Я досліджую світ
Мета: збагатити і закріпити знання учнів про різноманітні професії; розвивати пізнавальний інтерес до світу професій; виховувати шанобливе ставлення до представників різних професій, розвивати пам'ять; виховувати бажання вести здоровий спосіб життя.
Обладнання: відеопрезентація «Загадки про професії», малюнки із зображенням різних професій людей, відеофільм «Приміряємо професії своїхбатьків»,скринька для визначення настрою, пазли «Професії», лепбук.Попередня робота: батьки разом з дітьми зняли відео про свої професії.
Очікувані результати.
Знає, які є професії та хто працює в школі. Називає дні тижня. Знає, де працюють батьки, хто вони за професією.
Хід уроку
1. Ранкова зустріч
1.1. Вітання.
1.2. Вправа « А я бажаю тобі»
Вчитель: ____________ я дуже рада тебе бачити і бажаю, щоб твої мрії здійснилися. (Діти по коло передають хмаринку і висловлюють побажання товаришеві).
2. Щоденні новини.
Сьогодні _________, день тижня – ____, пора року – _____.
Повідомлення синоптика про погоду
2.1. Бесіда «Ким я мрія стати».
Кожен учень розповідає ким мріє стати, коли виросте.
2.2. Дослідження слова «професія».
Професія – це трудова діяльність, яка вимагає певних знань і вмінь.
2.3. Відгадування загадок про професії людей.
Відеопрезентація.
2.4. Оголошення теми вчителем.
3. Робота в групах. Складання пазлів.
Кожна група має розрізні частинки пазлів . Дітям пропонується скласти пазли і розповісти,що вони знають про ці професії.
4. Розвиток зв’язного мовлення.
Робота над змістом казок. Казка про хлопчика Абихто
Аналіз казки за Ромашкою Блума.
5. Фізкультхвилинка (Школярі виконують імітаційні рухи, відповідні до змісту)
Кожна праця — це уміння,
Вміння справжні, професійні:
Так працює в нас жонглер,
Так веде авто шофер,
Так фарбує дім маляр,
Так ось грає сопілкар,
Так працює в нас двірник,
Так — завзятий танцівник,
Так саджає садівник,
Кухар так кришити звик.
Лікар так лікує всіх,
Клоун викликає сміх.
Стюардеса всіх вітає,
Футболіст м՚яча ганяє,
Режисер кіно знімає.
Так пливе спортсмен-плавець...
Кожний — справжній фахівець.
6. Виконання вправи у зошиті «Я досліджую світ» .
Діти самостійно вказують стрілочками від малюнка до слова Я, що вміють робити самостійно. Розповідають про це один одному, працюючи в парах.
- Ви так багато уже вмієте робити самостійно.
- А чи можемо ми разом зробити спільну корисну працю?
Яка повинна бути риса характеру у нас всіх, щоб зробити спільну працю? (Працьовитість, старанність).
- А що ми можемо зробити спільно?
7. Гра «Визнач до якої професії». Робота в групі.
Визначити, людині якої професії належать ці речі та розкласти їх біля малюнків із представниками відповідних професій.
8. Перегляд відеороликів «Приміряю професії батьків»
https://youtu.be/nXoo6j-1EMg
9. Розгадування відеозагадок.
(Інтернет ресурси: https://www.youtube.com/watch?v=QHyA3KJUXqc)
10. Завдання «Доповни кишеньку лепбуку»
11. Підсумок уроку.
Рефлексія
На уроці я: дізнався… зрозумів… найбільший мій успіх – це… найбільші труднощі я відчув… я змінив своє ставлення до… ·
Який висновок ми можемо зробити з цього.












