Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Нейротренажери для мозку - цікавинки на літо для дітей
»
Взяти участь Всі події
Урок:

Материки і континенти

14.02.2023
2 0
Опис уроку (учням цей опис не показується):

Мета:закріпити та узагальнити знання учнів за темою материків, континентів і океанів Землі. Розширити уявлення учнів про планету Земля; систематизувати знання з основними географічними відомостями про неї; виховувати повагу до природи, дбайливе ставлення до довкілля.

Обладнання: дошка, комп’ютер, мультимедійний проектор, ватман, наочність, заготовки, клей.

Тип уроку: узагальнення та систематизація знань

Вміст уроку:
1

Урок не містить жодного завдання. Додайте завдання.

Щоб додати завдання, оберіть категорію завдання на панелі запитань.

1

Хід уроку

I. Організація класу

1.Привітання.

-Ранкове коло
-Куточок настрою
-Визначаємо пору року, число, день тижня, місяць

2.Вправа на уважність
- Хто мене бачить-підняли праву руку.

- Хто чує-ліву.

-  Хто підготувався до уроку -  покажіть  п’ять .

- Хто буде активним на уроці – покажіть  лайк, 

- Дякую .

II. Етап  орієнтації  і  мотивації  діяльності

Сьогодні ми повторимо те, що вчили на минулих уроках і створимо власну карту світу, поговоримо про материки і континенти Землі. Для  цього нам потрібен глобус та карта.

Демонстрація глобуса.  Запитання для обговорення:

• На яку геометричну фігуру схожа планета Земля?

• Що таке глобус?

• Чим відрізняється зображення поверхні Землі на глобусі та карті?

• Що таке екватор?

• Як називаються полюси Землі?

• Скільки материків на Землі? Назвіть.

• Скільки на Землі океанів? Назвіть їх.

Робота з підручником «Планета Земля»

Читаємо текст та розглядаємо малюнки у підручнику на с. 33.

ІІ. Етап цілепокладання

Більшість давніх мислителів уявляли Землю пласкою. Натомість те, що форма Землі є наближеною до кулястої, є відомим для всіх фактом. Екватор — це уявна лінія, яка розділяє планету на північну та південну півкулі. Також Земля має два полюси: північний полюс, який розташований в Арктиці, у Північному Льодовитому океані та південний полюс  — в Антарктиді.

Вправа «Лайк-дизлайк»

Зачитуються учням наступні твердження, які стосуються планети Земля, а завдання учнів — поставити лайк або дизлайк.

• За формою Земля схожа на кулю.

• Глобус – це модель Землі розміром, як справжня.

• На відміну від глобуса, карта є плоскою.

• Екватор – це уявна лінія, яка перетинає полюси Землі.

• Екватор – це уявна лінія, яка проходить на однаковій відстані від полюсів, ділить Землю на дві півкулі.

• Північний полюс розташований в Антарктиді.

• Північний полюс розташований у Північному Льодовитому океані.

За потреби обговорюються твердження, які могли б викликали в учнів сумніви.

Фізкультхвилинка

https://www.youtube.com/watch?v=ziLHZeKbMUo&ab_channel=FamilyFriendlyGaming

Вправа «Впізнай материк»

Запропонуйте учням впізнати материк за його описом:

• Я — найбільший материк, складаюся з двох частин (Євразія).

• Я — другий за розмірами материк, мої береги омиваються водами Індійського та Атлантичного океанів, але все одно тут дуже спекотно (Африка).

• Я — материк, на якому знаходиться південний полюс (Антарктида)

• Я — невеликий материк, що знаходиться у південній півкулі. (Австралія)

• Я — материк, який формою нагадує трикутник. Мене омиває два океани — Тихий та Атлантичний. Також я майже повністю розташований у південній півкулі (Південна Америка).

• Я – третій за величиною материк. На півночі недалеко від мене розташовано Північний Льодовитий океан (Північна Америка).

ІІІ. Етап цілереалізації. Практичний етап

Практична робота у групах  «Виготовляємо карту світу»

Кожна група отримує ватман та  вирізані материки. Необхідно розташувати материки та підписати океани. Також потрібно знайти тварину, яка живе на кожному континенті. Якщо в учнів виникають труднощі з визначенням тварин, які мешкають на материку, вчитель допомагає.

V. Рефлексія.

Демонстрація робіт. Підведення підсумків.

Вправа «Відкритий мікрофон».

Запропонуйте учням по черзі розказати, що їм сподобалося найбільше на уроці.

Рефлексія від 0 учнів

Сподобався:

0

Так: 0

Ні: 0

Зрозумілий:

0

Так: 0

Ні: 0

Потрібні роз'яснення:

0

Ні: 0

Так: 0

Рекомендуємо

"КАРНАВАЛ КРОКУЄ КОНТИНЕНТАМИ"

"КАРНАВАЛ  КРОКУЄ  КОНТИНЕНТАМИ"

482

Аватар профіля Тунік Світлана Григорівна
Мистецтво
5 клас

46 грн

Карнавал крокує континентами ( 5 клас Урок №33)

Карнавал крокує континентами ( 5 клас Урок №33)

832

Аватар профіля Рубан-Оленіч Інна Іванівна
Мистецтво
5 клас

50 грн

"МИСТЕЦТВО ДОКОЛУМБОВОЇ АМЕРИКИ"

"МИСТЕЦТВО ДОКОЛУМБОВОЇ АМЕРИКИ"

775

Аватар профіля Тунік Світлана Григорівна
Мистецтво
10 клас

46 грн

Унікальність рослинності і тваринного світу Австралії.

Унікальність рослинності і тваринного світу Австралії.

2281

Аватар профіля Дубковецька Тетяна Юріївна
Географія
7 клас

19 грн

Практична робота № 7 "Райони видобування нафти, руд кольорових металів, центри їх переробки, основні транспортні магістралі та порти Африки".

Практична робота № 7 "Райони видобування нафти, руд кольорових металів, центри їх переробки, основні транспортні магістралі та порти Африки".

468

Аватар профіля Овдій Сергій Михайлович
Географія
10 клас

28 грн

Фізико-географічне положення, берегова лінія та дослідження Південної Америки. ПР: Визначення географічних координат крайніх точок та протяжності Південної Америки.

Фізико-географічне положення, берегова лінія та дослідження Південної Америки. ПР: Визначення географічних координат крайніх точок та протяжності Південної Америки.

257

Аватар профіля Трофимець Юлія Михайлівна
Географія
7 клас

50 грн