Урок:

Контрольна робота «Рідна Україна. Світ природи»

Вміст уроку:
1
2
3
4

Урок не містить жодного завдання. Додайте завдання.

Щоб додати завдання, оберіть категорію завдання на панелі запитань.

1

Контрольна робота «Рідна Україна. Світ природи»

Мета:

Навчальна: визначити рівень знань, вмінь та навичок учнів за допо­могою запропонованих завдань.

Виховна: виховувати інтерес до результатів власної праці, старанність, наполегливість.

Розвивальна: розвивати увагу, спритність, точність, послідовність.

Тип уроку: контролю, корекції знань та вмінь.

Обладнання, наочність: тестові завдання для самоконтролю у трьох варі­антах із різними рівнями складності.

ПЕРЕБІГ УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ

III. ПОЯСНЕННЯ ВЧИТЕЛЯ ЩОДО ВИКОНАННЯ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ

IV. ЗАВДАННЯ ДО КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ

2

ЗАВДАННЯ ДО КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ

І варіант

Початковий рівень (за кожне питання — 1 бал)

1. Хто бавився з маленьким Тарасом більше за інших («В бур'я­нах»)!

А Батько Григорій;

Б сестра Катерина;

В мати Катерина;

Г сусідська бабуся Ярина.

2. Який вірш П. Тичини є поетичним звертання до уявного співбе­сідника?

А «Гаї шумлять...»;

Б «Блакить мою душу обвіяла...»;

В «Не бував ти у наших краях!»;

Г «Осінь».

3. До якої лікарні хотів відвести вовка хлопець Сашко («Сірома­нець»)!

А Лікарні Філатова;

Б лікарні Скліфосовського;

В лікарні Амосова;

Г лікарні Кащенка.

Середній рівень (за кожне питання — 1 бал)

Установіть відповідність між уривком із твору та його назвою.

1 «Два хлопчаки вийшли з лісу на берег і зупинились. Приїхали по хмиз, і їхня смирна конячина залишилась на узліссі, а вони вирішили подивитись на річку, чи тріщить на ній лід, чи скоро рушить...»

2 «...Там він блукав до самого вечора. Обмацував холодні пташині гнізда, їв мерзлу калину, доки не набив оскоми. Потім шукав осикові трухляки, ховав за пазуху і,

нап’явши пальтечко на голову, дивився: світять чи не світять?..»

З «...Фанерні танки, старі віджилі машини стояли в цій мертвій зоні,— ні деревини, ні куща,— сніги, та піски, та воронки від бомб. Старші льотчики навчали молодих влу­чати в ціль з неба: над вовком розламувалося небо, і літаки починали своє навчання...»

=============

А «Сіроманець»

Б «У бур’янах»

В «Дивак»

Г «Бабунин дощ»

Д «Лось»

Є «Перша колискова»

Достатній рівень (за питання — 0-2 бали)

Виконайте одне із запропонованих завдань:

1. Охарактеризуйте наступних персонажів твору «Дивак»: Дід Прокіп, хлопчик Олесь, Федько Тойкало.

2. Хто такий «ліричний герой»? Наведіть та охарактеризуйте де­кілька прикладів із вивчених творів.

3. Обґрунтуйте, чи завжди добро перемагає зло (За мотивами тво­ру «Лось»).

Високий рівень (за питання — 0-4 бали)

Напишіть твір-мініатюру на одну з тем:

1) «Порятунок друга важливіший за страх» (За мотивами твору «Сіроманець»).

2) «Творчу людину помітно з дитинства» (За мотивами твору «В бур'янах»).

3) «Зв’язок людини з природою» (За мотивами вивчених поезій М. Рильського).

3

II варіант

Початковий рівень (за кожне питання — 1 бал)

1. Звідки взявся лось на галявині, так близько до села? («Лось»)

А Заблукав;

Б любив жити кого людей;

В хотів познайомитись з хлопчиками;

Г втік із заповідника.

2. Кого захищав Олесь від діда Прокопа? («Дивак»)

А Лісових птахів;

Б коня;

В Федька Тойкалу;

Г свою матір.

3. У якому з вивчених віршів М. Вінграновського згадано Ук­раїну?

А «Перша колискова»;

Б «Сама собою річка ця тече»;

В «Бабунин дощ»;

Г «На срібнім березі».

Середній рівень (за кожне питання — 1 бал)

Установіть відповідність між уривком із твору та його назвою.

1 «...А побачила я,— сидить за сто­лом повно всякого панства, а поміж панством — мужик стоїть, вичитує щось із паперів. А вони на нього кулаками махають, а підійти бо­яться...»

2 «...На першому уроці було малюван­ня. Старенька вчителька Матильда Петрівна ходила поміж партами і, роблячи загадкове обличчя, по­вільно говорила: «А сьогодні, діти, ми будемо малювати... перегнійний горщечок...»»

3 «...Прилетів вертоліт. Порозганяв на вигоні курей і сів перед вікнами села — Сашко побіг і собі подиви­тися. З вертольота вилізло шестеро дядьків з рушницями та патронта­шами...»

===============

А «Лось»

Б «Сіроманець»

В «Перша колискова»

Г «В бур’янах»

Д «Бабунин дощ»

Є «Дивак»

Достатній рівень (за питання — 0-2 бали)

Виконайте одне із запропонованих завдань:

1. Охарактеризуйте наступних персонажів твору «Сіроманець»: вовк Сіроманець, Василь Чепіжний, хлопець Сашко.

2. Які художні засоби поетичної мови ви знаєте? Наведіть прикла­ди (бажано, з вивчених творів).

3. Обґрунтуйте, яким було дитинство Тараса Шевченка (За моти­вами твору «В бур’янах»).

Високий рівень (за питання — 0-4 бали)

Напишіть твір-мініатюру на одну з тем:

1) «Чому односельці вважали Олеся диваком?» (За мотивами тво­ру «Дивак»);

2) «Хто є найбільшою загрозою для тварин у лісі?» (За мотивами твору «Лось»);

3) «Мелодійна мова — краща музика для душі» (За мотивами ви­вчених поезій П. Тичини).

4

III варіант

Початковий рівень (за кожне питання — 1 бал)

1. Як Сашко повідомив батькам, що пішов рятувати вовка? («Сіро­манець»)

А Залишив їм записку;

Б попросив однокласницю Галю заспокоїти їх;

В мовчки втік, не повідомивши нікого;

Г щиро зізнався куди і чому збирається.

2. У якому вірші Тараса Шевченка згаданий соловей?

А «Мені тринадцятий минало»

Б «За сонцем хмаронька пливе»;

В «Садок вишневий коло хати»;

Г «Заповіт».

3. Куди вдарив Олеся Федько Тойкало («Дивак»)?

А У живіт;

Б по спині;

В по нозі;

Г під скроню.

Середній рівень (за кожне питання — 1 бал)

Установіть відповідність між уривком із твору та його назвою.

1 «...Ет, фармазони... Ти їх не слухай.— Помовчав. А далі: — Воно, звичайно, правильно. Завзяття в тебе обмаль. Все чогось у землі порпаєшся. А треба — в людях. Та отак побіля них, отак... Того — ліктем, того — почотом...»

2 «...Над хатою зійшла вечірня зоря, за­грала золотом в яблуневому цвіті, ти­хим, рожевим, у білій на стіні глині. Вперше по весні ...родина розташувалась вечеряти під яблунею надворі. Чуби в усіх як убілений льон, очі, як квіт­ки льону,— сині. Тільки мати чорнява, з карими очима.

3 «...Він усіма чотирма ногами спробував одштовхнутись, але ратиці були вже у воді, і він вжахано відчув, що дедалі глибше занурюється в льодяну кашу. Не раз конвульсивно здригнувся тілом, вкладаючи всю силу і весь відчай у той рух, але провалився ще глибше, і тепер крижані уламки билися об його спину...»

=============

А «Бабунин дощ»

Б «Дивак»

В «Перша колис­кова»

Г «У бур’янах»

Д «Сіроманець»

Є «Лось»

Достатній рівень (за питання — 0-2 бали)

Виконайте одне із запропонованих завдань:

1. Охарактеризуйте наступних персонажів твору «В бур’янах»: Тарас, сестра Катерина, батько Григорій.

2. Що таке оповідання? Які характеристики воно має? Наведіть приклади оповідань.

3. Обґрунтуйте, в чому полягає гуманізм повісті «Сіроманець».

Високий рівень (за питання — 0-4 бали)

Напишіть твір-мініатюру на одну з тем:

1) «Багата уява робить дитинство надзвичайним» (За мотивами твору «Дивак»);

2) «Мій улюблений персонаж твору «Сіроманець»;

3) «Патріотичні мотиви ліричних творів» (За мотивами вивчених поезій М. Вінграновського).

Рефлексія від 0 учнів

Сподобався:

0

Так: 0

Ні: 0

Зрозумілий:

0

Так: 0

Ні: 0

Потрібні роз'яснення:

0

Ні: 0

Так: 0

Рекомендуємо

Діагностична (контрольна) робота. Пісенні скарби рідного краю (тестування, завдання відкритої форми)

Діагностична (контрольна) робота. Пісенні скарби рідного краю (тестування, завдання відкритої форми)

393

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Українська література
6 клас

35 грн

"НАША РІДНА УКРАЇНА, МОВ ВЕСНЯНКА СОЛОВ'ЇНА"

"НАША РІДНА УКРАЇНА, МОВ ВЕСНЯНКА СОЛОВ'ЇНА"

877

Аватар профіля Тунік Світлана Григорівна
Мистецтво
2 клас

46 грн

Україна у світі

Україна у світі

596

Аватар профіля Рубан-Оленіч Інна Іванівна
Мистецтво
5—11 клас

35 грн

Контрольна робота №3. Світ української поезії (розлогі відповіді на запитання).

Контрольна робота №3. Світ української поезії (розлогі відповіді на запитання).

473

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Українська література
8 клас

33 грн

Практична робота "Духовний світ давнього населення України"

Практична робота "Духовний світ давнього населення України"

682

Аватар профіля Нараївська Ганна Іванівна
Досліджуємо історію і суспільство
6 клас

35 грн

Володимир Підпалий. Поезія «Бачиш: між трав зелених…». Ідея гуманізму, людяності, бережливого ставлення до природи та всього живого. Піклування ліричного героя про природу рідного краю. Чарівний світ природи й людської уяви.

Володимир Підпалий. Поезія «Бачиш: між трав зелених…».   Ідея гуманізму, людяності, бережливого ставлення до природи та всього живого. Піклування ліричного героя про природу рідного краю. Чарівний світ природи й людської уяви.

188

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Українська література
7 клас

35 грн

Схожі уроки

Василь Стефаник. Життєвий та творчий шлях.

Василь Стефаник. Життєвий та творчий шлях.

647

Аватар профіля Білецька Оксана Вікторівна
Українська література
10 клас

Ліна Костенко. Творчий шлях. Громадянська позиція митця

Ліна Костенко. Творчий шлях. Громадянська позиція митця

752

Аватар профіля Ніколенко Марина Олександрівна
Українська література
11 клас

М.Коцюбинський. Повість "Дорогою ціною"

М.Коцюбинський. Повість "Дорогою ціною"

804

Аватар профіля Кот Оксана Анатоліївна
Українська література
8 клас

Григір Тютюнник "Климко". Доля дитини в часи воєнного лихоліття. Ідея самопожертви

Григір Тютюнник "Климко". Доля дитини в часи воєнного лихоліття. Ідея самопожертви

2237

Аватар профіля Бурбела Людмила Василівна
Українська література
7 клас

О. Кобилянська. «Valse melancolique»

О. Кобилянська. «Valse melancolique»

396

Аватар профіля Вусата Юлія Анатоліївна
Українська література
10 клас

М. Гоголь. Повість «Тарас Бульба». Внутрішній епічний розмах твору; піднесено героїчний образ головного героя.

М. Гоголь. Повість «Тарас Бульба».  Внутрішній епічний розмах твору; піднесено героїчний образ головного героя.

600

Аватар профіля Вусата Юлія Анатоліївна
Українська література
9 клас