Посилання на урок:https://meet.google.com/rjx-jijb-hza
Тема уроку
Одноклітинні твариноподібні організми : амеба протея, інфузорія-туфелька
Амеба, інфузорія - одноклітинні твариноподібні організми 6 клас.pdf
Мета.
Освітня.
Почати формувати знання учнів про одноклітинних твариноподібних організмів – амебу та інфузорію; ознайомити із їх середовищем існування, будовою, процесами життєдіяльності та значенням у природі.
Розвиваюча.
Розвивати уміння порівнювати організми згідно одноклітинності і багатоклітинності; уміння співставляти процеси життєдіяльності одно- і багатоклітинних; розвивати увагу, мислення, уяву та уміння робити висновки.
Виховна.
Виховувати бережливе ставлення до оточуючого середовища і особливо до невидимих оку тварин та рослин; сприяти розумінню єдності походження представників різних царств.
Тип уроку. Засвоєння нових знань.
Місце уроку в навчальній темі. Поточний.
Матеріали та обладнання: слайди, малюнкиі.
Основні поняття та терміни: еукаріоти, амеба, інфузорія, псевдоніжки, війки, травна вакуоля, скоротлива вакуоля, гетеротрофний тип живлення.
ХІД УРОКУ
І. Актуалізація опорних знань та чуттєвого досвіду учнів.
Повторення знань про клітинний рівень організації життя.
ІІ. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.
-чи є одноклітинні істоти цілісними самостійними організмами, що рухаються, живляться, дихають, реагують на подразнення, розмножуються та мають всі ознаки живих організмів?
ІІІ. Сприймання та засвоювання учнями нового матеріалу.
Використовуючи розмовні та ілюстраційні методи подати інформацію про амебу та інфузорію, як основних типових представників одноклітинних твариноподібних організмів.
Звернути увагу на покриви тіла, живлення, дихання, виведення продуктів обміну, розмноження та переміщення в середовищі. А також роль у природі та житті людини.
ІV. Осмислення об‘єктивних зв’язків та взаємозалежностей у вивченому матеріалі.
Позначення будови амеби та інфузорії.
V. Узагальнення та систематизація знань.
Значення амеб та інфузорій
-входять до ланцюгів живлення;
-є складовою частиною бентосу і планктону;
-є поживою для інших, особливо водних тварин;
-є індикаторами визначення санітарного стану водойм.
VІ. Підведення підсумків уроку.
Висновки.
Найпростіші – еукаріотичні організми, що знаходяться на клітинному рівні організації.
Морфологічно вони становлять собою одну клітину, а функціонально – цілісний організм. Тому клітина найпростіших організована складніше. Ніж будь-яка окремо взята клітина багатоклітинних тварин.
Д/З Поміркуйте та запишіть як на вашу думку:
- Помістивши найпростіших у проварену воду, подумати що з ними буде? (Загинуть, бо відсутній кисень, адже вони живі).
-чи дійсно будова одноклітинних така вже проста?
Додаткові матеріали


























