Тема. Контрольна робота №1 з теми «Вступ. Усна народна творчість. Давня українська література»
Мета. Систематизувати й узагальнити знання учнів; виявити рівень знань, умінь і навичок учнів з метою їх корекції; розвивати образне й логічне мислення учнів, пам'ять, уміння висловлюватись з приводу прочитаного, характеризувати героїв; виховувати найкращі моральні якості.
Тип уроку: контроль і корекція знань, умінь та навичок.
Хід уроку
I. Організаційний момент.
II. Оголошення теми і мети уроку.
ІІІ. Робота над темою уроку. Інструктаж до виконання тестових завдань.
Який жанр не входить до народного епосу?
А) прислів’я; Б) байка;
В) вертеп; Г) казка
2. «В човні дівчина пісню співає, А козак чує – серденько мре…». Це рядки з поезії
А. «Сонце низенько…»;
Б. «Місяць на небі…»;
В. «Ой під вишнею, під черешнею»;
Г. «Ой летіла стріла…».
3. «Вийде сестра - розгнуздає,
Вийде мати - розпитає:
- Ой коню мій вороненький!
А де ж мій син молоденький?» – рядки з балади:
А. «Ой летіла стріла…»
Б. «Ой на горі вогонь горить…»;
В. «Бондарівна»;
Г. «Козака несуть..».
4. Слово Біблія походить з грецької мови, у якій воно означає:
А) слова;
Б) збірка книг;
В) письмо;
Г) спасіння.
5. Образом-символом Русі-України у «Слові про похід Ігорів» є
А) дружина Ігоря -Ярославна
Б) легендарний Боян
В) Святослав
Г) Ігор
6. До тематичних груп балади не входить?
А) міфологічні;
Б) родинно-побутові;
В) історичні;
Г) громадянські.
7.Визначте, хто з нижчезазначених осіб здійснив переклад Біблії:
А. Леся Українка; Б. П. Куліш; В. І. Хоменко;
Г. Нечуй-Левицький; Д. І. Пулюй; Е. В. Винниченко.
8. Установіть відповідність між уривком фольклорного твору і його назвою.
1. Пісня та люба, пісня та щира,/ Все про кохання, все про любов.
2. Нехай іде, нехай іде, / Нехай не вернеться, / На дасть йому Господь щастя, / Куди повернеться.
3. Ой матінко плаче, / Поки жити буде; / А сестриця плаче, / Поки не забуде; / А миленька плаче, / Поки його бачить...
4. Не плач, мати, не журися, / Та вже ж твій син оженився, / Та взяв собі паняночку, / В чистім полі земляночку.
А. «...Козака несуть»
Б. «Ой на горі вогонь горить»
В. «Ой летіла стріла»
Г. «Цвіте терен, цвіте терен»
Д. «Місяць на небі…»
9 . Установіть відповідність:
Назва твору - Провідний мотив
1) «Місяць на небі, зіроньки сяють» А) сум за вбитим вдовиним сином
2) «Цвіте терен, цвіте терен» Б) оспівування палкого кохання до дівчини
3) «Ой на горі вогонь горить» В) нерозділене кохання, адже милий поїхав«іншої шукати»
4) «Сонце низенько» Г) трагічна доля козака,що порубаний в долині лежить
5) «Ой летіла стріла»
10. Притча – це… Продовжіть визначення, наведіть приклад. Назвіть основні ознаки. (Спираючись на тексти з Біблії).
11. Указати жанр і тему твору «Ой летіла стріла…».
12. Пояснити проблему авторства «Слова…».
13. Написати твір-мініатюру (9-10 речень) на одну з поданих тем:
1. Народні пісні – душа народу.
2. «Слово про похід Ігорів» – зразок героїчного епосу народу.
3. Біблія – священна книга мудрості тисячоліть.











