ТЕПЛЕ СОНЕЧКО ВЕСНЯНЕ
Вправи на розвиток мислення , пам’яті, уваги. Формування комунікативних навичок і вмінь, навичок взаємодії.
Мета: розвивати мислення , пам’ять, увагу. Формувати комунікативні навички і вміння, навички взаємодії.
Хід заняття
1.Привітання
Доброго ранку! Доброго дня!
Хай плещуть долоньки,
Хай тупають ніжки.
Працюють голівки,
І сяють усмішки.
Доброго ранку! Доброго дня!
Бажаєте ви. Бажаю вам я!
2. Мотивація навчальної діяльності
Новий день на землі починає,
Ніжним промінням у вікно заглядає.
Своїм теплом усіх зігріває.
(Сонце)
3. Гра для розвитку уваги «Таке наше сонечко»
Психолог називає дітям дієслова та прикметники, а вони на кожне слово реагують словесно та ігровими рухами. Якщо учні поділяють думку дорослого, вони чітко та виразно повторюють назване слово (дію, якість), стають навшпиньки й простягають руки вгору. У разі, якщо не згодні з психологом, вони мовчки ховають руки за спину.
Словесний матеріал для гри.
Сонечко світить, гріє, сяє, височить, сходить, холодить, радує, заходить, морозить, освітлює, дощить, рухається, засліплює нас.
Сонечко буває високе, низьке, весняне, зимове, денне, вечірнє, ранкове, нічне, ясне, яскраве, червоне, зелене, кругле, квадратне, спекотне, тепле, лагідне.
Під час гри психолог читає слова не поспішаючи, роблячи між ними інтервал у 8—10 секунд, щоб дати можливість дітям зосередитися й дійти правильних висновків.
4. Пальчикова вправа «Сонечко»
Біля сонечка, вгорі
Плавала хмаринка,
Проти сонечка, в дворі
Бавилась Яринка.
Не журись, Яринко,
Не на вік хмаринка:
Хмарка розпливається —
Сонечко лишається!
Грицько Бойко
1-2 рядки — піднімаємо долоні над головою, роз'єднуємо пальці, як промінчики, і робимо кругові рухи кистями рук.
3-4 рядки — з'єднуємо пальці в замок і кистями рук виконуємо перекочувальні рухи.
5-6 рядки — піднімаємо руки вверх і виконуємо рухи вліво-вправо.
7-8 рядки — знову піднімаємо руки вверх і розправляємо пальці-«промінці».
5. Мандалотерапія
Сонечко
Питання до дітей:
Скільки в сонечка промінчиків?
Скільки трикутників?
Скільки кіл?
6. Казка
Звідки взялося сонце?
Колись дуже-дуже давно на Землі жила чарівна Фея. Вона любила ліси, луки, поля. Феї дуже подобалося відпочивати на березі річки. Вона полюбляла запашні квіти, збирала їх у букети і дарувала всім своїм знайомим. Фея також плела чудові вінки з квітів, які прикрашали голівки багатьох її менших сестричок. Та на жаль, у той час на Землі була суцільна темрява. І ніхто, крім чарівної Феї, не міг бачити красу природи. Ось і вирішила вона створити велику кулю, яка б освітила всю Землю. За допомогою чарівної палички Фея разом зі своїми помічницями створила таку кулю і повісила її високо-високо в небі, щоб ніхто не зміг її звідти зняти. Цю кулю Фея назвала Сонцем. На його поверхню вона посадила багато чарівних квітів. Коли пелюстки цих квітів опадають, вони світяться. Промінчики Сонця і є тими магічними пелюстками квіток. Відтоді й існує Сонце для того, щоб дарувати нам світло та радість.
Запитання для дітей
Чому ніхто, крім Чарівної Феї, не міг бачити красу природи?
Для чого Чарівна Фея вирішила створити велику кулю?
Що Фея посадила на поверхню Сонця?
Що Сонце дарує людям?
7. Фізкультхвилинка
Сонячний день
Діти присідають у колі, а потім виконують ігрові рухи відповідно до змісту віршованого тексту.
Сонце весняне проснулось лише —
(Підводяться й потягуються.)
Зразу з-за обрію сонечко вийшло.
(Крокування на місці.)
І почало свою сонячну справу:
Сяяло сонце, світило та грало.
(Ритмічні повороти тулуба у сторони з одночасним відведенням відповідної руки вбік.)
Промінь метелика тихо торкнувся —
Той враз прокинувся і стрепенувся.
(Легкий біг по колу із змахуванням руками.)
Другий промінчик жабеня приласкав —
Воно посміхнулось й узялося до справ.
(Діти присідають і стрибають на обох ногах вперед, імітуючи пересування «жабки».)
Ось промінець їжачка розбудив —
Він по стежиночці подріботів.
(Пересування швидкими дрібними кроками.)
Квіти пелюстки свої розкривали —
(Малята стають прямо, повертаючись до центру кола, піднімають руки вгору і трохи розводять їх у сторони.)
Радісно сонечко ясне вітали.
(Нахили тулуба у сторони, підняті руки хаотично перебирають пальчиками.)
8. Вірш
Люблять сонце звірята, пташки,
Плазуни і маленькі комашки.
Люблять сонце дорослі і діти,
Люблять сонце дерева і квіти.
Всяк, кого воно ніжно зігріє,
Від тепла його й ласки радіє.
9. Релаксація.
"Сонечко і хмарка"
Уявіть собі, що ви засмагаєте на сонечку. Але ось сонце зайшло за хмаринку, стало холодно - всі стиснулися в грудочку щоб зігрітися (затримати дихання). Сонечко вийшло з-за хмаринки, стало жарко - всі розслабилися (на видосі). Повторити 2 - 3 рази.
10.Рефлексія.
Що сподобалося на занятті?
Що було важким?
Де і як можна використати знання і вміння отримані сьогодні?
В які ігри ви будете грати зі своїми батьками?
11. Прощання.
Ось скінчилась наша гра.
Все, прощатись нам пора.
Будемо завтра зустрічатись,
В нові ігри будемо гратись.