Тема. Основні властивості клітини ( обмін з навколишнім середовищем)
Мета:
Навальна :продовжити ознайомлюватися з історією дослідження будови та
функцій клітини; розкрити значення процесу обміну клітини з навколишнім середовищем);
Розвивальна : розвивати логічне мислення;
Виховна :виховувати любов до історичних наук, творчість та самостійність
Обладнання: схеми, таблиці
Тип уроку: комбінований
Хід уроку
І. Організація класу
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів
Вправа «Продовж речення»
У 1665 році Робер Гук відкрив …… ( клітину)
Клітина – це ….. ( структурно-функціональна одиниця живих організмів)
Робер Гук змайстрував перший …. ( мікроскоп)
Антоні ван Левенгук відкрив … ( бактерії, дріжджі, клітини крові)
Свої організми він назвав …. ( анімакульки)
У 1831 році Роберт Броун відкрив …. ( ядро)
Цитоплазма – це … ( напів’язка речовина, у якій розміщуються всі органели)
Найпростіший збільшувальний прилад – це … ( лупа)
«Цитос» в перекладі – це… ( клітина)
Мікроскоп був винайдений у … столітті ( 17)
3.2.Слово учителя.
Гра «Гусениця»
Потрібно поставити учнів один за одним і покласти руки на плечі.
Учитель. Уявіть, що ви одна велика клітина, яка рухається ( діти ходять по колу), але настає мить, коли вона починає розділятися навпіл ( попросити, щоб учень , який стоїть посередині ланцюга, відокремився). Так утворилося дві клітини, які існують самі по собі( діти ходять двома колонами). Далі кожна з них знов починає ділитися ( учитель називає ім’я тих учнів, які повинні розірвати ланцюг). Так утворилося 4 клітини, які добре себе почувають і живуть самостійно. ( Цей процес можна продовжити до тих пір, поки не буде по 2 учні у ланцюгу).
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Ми з вами продовжимо історію вивчення клітини і зануримося у її цікавий світ.
Повідомлення теми та мети уроку.
ІІІ. Вивченння нового матеріалу.
3.1 Випереджаюче завдання.
Ми продовжуємо слухати наших вчених-доповідачів, які розкажуть нам про обмін клітини з навколишнім середовищем.
3.2. Перегляд пізнавального відео
https://www.youtube.com/watch?v=87A0SolXGjQ&t=182s
3.2. Розповідь вчителя. ( Демонстрація презентації )
ІV. Узагальнення і систематизація навчальних досягнень учнів
Виконання інтерактивних вправ.
https://learningapps.org/17149064
V. Домашнє завдання
Опрацювати § 5, с.16-18; скласти кросворд