку відомостей в Інтернеті; правила пошуку відомостей у мережі Інтернет;навчити зберігати дані з Інтернету;
VІ. Сприймання й усвідомлення учнями нового матеріалу
Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації(використовуються можливості локальної мережі кабінету або проектор)
Фізкультхвилинка
VІІ. Самостійне застосування знань у стандартних ситуаціях
Робота за комп’ютером (вказати час для роботи)
Практична робота 3. Пошук та завантаження даних з Інтернету
Вправи для очей.
VIІI. Домашнє завдання
ІХ. Підсумки уроку
X. Оцінювання роботи учнів
Практична робота 3. Пошук та завантаження даних з Інтернету
ПІБ учня_________________________________
Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки і санітарно-гігієнічних норм
Роздатковий матеріал: картки з назвами давніх національних страв.
Вправа 1. Пошук в Інтернеті.
Користуючись простим пошуком браузера Google Chrome, знайди рецепт відповідної страви, скопіюй його і встав в створений документ з іменем Страва
Розгляньте зображення страви через пошук зображень. Для цього обери в результатах пошуку посилання Зображення (Картинки).
Збережіть зображення в папку Загрузки
Вставте зображення страви у документ Страва.
Презентуйте свою страву.
Рефлексія від 0 учнів
Сподобався:
Так: 0
Ні: 0
Зрозумілий:
Так: 0
Ні: 0
Потрібні роз'яснення:
Ні: 0
Так: 0
Створення й уведення структури таблиць. Поняття таблиці, поля, запису. Створення таблиць, означення полів і ключів у середовищі СКБД. Властивості полів, типи даних.