Тема: Обчислення виразів за допомогою числового ряду.
Кути многокутника. Прямий кут.
Мета:
ознайомити з поняттям кута та його елементами — вершиною, сторонами;
вчити креслити кути, розпізнавати кути в многокутниках; користуватися інструментами й допоміжними засобами для вимірювання величин;
формувати уявлення про кут, прямий кут, актуалізувати знання геометричних фігур
формувати обчислювальні навички на встановлення взаємозв’язків між діями додавання і віднімання
Формувати навички розпізнавати геометричні фігури за істотними ознаками;
формувати в учнів розуміння ролі математики в пізнанні явищ навколишнього світу;
розвивати логічне, конструктивне мислення
розвивати математичне мовлення учнів
сприяти формуванню ціннісного ставлення до природи рідного краю, держави, нації
Обладнання: мультимедійний комплект, підручники.
Тип уроку: комбінований
Методи : бесіда, пояснення, дослід
Здоров’язберігаючі технології: фізкультхвилинка
Форми роботи: Dayliі 3 ( математика письмово, робота в групі , математика самостійно), вправи, дослід
Інтеграція: я досліджую світ, українська мова
Засоби навчання: аркуш паперу, лічильні палички, моделі геометричних фігур
Перебіг уроку
Організація класу

(слайд №2)
Створення позитивного психологічного клімату класу.
Мотивація навчальної діяльності
У 1 класі ви вивчали геометричні фігури.
Які геометричні фігури ви знаєте? (трикутник, чотирикутник, п’ятикутник), ми пов’язували їх назви із кількістю кутів. Сьогодні на уроці ви дізнаєтесь, яка геометрична фігура є кутом, дізнаєтесь про елементи кута і навчитеся креслити та позначати кути буквами.
Актуалізація опорних знань вправа
Усні обчислення
слайд №3-5


Каліграфічна хвилина записати число 69 - двоцифрове число , непарне, складається з 6 десятків, 9 одиниць, сусіди числа: 68 та 70, записане за допомогою цифр 6 та 9 слайд №6

Зараз ми з вами виконаємо віднімання за допомогою числового ряду слайд №7

Вивчення нового матеріалу
Демонстрація навчальної презентації.
Задання 1. Попрацюй із математичними матеріалами «Геометричні фігури».
Слайд 8.
Найпростіша геометрична фігура це точка, вона позначається однією великою літерою
Пряма – це лінія яка не має початку і кінця
Відрізок – це частина прямої, яка має початок і кінець – точки, які позначаються великими літерами - ім’я відрізка
Промінь – це частина прямої, який має початок і не має кінця

Дослід утворення прямого кута ( реалізація діяльнісного підходу) Слайд 9

У кожного з вас є аркуш паперу. Яку він має форму?
Учні складають листок прямокутної форми в 4, по лініям згину утворюється прямий кут. Так утворюється прямий кут. Де ми можемо знайти прямий кут?

Слайд 10.
За допомогою паличок утворіть кут.
Хвилинка цікавинка
А чи знаєте ви, що існує зв'язок між цифрою та кутами.

Давайте утворимо різні кути за допомогою рук.
Гра утворити кут
Закріплення вивченого матеріалу
Робота в зошитах
Розв’язування задачі №303 Слайд 11-12


І Ознайомлення зі змістом задачі ( читання задачі)
ІІ. Вивчення умови задачі
Про що йде мова в задачі?
Скільки було вазонів з синіми квітами?
Скільки було вазонів з червоними квітами?
- Скільки було вазонів з жовтими квітами?
Про що запитується в задачі?
ІІІ. Розбір задачі
Чи можемо ми одразу дати відповідь на запитання задачі?
Якщо відомо, що з синіми квітами було 8 вазонів, а з червоними 9 вазонів, а з жовтими –стільки, скільки з синіми і червоними квітами .Яку дію виконаємо? Який вираз запишемо?
8+9 = 17( вазонів) ( діти пишуть дію на дошці та в зошиті)
Фізкультхвилинка.
Слайд 13.

Робота з підручником № 307 Слайд 14.

Коментоване виконання задання
Математика разом з другом слайд 15

Повідомлення домашнього завдання
Домашні тренувальні вправи. Слайд 16

Рефлексія Слайд 17
Обчислення виразів за допомогою числового ряду..pptx


