Тема: Ознаки паралельності прямих (за відповідними, різносторонніми та односторонніми кутами)
Мета: Ознайомити учнів з ознаками паралельності прямих. Виробити вміння відтворювати вивчені теоретичні відомості, знаходити вивчені геометричні об'єкти на рисунку та використовувати набуті знання при розв'язуванні задач на доведення. Виховувати увагу, мислення, пам'ять. Розвивати інтерес учнів до навчання, математичну культуру.
Обладнання: конспект, роздатковий матеріал, набір креслярських інструментів, презентація.
Тип уроку: засвоєння знань, вироблення вмінь.
Хід уроку
І. 1.Організація класу.
2.Активізація знань .
Ми з вами вже вивчили поняття січної та деяких кутів, що утворюються при перетині січною прямих. Давайте згадаємо вивчене . Але для початку я запрошую трьох учнів до дошки для виконання домашнього завдання.
(Учні працюють біля дошки, а решта усно).
Усні запитання.
Що таке січна?
Назвіть січну на малюнках.
Які кути утворюються при перетині двох прямих січною?
Користуючись малюнком назвіть пари кутів.
А тепер попрацюємо так: за малюнками будемо називати зафарбовані кути
3. Перевірка домашнього завдання (оцінювання).
ІІ. Робота над темою уроку.
Мотивація навчальної діяльності
Тож давайте повернемося до розташування прямих на площині.
Як можуть розміщуватися прямі на площині?
(перетинатися або не перетинатися).
Якщо прямі не перетинаються, то вони які? … (паралельні).
Отже, які прямі називаються паралельними?
( Залізничні або трамвайні колії, телеграфні дроти…)
Так і ми з вами розуміємо, що в деяких випадках, як наприклад рейки, паралельність має життєво важливе значення.
Ви маєте можливість кожен рикласти лінійку і побачити, що ці прямі рівні.
Ще маємо приклади математичних ілюзій…
Повідомлення теми уроку
Сьогодні ми вивчимо ознаки паралельності прямих.
Пропоную розв’язати задачу
Дано: < 1 = 30;
Знайти: < 2, < 3 ,< 5 та < 6
Розв’язок:
Який кут ми можемо знайти одразу?
( <2, як суміжний з <1, < 2=150, <3= 30(як вертикальний)
Проблема: як найти < 5 і < 6? Яким способом, за допомогою яких приладів ми можемо це зробити? (за допомогою транспортиру виміряти їх градусні міри.)
Спробуємо це визначити за допомогою практичної роботи в групах.
Практична групова робота
Кожна група отримує завдання виміряти пари відповідних, односторонніх та різносторонніх кутів, після чого вимірювання обговорюємо і записуємо в таблицю.
Пояснення нового матеріалу.
Отже висновок:
Прямі a і b паралельні:
Робота над вивченим матеріалом.
Первинне закріплення .
Робота в зошитах
оцінка
оцінка
оцінка
ІІІ. Підсумок уроку
Рефлексація діяльності
Що нового ви сьогодні дізналися на уроці?
Домашнє завдання
Оцінки за урок …











