Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Інтерактивне навчання для розвитку творчого потенціалу: створюємо цікаві вправи на платформі "Всеосвіта"
»
Взяти участь Всі події
Урок:

Казковий світ Марії Приймаченко

30.11.2022
3 Клас

2

18

71

0

Опис уроку (учням цей опис не показується):

Ознайомити учнів із світом народного малярства, з творчістю народної художниці України Марії Приймаченко; дати визначення поняттю «Колірний контраст»; вчити створювати фантастичні образи тварин за мотивами творів Марії Приймаченко, застосовуючи виражальні засоби образотворчого мистецтва; розвивати асоціативно-образне мислення, творчу уяву, фантазію, уміння слухати музику; виховувати шанобливе ставлення до народних традицій, сприяти їх відродженню.

Вміст уроку:

Завдання №1:

Теоретичний блок

-         Сьогодні на уроці ми уявимо себе художниками-фантастами і будемо створювати фантастичних, неповторних, чарівних, казкових «диво-звірів».

-         Уявіть, що ви потрапили у картинну галерею на виставку робіт чудової художниці Марії Примаченко.  Нас  вітають „екскурсоводи”, які хочуть розповісти багато цікавого про цю дивовижну жінку – справжню  перлину України.

Доля народної художниці дуже тісно пов’язана з рідною землею. Болотня на Київщині — рідне село Марії Приймаченко. Тут 12 січня 1909 року в селянській родині творчо обдарованих людей народилася художниця і прожила все своє життя. Бабуся фарбувала і розписувала писанки. Батько, Овксентій Григорович, бондарював, був теслею-віртуозом, майстром-різьбярем. Ма­ти, Параска Василівна, була визнаною майстринею вишивання.

 Життя обійшлося з Марією жорстоко. Вона була інвалідом. Ходила через силу, спираючись на милиці. У дитинстві Марія перехворіла страшною недугою — поліомієлітом. Це зробило її не по-дитячому серйозною й спостережливою, загострило слух і зір. Через хворобу, не маючи можли­вості працювати в полі, вона весь час прагнула бути в оточенні людей, приносити їм радість. Свою енергію і працелюбність вкладала в малювання. Марія Овксентіївна малювала лівою рукою — ближчою до серця, образи схоплювала на льоту. «Роблю сонячні квіти тому, що людей люблю, творю на радість, на щастя людям, щоб всі народи один одного любили, щоб жили вони, як квіти по всій землі...» — так говорила про себе самобутня майстриня.

Перегляньте презентацію

З життя художниці.ppt

Завдання №2:

Завантаження файлу

Намалюйте фантастичну тварину за власним вибором.

Роботу перешліть вчителю

Рефлексія від 13 учнів

Сподобався:

13 0

Зрозумілий:

13 0

Потрібні роз'яснення:

13 0
Рекомендуємо

"АНГЛІЯ - ФАНТАСТИЧНО-КАЗКОВА КРАЇНА"

"АНГЛІЯ - ФАНТАСТИЧНО-КАЗКОВА КРАЇНА"

321

30 грн

Казкові розповіді 1 клас Урок№23-24

Казкові розповіді 1 клас Урок№23-24

278

25 грн

Світ навколо тебе

Світ навколо тебе

84

33 грн

Україна у світі

Україна у світі

362

Мистецтво
5—11 клас

35 грн

У світі мультфільмів

У світі мультфільмів

182

19 грн

Схожі уроки

Балет-казка

Франція та Англія – країни палаців, театрів, музеїв.(Продовження) Створення малюнка до чарівної казки (монотипія, гуаш). Перетворення плями в образи. (с. 68-69)

Франція та Англія – країни палаців, театрів, музеїв.(Продовження) Створення малюнка до чарівної казки (монотипія, гуаш). Перетворення  плями в образи. (с. 68-69)

453

Аплікація "Зимові витинанки"

Аплікація "Зимові витинанки"

154

Стилі кіно

Грим акторів.Створення образів казквих гномів