Головне меню порталу
Опублікував/ла:
Опис, який учні побачать перед початком тестування
Історія футболу
Футбол (або соккер, як гра називається в деяких частинах світу) - один з найпопулярніших видів спорту в Європі та Америці. У нього яскр
читати всеІсторія футболу
Футбол (або соккер, як гра називається в деяких частинах світу) - один з найпопулярніших видів спорту в Європі та Америці. У нього яскрава і цікава історія в світі спорту. Футбол в його нинішньому вигляді виник в Англії в середині 19 століття. Але альтернативні версії гри існували набагато раніше і є частиною футбольної історії.
Ранні свідчення того, що в футбол грають як в спортивну гру, зустрічаються у Китаї в 2 і 3 століттях до нашої ери. У Китаї, а конкретніше за часів династії Хань, люди змащували шкіряні кульки і штовхали їх в маленьку сітку. Записані свідчення також підтверджують той факт, що стародавні римляни і греки грали в м'яч заради веселощів і жартів. Деякі відомості вказують на Кіото в Японії, де удар по м'ячу був популярним видом спорту.
Вважається, що раннє зростання сучасного футболу почалося в Англії. У деяких кумедних фактах навіть згадується, що перший використаний м'яч був головою якогось датського розбійника. Кажуть, що у часи середньовіччя рання форма футболу дозволяла здійснювати членоушкодження, такі як удари ногами і руками, укуси і штурхання. Основне завдання полягало в тому, щоб перенести м'яч в цільову точку. Люди настільки полюбили цю гру, що весь день збиралися на полі. Іноді конкуренція ставала все більш запеклою, і натовп ставав настільки диким, що під час гри досить часто траплялися випадки побоїв. Є свідчення, що солдати так захопилися грою, що пропустили практику стрільби з лука, щоб побачити її.
Король Едуард III заборонив футбол в 1365 через зростаючі інциденти насильства і військової поблажливості в спорті. В 1424 році король Шотландії Яків I також проголосив в парламенті- "Na man play at the Fute-ball" (ніхто не повинен грати у футбол).
Коли і де саме зародився футбол - це питання, на яке немає точної відповіді. Ви можете легко сказати, що в цю популярну гру грають вже більше трьох тисяч років. Народження сучасного футболу приписано Великобританії. Він також був відомий як футбольна асоціація, а Шотландія та Англія були співзасновниками регулярної гри в футбол.
У 1815 році відбулася велика подія, що зробила футбол популярним в університетах, коледжах і школах. Популярна школа англійської мови та Ітон-коледж розробили ряд правил, відомих як Кембриджські правила. Футбол був розділений на дві групи; деякі коледжі і школи обрали правила регбі, які дозволяли спотикатися, штовхати гомілку, а також нести м'яч в руках. Ці правила були суворо заборонені відповідно до правил Кембриджу.
Історія сучасного футболу стартувала в 1863 році. У жовтні 1863 року одинадцять представників лондонських клубів і шкіл зустрілися в таверні масонів, щоб встановити загальні фундаментальні правила для контролю матчів між собою. Підсумком цієї зустрічі стало формування Футбольної асоціації. У грудні 1863 року регбі-футбол і футбол Асоціації, нарешті, розділилися, оскільки прихильники правил школи регбі вийшли.У 1869 році, футбольна асоціація затвердила правила, суворо заборонивши будь-які торкання до м'яча. Популярність футболу швидко поширилася в 1800-х роках, коли британські моряки, торговці і солдати представили гру в різних частинах земної кулі.
Італійці, австрійці і німці перейняли в Європі, а в Південній Америці гра в футбол стала популярною в Аргентині, Уругваї та Бразилії. ФІФА була заснована в 1904 році, і до початку 30-х років в різних країнах діяли різні ліги. ФІФА приписують організацію першого чемпіонату світу в Уругваї. Історія футболу багата подіями, розвитком і ростом захопленості по всьому світу. Ви будете вражені, дізнавшись про різні етапи цього чудового виду спорту, який викликає у нас захоплення і трепет протягом більше 3000 років.
Спорт був спочатку розвагою для британського робітничого класу. Безпрецедентна кількість глядачів, до 30 000, побачать великі матчі в кінці 19-го століття. Гра скоро буде розширюватися британськими народами, які подорожували в інші частини світу. Особливо великим інтерес до футболу став в Південній Америці та Індії.
Футбольні клуби існують з 15 століття, але неорганізовано і без офіційного статусу. Тому важко вирішити, яким був перший футбольний клуб. Деякі історики припускають, що це був футбольний клуб, утворений в 1824 році в Единбурзі. Попередні клуби часто формувалися колишніми школярами, і перший з них був сформований в Шеффілді в 1855 році. Найстарішим серед професійних футбольних клубів є англійський клуб Ноттс Каунті, який був утворений в 1862 році і існує до цих пір.
Важливим кроком для появи команд була індустріалізація, яка призвела до того, що великі групи людей зустрічалися в таких місцях, як заводи, паби і церкви. Футбольні команди були створені у великих містах, і нові залізниці могли перевозити їх в інші міста.
Спочатку у футболі домінували команди державних шкіл, але пізніше команди, що складаються з робітників, стали переважаючими. Ще одна зміна послідовно відбувалося, коли деякі клуби стали готові платити кращим гравцям, за вступ до їхньої команди. Це було початком тривалого перехідного періоду, не без тертя, в якому гра розвивалася на професійному рівні.
Мотивацією для оплати гравців було не тільки виграти більше матчів, але і в 1880-х роках інтерес до гри розширився до рівня, продажу квитків на матчі. І, нарешті, в 1885 році професійний футбол був узаконений, а через три роки була створена футбольна ліга. Протягом першого сезону 12 клубів приєдналися до ліги, але незабаром зацікавленість проявила більше клубів, і отже конкуренція, розширилася на більше число дивізіонів.
Довгий час домінували британські команди. Через кілька десятиліть клуби з Праги, Будапешта і Сієнни стануть головними претендентами на завоювання перемог.
Жінки почали грати у футбол тільки в кінці 19-го століття.
Кубок Виклику (англ. The Football Association Challenge Cup) футбольної асоціації (більш відомий як Кубок Англії), на момент старту в 1871 році, став першим значним змаганням. Наступного року вперше був зіграний матч між двома національними збірними. Матч, в якому брали участь Англія і Шотландія, закінчився рахунком 0:0 і його глядачами було 4 000 чоловік в Hamilton Crescent.
Дванадцять років по тому, в 1883 році, відбувся перший міжнародний турнір, до якого увійшли чотири національні команди: Англії, Ірландії, Шотландії та Уельсу.
Футбол довгий час був суто британським явищем, але поступово поширився і на інші європейські країни. Перша гра, яка проходила за межами Європи, сталася в Аргентині в 1867 році, але в ній брали участь робітники з Британії, а не аргентинці.
Міжнародна федерація футбольних асоціацій (ФІФА) була заснована в 1904 році, і установчий акт був підписаний представниками Франції, Бельгії, Данії, Нідерландів, Іспанії, Швеції та Швейцарії. Англія та інші країни британського союзу з самого початку не приєдналися до ФІФА, тому що не бачили причин підкорятися асоціації вважаючи себе винахідниками гри. Проте, приєдналися в наступному році, але не брали участь в чемпіонаті світу до 1950 року.
Внутрішні Ліги були в багатьох країнах, першою була англійська футбольна ліга, створена в 1888 році. Ліги з часом могли розширюватися на більшу кількість дивізіонів, які грунтувалися на роботі з командами.
У 1908 році футбол вперше буде включений в якості офіційного виду спорту в Олімпійських іграх. До проведення в 1930 році першого чемпіонату світу з футболу, футбольний турнір Олімпійських ігор вважався найпрестижнішим. Жіночий футбол не був доданий до 1996 року.
Інші види спорту не показують прикладів пристрасті в такій мірі, як футбол. На аренах товпляться фанати; а перед телевізором збирається ще більше глядачів уважно дивлячись і часто з більш великим азартом.
Вже в кінці 19 століття з метою проведення футбольних матчів в Англії був побудований футбольний стадіон Гудісон Парк в Ліверпулі. У 1894 році фінал Кубка Англії між Ноттс Каунті і Болтон Вондерерс відвідали 37 000 чоловік. Важливою віхою стало закінчення будівництва в 1950 році футбольного стадіону "Маракана" майже на 200 000 осіб, в Ріо-де-Жанейро. Жоден інший вид спорту не бачив стадіонів такої місткості, побудованих для проведення своїх ігор.
На аренах існували дві різні традиції фан-культури: британська і південноамериканська. Британські шанувальники перейняли традицію співу, репертуар черпався з пабів і пісень робочих різних областей. Південноамериканці, прийняли карнавальний стиль, що включає петарди і феєрверки, а також прообрази сучасних бенгальських вогнів. Шанувальники в інших країнах пізніше перейняли суміш цих двох традицій.
Жодна інша спортивна подія, крім Олімпійських ігор, сьогодні не може зрівнятися з Чемпіонатом світу з футболу. Перший Чемпіонат світу з футболу було зіграно в 1930 році в Уругваї і з тих пір повторюється кожен четвертий рік (за двома винятками через Другу світову війну). В 1991 році в Китаї був проведений перший чемпіонат світу серед жінок, і з тих пір він також проводиться кожен четвертий рік.
Сьогодні найбільшим світовим турніром для клубів є Ліга Чемпіонів (проводиться з 1992 року), колишній Кубок Європи (1955-1991).
В кінці 19-го століття існувало лише декілька національних футбольних команд; Англія і Шотландія мали перші активні команди, які грали один проти одного в 1870-х рр. Сьогодні існує 211 національних асоціацій, включених у Міжнародну федерацію футбольних асоціацій (ФІФА), Всесвітній керівний орган цього виду спорту. Ще один доказ глобалізації можна побачити в збільшенні числа країн, що беруть участь у відбіркових матчах чемпіонату світу: з 32 в 1934 році до більш ніж 200 в 2014 році.
Регіони світу були поділені на шість конфедерацій: Африканська конфедерація футболу (CAF), Азіатська футбольна конфедерація (AFC), Союз європейських футбольних асоціацій (UEFA), конфедерація футболу Північної, Центральної Америки і Карибського басейну (CONCACAF), конфедерація футболу Океанії (OFC) і Південноамериканська конфедерація футболу (CONMEBOL).
Варто відзначити, що в Сполучених Штатах і Канаді гру називають соккер (англ. Soccer) для відмінності від американського футболу (регбі). Більш формально іноді використовується традиційна назва «футбол».
приховатиЗавдання №1 Теоретичний блок
Правила гри у футбол: питання та відповіді
Питання. Яка тривалість матчу?
Відповідь. Тривалість гри – два тайми по 45 хвилин (якщо суддя матчу і обидві команди-учасниці не погодили іншого варіанту). Будь-яка домовленість про зміну тривалості ігрового часу (наприклад, про скорочення кожного тайму до 40 хвилин через недостатнє освітлення) повинна бути досягнута до початку гри і повинна відповідати Регламенту змагання, Регламентом може встановлюватися і друга тривалість матчу в зв’язку з віком і статтю учасників .
Питання. Яка тривалість перерви між таймами?
Відповідь. Перерва між таймами не повинен перевищувати 15 хвилин Тривалість перерви між таймами повинна вказуватися в Регламенті змагання.
Питання. Чи може суддя на прохання капітанів обох команд провести матч без перерви між таймами?
Відповідь. Так, може. Але гравці мають право на перерву. Тому, якщо хто-небудь з гравців не буде згоден з проханням капітанів, то суддя повинен зробити перерву. А тривалість перерви може змінюватися тільки за згодою судді.
Питання. Що повинен зробити суддя, вийшовши на поле перед початком гри?
Відповідь. Провести між капітанами обох команд жеребкування.
Питання. Як проводиться жеребкування?
Відповідь. Жеребкування проводиться вибором жереба одним з капітанів граючих команд. Витягнув жереб має право вибору воріт. Протилежна команда виконує початковий удар.
Питання. Чи може капітан команди, який витягнув жереб перед початком гри, просити суддю дозволити його команді виконати початковий удар?
Відповідь. Ні. Команда, витягнувшись жереб, виконує початковий удар у другому таймі.
Питання. Які умови повинні бути дотримані командами при виробництві початкового удару?
Відповідь. Гравці обох команд повинні знаходитися на своїй половині поля. Гравці команди, що не виконує початковий удар, повинні розташовуватися від м’яча на відстані не ближче 9.15 м до тих пір, поки не буде правильно виконаний початковий удар.
Питання. В яких випадках м’яч вважається в грі?
Відповідь. Коли м’яч знаходиться в межах поля і гра не зупинена суддею.
Питання. Що значить “м’яч в грі”?
Відповідь. Це означає, що всі гравці отримали право торкатися м’яча, крім гравця, який вводить м’яч в гру при початковому, кутовому, штрафному, вільному ударах, вкидання м’яча, ударі від воріт і 11-метровому ударі.
Питання. М’яч потрапив в суддю або в його помічника, що знаходиться в межах поля, і не покинув поля. Чи слід судді зупиняти гру?
Відповідь. Ні. М’яч вважається в грі.
Питання. Як повинен поступити суддя, якщо м’яч, торкнувшись його або його помічника, який перебував в межах поля, пішов за лінію воріт (мимо воріт)?
Відповідь. Гра поновлюється ударом від воріт або кутовим ударом гравцем команди, протилежної тій, гравець якої останнім торкнувся м’яча.
Питання. М’яч, торкнувшись судді або його помічника, який перебував в межах поля, перетнув бічну лінію. Рішення судді?
Відповідь. Гра поновлюється вкиданням м’яча з-за бокової лінії гравцем команди, протилежної тій, гравець якої останнім торкнувся м’яча.
Питання. Після сигналізації прапором помічника судді гравці, припускаючи, що мало місце порушення Правил, припинили гру. Рішення судді?
Відповідь. Продовжити гру, якщо, на думку судді, порушень Правил не було.
Питання. Коли м’яч вважається забитим у ворота?
Відповідь. Коли він повністю перетне лінію воріт між стійками воріт і під поперечиною і якщо з боку гравців нападаючої команди не було допущено порушень Правил.
Питання. Що означає термін “м’яч повністю перетнув лінію воріт”?
Відповідь. М’яч перетнув лінію воріт, не торкаючись своєї проекцією цієї лінії.
Питання. Як повинен поступити суддя, якщо воротар зловив або відбив м’яч, вже перетнув лінію воріт між стійками і під поперечиною?
Відповідь. Зарахувати взяття воріт, крім випадків, коли м’яч безпосередньо спрямований в ворота протилежної команди після:
- вкидання м’яча з-за бокової лінії;
- вільного удару;
- вкидання “спірного м’яча”, якщо м’яч увійшов у ворота, не торкнувшись нікого з гравців.
Питання. Як повинен поступити суддя, якщо він помилково подає сигнал про взяття воріт до того, як м’яч повністю перетнув лінію воріт між стійками і під поперечиною, і відразу ж усвідомлює помилку?
Відповідь. Гол не зараховувати, а гру відновити “спірним м’ячем” на лінії площі воріт, паралельної лінії воріт, в точці, найближче розташованої до місця, де знаходився м’яч в момент зупинки гри.
Питання. В яких випадках м’яч, вкинутий рукою у ворота протилежної команди, зараховується?
Відповідь. Коли воротар, перебуваючи в своїй штрафній площі, кидає м’яч рукою через все поле, і м’яч проходить у ворота команди суперника
Питання. Яка сутність Правила положення “поза грою”?
Відповідь. Це Правило обмежує певними умовами зв’язку між гравцями однієї команди і м’ячем, а також перешкоджає гравцеві команди, що атакує перебувати поблизу воріт суперника в очікуванні випадку для безперешкодного взяття воріт, порушуючи умови Правила.
Питання. Коли гравець знаходиться в положенні “поза грою”?
Відповідь. Коли він знаходиться на чужій половині поля ближче до лінії воріт суперника, ніж м’яч і передостанній гравець суперника.
Питання. Чи є само по собі перебування гравця в положенні “поза грою” порушенням Правил?
Відповідь. Ні. Тому за неодноразове положення “поза грою” до гравця не застосовуються заходи дисциплінарного характеру.
Питання. В який момент визначається положення “поза грою”?
Відповідь. Положення гравця “поза грою” визначається в момент удару по м’ячу одним з його партнерів по команді.
Питання. Чи буде гравець покараний суддею, якщо він просто знаходиться в положенні “поза грою”, не впливаючи на гру?
Відповідь. Ні.
Питання. Чи буде “поза грою”, якщо гравець, перебуваючи в ‘правильному положенні, в момент удару по м’ячу одним з його партнерів перемістився ближче до воріт суперника і прийняв м’яч, маючи перед собою і лінією воріт менше двох гравців команди суперника?
Відповідь. “Поза грою” не буде, так як в момент удару по м’ячу його партнером він перебував в правильному положенні.
Питання. Чи може гравець бути в положенні “поза грою”, перебуваючи на своїй половині поля?
Відповідь. Ні.
Питання. Чи буде в положенні “поза грою” гравець, якщо в момент удару по м’ячу партнером по команді він перебував на одній лінії з м’ячем, тобто на однаковому з ним відстані від лінії воріт?
Відповідь. Ні.
Питання. За які дії суддя повинен винести гравцеві попередження?
Відповідь. Гравець отримує попередження з показом жовтої картки, якщо він зробить одне з наступних семи порушень:
- неспортивну поведінку;
- демонстрація незгоди (словом або жестом) з рішенням судді;
- систематичне порушення Правил;
- затягування поновлення гри;
- недотримання необхідної відстані при виконанні кутового, штрафного або вільного ударів;
- вихід або повернення на поле без дозволу судді;
- самовільне залишення поля без дозволу судді.
Питання. За які порушення Правил гравець повинен бути вилучений з поля?
Відповідь. Гравець видаляється з поля з показом червоної картки, якщо він зробить одне з наступних семи порушень:
- серйозне порушення Правил;
- агресивна поведінка;
- плювок в суперника або будь-яку особу;
- умисна гра рукою, що перешкодила супернику забити гол або лишила його явної можливості забити гол (крім воротаря в межах його карного майданчика);
- позбавлення суперника, що просувається до воріт, явної можливості забити гол за допомогою порушення, що карається вільним або штрафним або 11-метровим ударами;
- образливі або нецензурні вирази;
- друге попередження протягом одного матчу
Питання. Що таке вільний удар?
Відповідь. Це міра покарання за порушення, перелічені в Правилах.
Питання. За які порушення призначається вільний удар?
Відповідь. За:
- неспортивну і недисципліновану поведінку;
- знаходження в положенні “поза грою”;
- грубе зіткнення між гравцями однієї команди;
- догляд та повернення на поле без дозволу судді;
- порушення умов виконання 11-метрового удару;
- плювок в партнера по команді, в стороння особа, в суддю і помічників судді,
- вторинне торкання м’яча. крім випадків торкання м’яча рукою польовим гравцем або воротарем за межами свого штрафного майданчика.
Питання. З якого місця можна призначити вільний удар?
Відповідь. Вільний удар може виконуватися з будь-якого місця на полі в залежності від місця порушення Правил. Якщо вільний удар призначений на користь атакуючої команди в межах площі воріт суперника, то він виконується з точки на лінії площі воріт, паралельної лінії воріт, найближчої до місця порушення.
Питання. З якого місця суддя повинен призначити вільний удар, якщо він зупинив гру через неправильний вихід гравця на поле?
Відповідь. З місця, де був м’яч під час зупинки гри.
Завдання №3 Вільне введення тексту
Опрацювати теоретичний блок: історія футболу, правила гри: питання-відповідь. Пройти тест з футболу.
Рефлексія від 14 учнів
Сподобався
Зрозумілий
Потрібні роз'яснення
Будь ласка, оцініть урок!