Контрольна робота з теми «Загадково прекрасна і славна давнина України.»
Запропонованими завданнями виявити в учнів рівень знань, умінь та навичок з вивченої теми, закріпити їх.
Конструктор уроків
Контрольна робота з теми «Загадково прекрасна і славна давнина України.»
Запропонованими завданнями виявити в учнів рівень знань, умінь та навичок з вивченої теми, закріпити їх.
1
Тема: Контрольна робота з теми«Загадково прекрасна і славна давнина України (твори М. Вороного, Т. Шевченка, В. Рутківського).»
Мета: запропонованими завданнями виявити в учнів рівень знань, умінь та навичок з вивченої теми, закріпити їх; розвивати увагу, спритність, рішучість, кмітливість, вміння застосовувати набуті знання під час виконання практичних
завдань; формувати кругозір, світогляд; виховувати інтерес до наслідків власної праці, пошану до творчої діяльності, пунктуальність, навички раціонального використовування навчального часу.
Тип уроку: контроль, корекція знань та вмінь.
Обладнання: різнорівневі тестові завдання і питання до контролю
ПЕРЕБІГ УРОКУ
І. Організаційний момент
ІІ . Оголошення теми та мети
ІІІ . Інструктаж щодо виконання контрольної роботи
ІV. Виконання завдань
2
Варіант І
Початковий і середній рівні
(За кожну правильну відповідь учні отримують по одному балу.)
1. Твір Миколи Вороного «Євшан-зілля» — це
А казка Б оповідання В поема Г вірш
2. В основу сюжету твору «Євшан-зілля» М. Вороного покладено
А народний переказ Б літописну легенду
В авторський вимисел Г народну пісню
3. В. Рутківський народився
А на Черкащині Б на Полтавщині В на Буковині Г Мелітопольщині
4. Мотивом (темою) вірша Т. Шевченка «Думка» є
А захоплення красою синього моря
Б зображення почуттів козака, який потрапив на чужину
В роздуми молодого хлопця про нещасливе кохання
Г ухвалення козацької звитяги та мужності
5. Дія роману «Джури козака Швайки» відбувається у
А Х ст. Б ХІІ ст. В ХV ст. Г ХІІІ ст.
6. Продовжте речення. Історичний роман – ....
Достатній рівень
(За кожну правильну відповідь учні отримують по 1,5 бала.)
7. Схарактеризуйте козаків та їхнього отамана за твором Т. Шевченка «Іван Підкова».
8. Охарактеризуйте одного з хлопчика роману «Джури козака Швайки»
Високий рівень
(За правильну відповідь учні отримують 3 бали.)
9. Виконайте одне із завдань.
А Висловіть свої судження про те, що може виконувати роль євшан-зілля для сучасних українців. Про що їм варто нагадати?
Б Продовжте історію ханського сина з поеми М. Вороного «Євшан-зілля».
3
Варіант ІІ
Початковий і середній рівні
(За кожну правильну відповідь учні отримують по одному балу.)
1. Твір М. Вороного «Євшан-зілля» належить до творів
А епічних Б ліричних В ліро-епічних Г драматичних
2. За поемою М. Вороного «Євшан-зілля» ханський син потрапив у полон
А до Ярослава Мудрого Б до князя Володимира
В до князя Олега Г до князя Ігоря
3. Відносини з підлеглими в козацьких ватажків (за поемою Т. Шевченка «Іван Підкова») були
А дружніми, братськими
Б побудовані на суворій дисципліні й цілковитому послуху, без урахування думки простих козаків
В козацькі ватажки робили лише те, що їм говорили козаки
Г напруженими, настороженими
4. Історичний роман – це
А твір, який побудований на історичному сюжеті
Б вид художньої прози, що походить від народних переказів, порівняно коротка розповідь про фантастичні події та персонажів
В невеликий прозовий твір, сюжет якого ґрунтується на певному епізоді з життя одного (іноді кількох) персонажу (персонажів)
5. Прочитайте рядки й визначте, з якого твору їх узято.
Сидить козак на тім боці,—
Грає синє море.
Думав, доля зустрінеться,—
Спіткалося горе.
А «Іван Підкова» Т. Шевченка Б «Євшан-зілля» М. Вороного
В «Думка» Т. Шевченка Г «Як дитиною, бувало…» Л. Українки
6. Продовжте речення. Поема — це…
Достатній рівень
(За кожну правильну відповідь учні отримують по 1,5 бала.)
7. Схарактеризуйте образ козака Швайки.
8. Запишіть основні етапи юнацького життя Т. Шевченка в Санкт-Петербурзі.
Високий рівень
(За правильну відповідь учні отримують 3 бали.)
9. Виконайте одне із завдань.
А Продовжте історію про пригоди козака Швайки
Б Висловіть свої судження про те, що може виконувати роль євшан-зілля для сучасних українців. Про що їм варто нагадати?
Рефлексія від 0 учнів
Сподобався:
Так: 0
Ні: 0
Зрозумілий:
Так: 0
Ні: 0
Потрібні роз'яснення:
Ні: 0
Так: 0