Урок з природознавства на тему "Перша допомога при кровотечах" для учнів 9 класів, які мають інтелектуальні порушення та навчаються за освітньою програмою для спеціальних закладів.
Головне меню порталу
Опублікував/ла:
Опис, який учні побачать перед початком тестування
Клас: 9.
ПРИРОДОЗНАВСТВО
Тема: «Перша допомога при кровотечах».
Мета:
навчальна: ознайомити учнів із видами кровотеч, ознаками за якими їх розрізняють;
к
читати всеКлас: 9.
ПРИРОДОЗНАВСТВО
Тема: «Перша допомога при кровотечах».
Мета:
навчальна: ознайомити учнів із видами кровотеч, ознаками за якими їх розрізняють; навчити надавати першу невідкладну допомогу при їх виникненні; формувати практичні уміння та навички роботи із накладанням пов’язок, джгутів;
корекційно-розвиткова: корегувати основні операції мислення (аналіз, синтез, порівняння, узагальнення та ін.) на основі роботи з інтерактивними вправами; розвивати активний словниковий запас, зорову пам’ять за допомогою медичної аптечки, навчального відео.
виховна: виховувати бережливе відношення до свого та чужого здоров’я, життя, розширювати та збагачувати уявлення учнів про здоровий спосіб життя.
Обладнання: підручники, зошити, ноутбук, інтерактивна вправа, телевізор, навчальне відео, ілюстрації по темі, медична аптечка (бинти, джгути та ін.).
Тип уроку: комбінований.
ХІД УРОКУ
I. ЗАГАЛЬНОКОРЕКЦІЙНИЙ ЕТАП.
1.1. Організаційна підготовка учнів до уроку: Доброго дня, дорогі діти. Рада вас вітати. Хочу, щоб кожен із вас посміхнувся про себе, своєму сусіду по парті і ми розпочнемо наш урок.
1.2. Нервово-психологічна підготовка учнів до уроку: Сьогоднішню роботу на уроці, хочу розпочати із розгадування ребусів, подивимося хто у нас найкмітливіший і найшвидший.
(людина) (орган)
II. ОСНОВНИЙ ЕТАП.
2.1. Перевірка домашнього завдання:
а)Фронтально(бесіда):
- що вам було задано на домашнє завдання? (попередження серцево-судинних захворювань)
- які серцево-судинні захворювання вам відомі? (це хвороби серця та судин)
- які основні причини серцево-судинних захворювань? (гіподинамія, шкідливі звички, стреси, надмірне або недостатнє харчування, стан навкл.середовища);
- яка вікова категорія людей схильна до серцево-судинних захворювань? (всі вікові групи)
- як запобігти серцево-судинним захворюванням? (спорт, фізичні навантаження(помірна праця), уникнення негативних емоцій, загартування організму).
-Я вам дякую за гарні усні відповіді, дякую за відповідальну підготовку домашнього завдання. А зараз пропоную вам трішки використати наші гаджети (телефони). У вашу вайбер-групу я скинула покликання на інтерактивну вправу. Вам потрібно виконати наступне завдання: встановити відповідність між назвою судини та її характеристикою. Наприклад: капіляри – це тонкі кровоносні судини. Будьте уважні, у завданні є означення, які є зайвими. При правильну вибору назви судини та її значення, вона буде автоматично зникати. Хто першим зробить завдання натисність у нижньому правому кутку на «синю галочку».
б)Індивідуально (виконання інтерактивної вправи на персональних гаджетах учнів): https://learningapps.org/watch?v=picx9q1pc22
2.2.Повідомлення теми і мети уроку:
- Діти, хто впорався із вправою – молодець, хто ще не встиг чи не правильно – не хвилюйтеся на самопідготовці ви зможете її виконати знову, покликання залишитись у вашій групі.
-А ми продовжуємо нашу роботу далі. Сьогодні не дерма ми згадували назви судин в організмі людини. Адже темою нашого уроку є: «Перша допомога при кровотечах». Ми будемо знайомитись із видами кровотеч, з’ясуємо їх відмінності та практично навчимося надавати першу невідкладну допомогу при них.
2.3. Формуюча частина:
а)пояснення нового матеріалу: по кровоносних судинах людини циркулює близько 5 л крові, коли стінки судин пошкоджуються, кров починає витікати з них; втрата більше 2 л крові – є смертельною для людини. Кровотечі бувають 4 видів: капілярні, венозні, артеріальні та внутрішні.
(демонстрація на дошці ілюстрацій відповідно до виду кровотечі)
Види кровотеч | |||
Капілярна | Венозна | Артеріальна | Внутрішня (паренхіматозна) |
Виникає при будь кому пораненні. Наприклад: поріз пальця ножем чи іншим предметом тощо. Таку кровотечу легко спинити. Перша допомога: знезараження перекисом водню або йодною настоянкою місця поранення, але пам’ятайте не можна йодом мастити саме рану, тільки навколо неї. Після знезараження накласти чисту пов’язку. | Виникають при ушкодженні вен, які розміщені близько до поверхні тіла. Щоб зупинити венозну кровотечу досить накласти на рану тиснучу пов’язку,яка стискає м’язи стінки судини і не дає крові витікати з неї. | Такі кровотечі є особливо небезпечні для життя людини. Вона легко відрізняється від інших яскраво-червоним забарвленням крові, яка фонтаном виривається з рани. Тому надавати першу допомогу потрібно негайно. Перше потрібно пальцями натиснути на артерію (у цій точці має відчуватися пульс) і накласти джут, щоб не пошкодити нервові закінчення та шкіри потрібно наносити на одяг, хустинку тощо. Якщо у вас немає джгута, то можна використовувати підручні матеріали: ремінь, жіночий шарф, хустку, шматок тканини тощо. Після того як ви наклали джгут і бачите, що кров перестала витікати, негайно викликайте швидку (за яким номером викликають швидку?- 103). Але пам’ятайте, що джгут на людині може перебувати до 2 год, потім настає омертвіння кінцівок. | Дуже небезпечна для життя, кров виливається у внутрішні порожнини і зупинити її практично неможливо. Розпізнається за зовнішнім виглядом людини (блідість шкіри, виступає піт, частішає дихання, нудота, блювання, виникнення синця на місці забою). У такому випадку слід негайно викликати швидку допомогу. |
б)робота у зошитах: запишіть у зошитах число, класна робота, тему уроку; схему із дошки у зошит. Слідкуйте за вашою поставою, не нахиляйтесь близько до зошита.
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
https://www.youtube.com/watch?v=hgaFXOIlseA
або https://www.youtube.com/watch?v=J_m9nebQ7ik
в) перегляд навчального відео та його обговорення: https://www.youtube.com/watch?v=lcVHmi5vyYs
- які види кровотеч ви запам’ятали? (венозну, капілярну, артеріальна)
- як відрізнити кровотечі між собою? (за кольором крові, характером витікання крові та ін)
- як надати першу допомогу при капілярній кровотечі? (обробити рану, накласти стерильну пов’язку)
- як надати допомогу при венозній кровотечі? (накласти на рану тиснучу пов’язку)
- як надати допомогу при артеріальній кровотечі? (накласти джгут вище рани)
г) виконання практичної роботи:
- з метою відпрацювання практичних умінь надавати першу невідкладну допомогу ми з вами будемо вчитися зупиняти кровотечі; будемо виходити парами: виберіть між собою хто буде потерпілим, а хто буде надавати допомогу, потім поміняємось; ось у нас є: джгут, хустинка, бинт, антисептичний засіб.
Завдання для пари №1:
у пораненого травмована рука, відкрита рана, витікає кров темно-бурого кольору. Яка це кровотеча? Ваші дії.
катався(-лась) на велосипеді, але перечепилась(-вся-) за камінець і впав(-ла), подряпала коліна, лікті. Яка це кровотеча? Ваші дії?
Завдання для пари №2:
допомагав(-ла) мамі чистити картоплю і порізав палець. Яка це кровотеча? Ваші дії?
у потерпілого різана рана в ділянці лівого бедра. З рани пульсуюча кровотеча яскраво-червоного кольору. Яка це кровотеча? Ваші дії?
- Молодці! У вас гарно виходить надавати першу медичну допомогу. Нехай ваші вміння, які ви сьогодні отримали вам не прийшлось використовувати у повсякденному житті, бажаю усім бути здоровими, але якщо буде непередбачувана ситуацію ви буде знати як себе поводити і що робити, цим самим зможете допомогти собі чи оточуючим!
III. ЗАКЛЮЧНИЙ ЕТАП.
3.1 Підведення підсумків і оцінювання: дорогі діти, я вам дякую за роботу на уроці, ви молодці, сьогодні хочеться відзначити найактивніших учнів(___), також добре працювали(__), решта також старайтеся і у вас все вийде! Прошу дайте щоденники для виставлення оцінок.
3.2. Пояснення домашнього завдання: на самопідготовці вам потрібно буде опрацювати матеріал підручника ст.45-47, вміти розрізняти види кровотеч та надавати першу допомогу.
3.3. Приведення в порядок робочих місць: урок наш добігає до завершення прошу чергових зібрати зошити та підручники, покласти їх на своє місце
3.4. Створення установки на відпочинок.
приховатиЗавдання №1 Теоретичний блок
Вам потрібно буде опрацювати матеріал підручника ст.45-47, вміти розрізняти види кровотеч та надавати першу допомогу.
Урок з природознавства на тему "Перша допомога при кровотечах" для учнів 9 класів, які мають інтелектуальні порушення та навчаються за освітньою програмою для спеціальних закладів.
Рефлексія від 0 учнів
Сподобався
Зрозумілий
Потрібні роз'яснення
Будь ласка, оцініть урок!