Урок:

Квітковий годинник

Опис уроку (учням цей опис не показується):

Предмет: Я пізнаю світ (проект «Інтелект України», 1 клас).

Тема: «Квітковий годинник».

Мета: Формувати в дітей розуміння того, що квіти живуть у своєму природному циклі, мають «квітковий годинник», можуть підказувати нам час доби; розвивати увагу, мислення, пам'ять, зв’язне мовлення, вміння висловлювати свою думку, поважати думку іншого; виховувати бережливе ставлення до квітів та природи загалом, як творіння Божого.

Хід уроку

І. Організаційна частина.

Вітання.

  1. Вправа «Мій настрій»(емоційне налаштування)

Діти, перш як почати навчатися і разом дізнаватись щось нове, дуже важливо знати з яким настроєм ми розпочнемо роботу. Від настрою дуже багато залежить: чи легко ми вивчатимемо щось нове, чи легко нам буде пригадувати вивчене раніше, чи цікаво буде виконувати різні завдання. У вас є картинки хлопчиків та дівчаток – домалюйте на них свій настрій простим олівцем (веселий, зацікавлений, сумний, пасивний…)

  1. Гра «Так чи ні?»

Ви вже дуже багато вивчили про живу і неживу природу. Давайте швиденько пригадаємо найважливіші факти про це: пограємо у гру «Так чи ні».

Я озвучуватиму різні твердження про природу. Якщо твердження правильне – ви хлопаєте в долоні, якщо ні – тупаєте ніжками.

1-Навколишній світ має природні і рукотворні об`єкти (так)

2-Природа буває жива і нежива (так)

3-Жива природа здатна рости, дихати, розвиватися (так)

4-Нежива природа може розмножуватися (ні)

5-Люди, тварини, рослини – належать до живої природи (так)

6-Сонце, земля, повітря також належать до живої природи (ні)

7-Квіти є частиною живої природи (так)

8-Квітам потрібне тепло і сонце (так)

9 -Квіти не люблять воду (ні)

10-Квіти можуть бути корисними помічниками людей (так) – (як саме вони нам допомагають? – ліки, чай…)

ІІ. Оголошення теми уроку.

На сьогоднішньому уроці ми з вами дізнаємося про ще одну дуже важливу властивість квітів, яка не лише демонструє їх життєвий цикл, але й показує, як вони можуть допомагати нам – це квітковий годинник.

Бесіда.Напевно немає на світі людини, яка б не любила квіти. Любуючись та спостерігаючи за ними, люди звернули увагу на певну особливість квітів відкривати і закривати пелюстки в певний час доби. Тобто у квітів спрацьовує так званий біологічний годинник. Вплив на добові ритми рослин має схід та захід сонця, вологість та температура. Враховуючи це, ще в Давній Греції та Римі, на особливих клумбах, висаджували квіти, які розкривалися і закривалися в певні години дня. Це давало можливість людям дізнаватися час.

1)Які ваші улюблені квіти?

2)Чи помічали ви, що ці квіти згортають і розгортають пелюстки?

3)Як гадаєте, чи є у Бога улюблена квітка?(Бог любить усі квіти адже це Його творіння)

ІІІ. Опрацювання теми.

Я впевнена, що ви знаєте назви та впізнаєте на вигляд безліч квітів, а який їх життєвий цикл – коли вони «сплять, відпочивають», а коли вони «прокидаються» - ми з вами вивчимо, виконуючи цікаві завдання.

  1. Відкрийте свої посібники на сторінці 14. Прочитаймо вірш Олени Коваленко «Квітковий годинник».

  • Підкресліть у вірші назви квітів

  1. Розгляньте зображення годинника та квітів.

  • Пригадаймо: скільки годин має доба? коли починається новий день? Як правильно називають певні години після 12 год. дня?

  • Прочитайте назви квітів. Які з них вам вже знайомі?

Фізкультхвилинка (Руханкатанець"SchoolDance")

https://www.youtube.com/watch?v=r44y0oKKuJs

  1. Давайте опрацюємо текст про те, як квіти можуть підказувати нам час .

Слухання тексту.

Обговорення

Дізнавшись про те, які квіти і коли розкривають свої пелюстки, та користуючись нашим годинником з квітами, поміркуйте:

  • Які квіти просинаються разом з кожним із вас? (коли ви прокидаєтесь?)

  • Які, на вашу думку люблять поспати?

  • Які з них розкриваються, коли ви вже збираєтеся лягати спати?

  • Які розкриваються саме у цей час, коли у нас йде урок?

  • Що спільного у такому життєвому циклі має людина і квітка?

  • Як гадаєте, чи важливо для Бога, аби люди і квіти співіснували у гармонії? (так, бо і люди і квіти – це творіння Бога; людина має піклуватися про природу, а природа несе користь у життя людини, наприклад, як от квіти підказують нам час доби).

  1. Люди здавна використовували знання про квіти. Ось така їх властивість – розкривати і закривати свої пелюстки у певний час доби – є дуже корисною для нас, аби орієнтуватися у часі, коли поруч немає годинника. І люди навіть висаджують великі квіткові композиції у формі годинника – у наш час таке своєрідне квіткове мистецтво набуло великої популярності.

Офіційно перші квіткові годинники з’явилися в Швеції, завдяки розробці геніального біолога-новатора Карла Ліннея. Вони мали форму кола, поділеного на сектори. У кожному з них посаджені квіти, які розкривають і закривають свої пелюстки в різний час доби. Потрібно врахувати, що такі годинники будуть вказувати вірний час тільки в ясну, сонячну погоду. Коли йде дощ або похмуро годинник працюватиме з похибками.

У наш час КВІТКОВІ ГОДИННИКИ є у багатьох містах України. Вони оснащенні годинниковим механізмом. У столиці нашої країни, Києві, квітковий годинник розташований на Алеї Героїв Небесної Сотні і є окрасою міста (зображення).

А у тому, що отримані знання на сьогоднішньому уроці ви можете застосувати у житті, ми можемо пересвідчитись на прикладі казки…

До вашої уваги казка «Квітковий годинник» (ПаолаУтевська)

https://www.youtube.com/watch?v=tHjnbVQ0ag

  1. Мистецька вправа «Чарівна майстерня»

А зараз я запрошую вас у чарівну майстерню. Ми усі разом виготовимо «квіткові годинники».У кожного з вас є необхідні матеріали (годинник, цифри, квіти). Допомагати нам буде відео-презентація.

- Вклейте на годинник відповідні цифри, які позначають час у добі.

- Відповідно до презентації обирайте наявні у вас картки з зображеннями квітів та вклейте їх навпроти часу розкривання пелюсток.

Презентація «квіткових годинників»

IV. Підведення підсумків уроку.

Як творіння Бога, квіти приносять у наш світ красу, натхнення, можуть навчити нас символічним урокам і нагадати духовні істини.

Ними милуються, про них пишуть літературні твори, складають вірші і навіть музику, ми прикрашаємо ними свої подвір`я, радіємо, що Господь створив таку неймовірну природну красу.

--- Чого ми можемо навчитися у квітів? (радувати інших, вчасно лягати спати і вчасно прокидатися, бути життєлюбним - квіти можуть пристосовуватись і рости у неочікуваних місцях…)

--- Як ми можемо проявляти свою любов і вдячність квітам? (поливати, не зривати, оберігати від різної шкоди)

--- Про що ви дізналися на уроці?

--- Що для вас було найцікавішим?

--- Про що розкажете вдома своїм рідним і друзям?

Я дякую вам за активну роботу на уроці, за чудово засвоєні знання.

Дякую нашим гостям, що знайшли час та завітали на цей урок.

Нехай усіх нас береже Господь. Хай дарує нам мир, спокій та щоденну радість, а нашим дітям – можливість невпинно пізнавати створений Ним світ.

Вміст уроку:
1
2

Урок не містить жодного завдання. Додайте завдання.

Щоб додати завдання, оберіть категорію завдання на панелі запитань.

1

  1. Мистецька вправа «Чарівна майстерня»

А зараз я запрошую вас у чарівну майстерню. Ми усі разом виготовимо «квіткові годинники».У кожного з вас є необхідні матеріали (годинник, цифри, квіти). Допомагати нам буде відео-презентація.

- Вклейте на годинник відповідні цифри, які позначають час у добі.

- Відповідно до презентації обирайте наявні у вас картки з зображеннями квітів та вклейте їх навпроти часу розкривання пелюсток.

Презентація «квіткових годинників»

2

  1. Люди здавна використовували знання про квіти. Ось така їх властивість – розкривати і закривати свої пелюстки у певний час доби – є дуже корисною для нас, аби орієнтуватися у часі, коли поруч немає годинника. І люди навіть висаджують великі квіткові композиції у формі годинника – у наш час таке своєрідне квіткове мистецтво набуло великої популярності.

Офіційно перші квіткові годинники з’явилися в Швеції, завдяки розробці геніального біолога-новатора Карла Ліннея. Вони мали форму кола, поділеного на сектори. У кожному з них посаджені квіти, які розкривають і закривають свої пелюстки в різний час доби. Потрібно врахувати, що такі годинники будуть вказувати вірний час тільки в ясну, сонячну погоду. Коли йде дощ або похмуро годинник працюватиме з похибками.

У наш час КВІТКОВІ ГОДИННИКИ є у багатьох містах України. Вони оснащенні годинниковим механізмом. У столиці нашої країни, Києві, квітковий годинник розташований на Алеї Героїв Небесної Сотні і є окрасою міста (зображення).

А у тому, що отримані знання на сьогоднішньому уроці ви можете застосувати у житті, ми можемо пересвідчитись на прикладі казки…

До вашої уваги казка «Квітковий годинник» (Паола Утевська)

Рефлексія від 0 учнів

Сподобався:

0

Так: 0

Ні: 0

Зрозумілий:

0

Так: 0

Ні: 0

Потрібні роз'яснення:

0

Ні: 0

Так: 0

Рекомендуємо

Модель годинника

Модель годинника

1182

Аватар профіля Мінич Світлана Миколаївна
Технології
4 клас

19 грн

Квіткова селекція

Квіткова селекція

164

Аватар профіля Шмига Віолета Семенівна
Технології
8 клас

25 грн

Як організми пристовуються до періодичних змін середовища. Практична робота №5 «Квітковий годинник на подвір’ї» 6 кл НУШ

Як організми пристовуються до періодичних змін середовища. Практична робота №5 «Квітковий годинник на подвір’ї» 6 кл НУШ

188

Аватар профіля Стась Лариса Ігорівна
" Пізнаємо природу "
6 клас

58 грн

Призначення квіткової селекції

Призначення квіткової селекції

119

Аватар профіля Шмига Віолета Семенівна
Технології
8 клас

25 грн

"КВІТКОВІ ФАНТАЗІЇ"2

"КВІТКОВІ ФАНТАЗІЇ"2

1514

Аватар профіля Тунік Світлана Григорівна
Мистецтво
2 клас

46 грн

"КВІТКОВІ ФАНТАЗІЇ"1

"КВІТКОВІ ФАНТАЗІЇ"1

1837

Аватар профіля Тунік Світлана Григорівна
Мистецтво
2 клас

46 грн

Схожі уроки

Які рослини та тварини мешкають в Африці

Які рослини та тварини мешкають в Африці

3839

Аватар профіля Сухорукова Валентина Михайлівна
Я досліджую світ
4 клас

Як тварини пристосовуються до довкілля ?

Як тварини пристосовуються до довкілля ?

1397

Аватар профіля Беца Наталія Іванівна
Я досліджую світ
3 клас

03.02.2022. Тема : Робота з природнім матеріалом.

03.02.2022. Тема : Робота з природнім матеріалом.

456

Аватар профіля Рошкович Андріяна Анріївна
Я досліджую світ
3 клас

03.02.2022. Тема : Як розмножуються рослини?

03.02.2022. Тема : Як розмножуються рослини?

455

Аватар профіля Рошкович Андріяна Анріївна
Я досліджую світ
3 клас

Догляд за кімнатними рослинами

Догляд за кімнатними рослинами

549

Аватар профіля Шандра Алла
Я досліджую світ
4 клас

Дерева, кущі, трав'янисті рослини. Листяні і хвойні рослини

Дерева, кущі, трав'янисті рослини. Листяні і хвойні рослини

1270

Аватар профіля Василенко Анастасія Василівна
Я досліджую світ
1 клас