Ознайомити дітей з кругом; учити обстежувати фігуру дотиково-руховим і зоровим способами; закріпити поняття «один», «багато», «великий», «маленький»; вправляти у визначенні величини предмета способом накладання; формувати просторові відношення (спереду, ліворуч, праворуч); розвивати довільну увагу, виховувати організованість.
Мета: ознайомити дітей з кругом; учити обстежувати фігуру дотиково-руховим і зоровим способами; закріпити поняття «один», «багато», «великий», «маленький»; вправляти у визначенні величини предмета способом накладання; формувати просторові відношення (спереду, ліворуч, праворуч); розвивати довільну увагу, виховувати організованість.
Хід заняття
І. Організаційний момент
Доброго ранку,діти. Пропоную вам сідати зручніше та слухати уважно.
ІІ. Основна частина
Ознайомлення з кругом.
Один, два, три, чотири, п’ять.
Вийшов їжачок гуляти.
До нас у гості поспішає,
Усіх привітливо вітає.
їжачок прийшов не один. Подивіться, хто це з ним? По дорозі він зустрів ось таку сумну фігуру. (Вихователь показує круг із сумним виразом «обличчя».) Ця фігура забула, як її звати. Адже у кожного з нас є ім’я. Скажіть, як вас звати?
Подивіться на ці дві фігури. Обведіть пальчиком правої руки сторону фігури. Яка вона? ( кругла)
Дивіться, фігура почала посміхатися!
Ви справжні друзі, адже допомогли фігурі згадати своє ім’я. Це — круг! Він уміє котитися, у нього гладка й рівна сторона.
Що треба зробити, щоб довідатися, який круг великий, а який — маленький? (Слід покласти один круг на інший.)
Який із кругів великий: червоний чи зелений? (Червоний.)
Скільки великих кругів? (Один.) А маленьких? (Теж один.)
Фізкультхвилинка
Д.гра " На що схожий круг?"
ІІІ. Підсумок заняття.
⦁ Хто приходив до нас у гості?
Що трапилося з одним із наших гостей?
Як називається геометрична фігура, з якою ми познайомилися?
Що схоже на круг?
Урок не містить жодного завдання. Додайте завдання.
Щоб додати завдання, оберіть категорію завдання на панелі запитань.