Конструктор уроків
1
Тема: Контрольна робота № 5. «Проза М. Коцюбинського, О. Назарука, В. Дрозда»
Мета: перевірити рівень знань учнів із вивчених тем із метою подальшої корекції; розвивати вміння та навички роботи з тестовими завданнями
Очікувані результати: учні демонструють знання з тем «Проза М. Коцюбинського, О. Назарука, В. Дрозда».
Теорія літератури: повість химерна, історична; оповідання; художній образ, художні засоби.
Обладнання: тестові завдання у двох варіантах
Тип уроку: контроль і корекція знань, умінь та навичок.
Перебіг уроку:
І. Мотивація навчальної діяльності школярів. Оголошення теми й мети уроку
Вступне слово вчителя.
Сьогодні ви повинні продемонструвати знання текстів творів М. Коцюбинського, О. Назарука, В. Дрозда, понять теорії літератури, навички роботи з тестовими завданням. Успіху вам!
ІІ. Основний зміст роботи
Інструктаж щодо виконання тестових завдань.
Виконання учнями тестових завдань.
І варіант
Початковий та середній рівні
(Кожна правильна відповідь оцінюється в 1 бал.)
1.«Ирій» В. Дрозда — це
А роман Б оповідання В химерна повість Г історична повість
2.Реальною історичною особою серед названих героїв є
А Михайло Решето Б Сулейман Пишний
В конюх Степан Г Соломія
3.У словах «Був то молодий, безвусий парубок, міцно збудований, у високій синій кучмі...» йдеться про перевдягнену
А Роксоляну Б Соломію В тітку Дору Г циганку-ворожку
4.Цитата «Частенько його сірий фетровий капелюх з лементом біг слідом і наздоганяв дядька уже біля автобуса» є прикладом
А іронії Б гумору В сатири Г гротеску
5.Дайте визначення поняття «химерна повість».
6.Продовжте речення.
Оповідання — це...
Достатній рівень
(Правильна відповідь оцінюється у 2 бали.)
7.Створіть «ґроно» «Риси характеру Роксоляни».
Високий рівень
(Правильна, змістовна, грамотно оформлена відповідь оцінюється в 4 бали.)
8.Виконайте одне із завдань.
А Поміркуйте на тему «Краса кохання в повісті М. Коцюбинського “Дорогою ціною”».
Б Напишіть план власного закінчення оповідання «Білий кінь Шептало».
В Дайте розгорнуту відповідь на питання «Який урок я усвідомив (усвідомила) завдяки літературним творам теми?».
ІІ варіант
Початковий та середній рівні
(Кожна правильна відповідь оцінюється в 1 бал.)
1.«Білий кінь Шептало» В. Дрозда — це
А химерна повість Б оповідання В історична повість Г роман
2.Герої — реальні історичні особи діють у творі
А «Дорогою ціною» М. Коцюбинського Б «Роксоляна» О. Назарука
В «Білий кінь Шептало» В. Дрозда Г «Ирій» В. Дрозда
3.Слова «Оце ззаду пам’ятка від пана, а спереду, між ребрами, маю дарунок від москаля... кругом латаний» — характеристика
А коня Шептала Б Остапа
В конюха Степана Г Сулеймана Пишного
4.Туман, вітер, пітьма, комиш у повісті М. Коцюбинського «Дорогою ціною» є прикладом
А метафори Б порівняння В символу Г уособлення
5.Дайте визначення поняття «історична повість».
6.Продовжте речення.
Художній образ — це...
Достатній рівень
(Правильна відповідь оцінюється у 2 бали.)
7.Створіть «ґроно» «Риси характеру Соломії».
Високий рівень
(Правильна, змістовна, грамотно оформлена відповідь оцінюється в 4 бали.)
8.Виконайте одне із завдань.
А Поміркуйте на тему «Чи загрожує мені знеособлення?» (за оповіданням В. Дрозда «Білий кінь Шептало»).
Б Напишіть план продовження повісті М. Коцюбинського «Дорогою ціною», у якому Соломія залишається живою.
В Дайте розгорнуту відповідь на питання «Який з вивчених прозових творів сподобався мені найбільше і чому?».
ІІІ. Домашнє завдання
ІV. Підсумок уроку
Рефлексія від 0 учнів
Сподобався:
Так: 0
Ні: 0
Зрозумілий:
Так: 0
Ні: 0
Потрібні роз'яснення:
Ні: 0
Так: 0