Урок:

«Кайдашева сім’я» І. Нечуя-Левицького – соціально-побутова повість-хроніка. Аналіз твори образи героїв.

Опис уроку (учням цей опис не показується):

ознайомити старшокласників з повістю І.Нечуя-Левицького”Кайдашева сім’я”, розвивати навички аналізу епічного твору.Поглиблювати вміння характеризувати образи-персонажі, засоби їх зображення.

Вміст уроку:
1
Опис, який учні побачать перед початком уроку

ознайомитися з повістю І.Нечуя-Левицького”Кайдашева сім’я”, розвити навички аналізу епічного твору, розкрити специфіку сюжету; поглибити поняття про реалізм; розвивати уміння порівнювати образи-персонажі, з’ясовувати авторську позицію;

Урок не містить жодного завдання. Додайте завдання.

Щоб додати завдання, оберіть категорію завдання на панелі запитань.

1

“Часто трапляються сім’ї, в котрих буває така колотнеча та завсідня лайка та сварка, що життя в хаті стає якимсь пеклом...”

І. Нечуй-Левицький

Тема «Кайдашева сім’я» І. Нечуя-Левицького – соціально-побутова повість-хроніка.

Аналіз твори образи героїв.

Мета: ознайомити старшокласників з повістю І.Нечуя-Левицького”Кайдашева сім’я”, розвивати навички аналізу епічного твору, розкрити специфіку сюжету, актуальність проблеми; формувати критичне мислення; поглибити поняття про реалізм; розвивати в школярів пізнавальний інтерес до літератури; прищеплювати любов до рідного слова. ознайомити учнів з образною системою повісті, показати майстерність автора у творенні художніх образів; поглиблювати вміння характеризувати образи-персонажі, засоби їх зображення; з’ясувати роль героїв у розкритті його ідейного змісту; розвивати уміння порівнювати образи-персонажі, з’ясовувати авторську позицію; виховувати в учнів почуття поваги до старшого покоління, зовнішню і внутрішню культуру.

Міжпредметні зв’язки, мистецький контекст: історія України, людина і світ, зарубіжна література, образотворче мистецтво, кіно.

Обладнання, наочність: ілюстрації Базилевича «Кайдашевої сім’ї» або матеріал уроку мультимедійного посібника, словники.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Конспект уроку

  1. Організаційний момент.

Вчитель: Доброго дня шановні студенти, доброго дня гості. Сподіваюсь, що воно принесе вам задоволення. Тож починаємо!

А розпочати я хочу з невеличкої притчі.

Ішов мудрець, назустріч йому троє людей, які везли під гарячим сонцем візки з камінням для будівництва. Мудрець зупинився і поставив кожному з них питання. Першого запитав: «Що ти робив цілий день?». І той з усмішкою відповів, що цілий день возив прокляте каміння. У другого мудрець спитав: "А що ти робив цілий день?", і той відповів: "А я сумлінно виконував свою роботу". А третій усміхнувся, його обличчя засвітилося радістю та задоволенням: «А я брав участь у будівництві храму!». Тож бажаю вам, щоб ви були сьогодні саме будівельниками Храму знань.

Нехай заняття принесе вам нові відкриття, успіхів.

2. Повідомлення теми й мети уроку.

Вчитель: На минулому занятті ми з вами вивчали творчість І.Нечуя-Левилького. А саме повість «Кайдашева сім*я». Переглядали фільм. Сьогодні ми з вами продовжимо вивчати її. А якою саме буде тема нашого уроку я пропоную вам подумати. Про що ми будемо говорити. Для цього я вам підготувала невеличку підказку у вигляді хмаринки слів.

(нагадати як працювати з хмаринкою слів, великі слова головні, маленькідопоміжні.)

Які слова ви бачите в хмаринці.

«Кайдашева сім’я» ,І. Нечй-Левицький, соціально-побутова,повість-хроніка, реалізм твору, жанр, проблематика.

Діти називають тему, вчитель корегує.

Вчитель: А які задачі ми поставимо перед собою на цьому уроці?

Метод «Незакінчене речення»

  1. Чого я очікую від сьогоднішнього уроку?

  2. Що маемо дізнатись?

  3. Про що будемо говорити?

  4. Що будем робити?

3 Перевірка домашнього завдання.

На минулій пари кожна пара отримала своє домашнє завдання. Зараз я пропоную його перевірити, та перш давайте пригадаємо біографію письменника. А в цьому нам допоможе кросенс, який ви бачите на екрані.

Діти розгадують кросенс

Вчитель: добре ,а тепер перевіримо,що ви нам підготували.

1 група – вам потрібно було підготувати невеличку доповідь:

  • Що незвичайного, особливого було в біографії митця і як це відбилося на його долі?

  • Цікаві факти про повість.

2 группа – мала створити буктрейлер до твору. Пропоную ого переглянути.

3 группа – мала створити меми до твору .(показую меми і вони розповідають, що хотіли ним показати)

4.Актуалізація опорних знань учнів

Вчитель: під час виступу першої групи у нас зустрілись такі поняття :Повість,Прототип,Соціально –побутова повість- хроніка. Як ви думаєте, що це таке? Своїми совами хто може відповісти?

(діти говорять)

Добре. А зараз відкрийте свої зошити і запишіть ці поняття.

(діти пишуть, вчитель зачитує вголос)

Літературознавчий словник

Повість – розповідний художній твір, дія в якому концентрується навколо певної соціальної групи людей, однієї родини або одного персонажа протягом значного періоду.

Соціально-побутова повість-хроніка - художній твір, в якому картини родинного життя і побуту героїв зображені на фоні соціальних подій чи зв’язані з певними соціальними обставинами і пояснюються ними.

Прототип – конкретна особа, життя і діяльність якої покладені в основу створення літературного образу. Літературний образ не є копією прототипу. Прототипи Кайдашів - сім’я Мазурів із села Семигори, яка “прославилася постійними бійками й колотнечею.

Реалізм — мистецький напрям XIX століття, що зображував типові характери в типових обставинах, прагнучи до глибокого й панорамного змалювання життя в його закономірностях і суперечностях. Його основні ознаки:

□ соціальна зумовленість характеру людини, змалювання згубного впливу антигуманного світу на вчинки й долю героїв;

□ історизм у відтворенні явищ дійсності (бачення історичної перспективи, взаємодія минулого, теперішнього та майбутнього);

□ психологізм – відтворення внутрішнього світу героїв; гуманізм – співчуття та протест проти всіх форм соціального й духовного поневолення людини.

Вчитель: А зараз пропоную виконати невеличку самостійну роботу. На партах у вас лежать робочі листи зеленого кольору з завданням яке вам потрібно

Завдання.№1Заповніть ліву колонку, використавши слова з довідки.

Композиційна будова повісті

Довідка: Тема, розв’язка, мова персонажів, експозиція, розвиток дії, зовнішня будова, побутові картини, кульмінація, зав’язка.

9 розділів (картини життя однієї родини, зображені в хронологічній послідовності).

Спотворення людських почуттів, взаємин, інтересів і прагнень. Викликає почуття суму за людину, за її самоприниження і моральний занепад.

Опис села Семигори, знайомство з Кайдашем і його синами.

Розмова братів про одруження Карпа.

Послідовний хронологічний виклад подій життя Кайдашів: одруження синів, сутички в сім’ї, розшуки Мелашки, пияцтво і смерть Кайдаша, розподіл спадщини.

Сутичка Мотрі з Кайдашихою, внаслідок якої свекруха позбулася ока

ІІ редакція: примирення сімей; І - життя двох сімей залишається незмінним.

Боротьба за мотовило, пригода з Мотриним борщем, подорож Кайдашихи в с. Бієвці, сутичка біля двору баби Палажки тощо

Прислів’я і приказки, пісенна творчість, казка, замовляння, порівняння,

гіперболи, метафори, епітети, синоніми, жива народна розмова.

Зовнішня будова

9 розділів (картини життя однієї родини, зображені в хронологічній послідовності).

Тема

Спотворення людських почуттів, взаємин, інтересів і прагнень. Викликає почуття суму за людину, за її самоприниження і моральний занепад.

Експозиція

Опис села Семигори, знайомство з Кайдашем і його синами.

Зав’язка

Розмова братів про одруження Карпа.

Розвиток дії

Послідовний хронологічний виклад подій життя родини Кайдашів: одруження синів, сутички в сім’ї, розшуки Мелашки, пияцтво і смерть

Кайдаша, розподіл спадщини.

Кульмінація– (умовно)

Сутичка Мотрі з Кайдашихою, внаслідок якої свекруха позбулася ока

(VІІІ розділ).

Розв’язка

ІІ редакція: примирення сімей; І - життя двох сімей залишається незмін-

ним.

Побутові картини

Боротьба за мотовило, пригода з Мотриним борщем, подорож Кайдашихи в с. Бієвці, сутичка біля двору баби Палажки тощо

Мова персонажів

Прислів’я і приказки, пісенна творчість, казка, замовляння, порівняння,

гіперболи, метафори, епітети, синоніми, жива народна розмова.

(учні заповнюють5 хв)

Вчитель : Яка група вже виконала? Давайте перевіримо. ______ називай, що ті написала, а я з*єднаю та перевіримо, чи все вірно. У всіх так, то оцініть себе в оціночному аркуші.

5.Вивчення нового матеріалу.

Учитель. «Кайдашева сім'я» І. Нечуя-Левицького – один із найпопулярніших творів української класичної літератури. Секрет цієї популярності, на мій погляд, полягає, насамперед, у художній майстерності автора та його реалістичності. Більше ніж століття віддаляє нас від часу написання повісті «Кайдашева сім'я», але письменник настільки правдиво зобразив буденне сімейне життя Кайдашів, реально змалював характери своїх героїв, що їхні вчинки та поведінка хвилюють нас і сьогодні.

Тож ми продовжує аналізувати повість. І давайте пригадаємо аналіз твору,який ми робили раніше.

Хто назве мені рік написання 1878

Літературний рід-епос

А що таке епос? Е́пос-- «слово», «оповідання» — літературний рід, що розповідає про події, які нібито відбувалися у минулому .

Жанр –соціально, побутова повість.

Темою повісті “Кайдашева сім’я” є зображення побуту й психології українських селян після скасування кріпацтва

Ідея: засудження індивідуалізму егоїстичних натур і норм народної моралі

Головна думка: показ буденних ситуацій, у яких відбувається змізеріння людської душі, зумовлене постійною залежністю людей від матеріальних нестатків.

Вчитель: Дуже добре, що ви це пам*ятаєте.

Кластер «Характерні риси українців»

Здавна в пошані українського народу були міцні родини, де шанували старших, поважали батьків, де всі члени сім’ї були працьовитими, любили землю. Ще в «Повісті врем’яних літ» ми зустрічаємо опис полянської родини: «Поляни мали звичай своїх предків, тихий і лагідний, і поштивість до невісток своїх, і до сестер, і до матерів своїх, а невістки до свекрів своїх і до діверів велику пошану мали». І. Нечуй-Левицький у повісті вміщує у свою картину життя однієї селянської родини, зображує в хронологічній послідовності події, що відбуваються в цій сім’ї за умов пореформеної дійсності, розкриваючи причини непорозумінь і сварок у сім’ї Омелька Кайдаша. Тож давайте сьогодні визначимо проблематику твору.

Вчитель: Назвіть, які проблеми свого часу автор піднімає у творі. А які можна віднести до одвічних?

(учні заповнюють «виноградне гроно»)

Проблема:

Проблема батьків і дітей

Проблема сімейних стосунків

Проблема виховання

Проблема народної моралі

Проблема віри в Бога

Проблема людської гідності

Проблема добра і зла

Вчитель: Повість І. Нечуя-Левицького «Кайдашева сім'я» є глибоко реалістичним твором, тому що на прикладі родини Кайдашів, типової для українського суспільства ХІХ століття, письменник показав руйнування традиційних підвалин життя українського селянства, моральний занепад і духовну деградацію поневоленого народу.

А зараз давайте пригадаємо головних героїв твору,а для цього пропоную заповнити кросворд.

Я вам зачитую опис героя, а ви називаєте ім*я.

«КРОСВОРД»

• _______________________________________ дуже богомільний, ходив до церкви щонеділі не тільки на службу, а навіть на вечерню, говів два рази на рік, горнувся до духовенства, любив молитись і поститись; він Того дня припадала п’ятниця перед паликопою, котрого народ дуже поважає... не їв од самого ранку; він вірив, що хто буде постить у ту п’ятницю, той не буде у воді потопати.понеділкував і постив дванадцять п’ятниць на рік, перед декотрими празниками.

• ______________________________________ була вже не молода, але й не стара, висока, рівна, з довгастим лицем, з сірими очима, з тонкими губами та блідим лицем... замолоду довго служила у дворі, у пана, куди її взяли дівкою. Вона вміла дуже добре куховарить, її брали до панів за куховарку на весілля, на хрестини та на храми. Вона довго терлась коло панів і набралась од їх трохи панства. … Вона любила цілувать їх у руки, … підсолоджувала свою розмову з ними. Попаді й небагаті панії частували її, садовили поруч із собою на стільці, як потрібну людину. До природної звичайності української селянки до неї пристало щось вже дуже солодке, аж нудне. Але як тільки вона трохи сердилась, з неї спадала та солодка луска, і вона кричала на весь рот, була сердита.

• Оце недавно, серденько моє, просили мене (________________________________) готувать обід аж у Дешки: у священика були хрестини. Наїхало гостей повнісінькі хати, а я на всіх настачила. Вже як пороз’їздились гості, а матушка й кличе мене в покої, садовить мене на стільці за столом, сама сідає зо мною вечерять. Так мене частувала, спасибі їй, та все припрошує: та випийте...

• _____________________________________ – люта змія: ходить по хаті, полум’ям на мене дише, а з носа гонить дим кужелем. На словах, як на цимбалах грає, а де ступить, то під нею лід мерзне; а як гляне, то од її очей молоко кисне.

•______________________________________ - широкий в плечах, з батьківськими карими гострими очима, з блідуватим лицем. Тонкі пружки його блідого лиця з тонкими губами мали в собі щось неласкаве. Гострі темні очі були ніби сердиті.

•______________________________________ - молоде довгасте лице було рум’яне. Веселі, сині, як небо, очі світились привітно й ласкаво. Тонкі брови, русяві дрібні кучері на голові, тонкий ніс, рум’яні губи – все подихало молодою парубочою красою. Він був схожий з виду на матір.

• Не жаль мені ні села, ні роду, жаль мені тільки _____________________________. Мабуть, він за мною побивається, коли одразу так залило мою душу сльозами.

• ______________________________________ висока на зріст, рівна станом, але не дуже тонка, з кремезними ногами, з рукавами, позакачуваними по лікті, з чорними косами, вона була ніби намальована на білій стіні. Загоріле рум’яне лице ще виразніше малювалось з чорними тонкими бровами, з темними блискучими, як терен, облитий дощем, очима. В лиці, в очах було розлите щось гостре, палке, гаряче, було видно розум із завзяттям і трохи зі злістю.

• ____________________________________ була невелика на зріст, але рівна, як струна, гнучка, як тополя, гарна, як червона калина, довгообраза, повновида, з тонким носиком. Щоки червоніли, як червонобокі яблучка, губи були повні та червоні, як калина. На чистому лобі були ніби намальовані веселі тонкі чорні брови, густі-прегусті, як шовк... …була з поетичною душею, з ласкавим серцем. Часом вона у своїй розмові несамохіть вкидала слова пісень.

Головні герої “Кайдашева сiм’я”

Омелько Кайдаш — голова сім’ї, був стельмахом. Найбільше боявся втопитися.

Маруся — дружина Кайдаша, її називали “економшею”

Карпо — старший син

Лаврін — молодший син

Мотря — старша невістка, дружина Карпа

Мелашка — молодша невістка, дружина Лавріна

«Мозковий штурм»

Слово вчителя

Іван Нечуй-Левицький – тонкий майстер, глибокий знавець людських душ. Він помічає найменші деталі в поведінці, вчинках, зовнішньому вигляді, за якими розкривається справжнє лице, характер людини. Герої його повісті – Омелько Кайдаш, Маруся Кайдашиха, Лаврін, Карпо, Мотря і Мелашка - всі вони, і кожний, звичайно, по-своєму, індивідуалісти, а тому життя родини – нескінченні сварки й суперечки. І.Нечуй-Левицький з великою майстерністю і досить глибоко розкриває психологію кожного персонажа, його індивідуальні риси, поведінку, вдачу.

Об*єднай дві частини

Фото героя і опис його риси характеру.

Герой

Задатки

Риси характеру

Фактор впливу

Результат

Омелько

Майстер

Людина доброї вдачі, гарний батько, побожний, але безпомічний, затурканий, слабохарактерний, залежний від членів родини.

Панщина

нещаслива старість, пияцтво,

Маруся

Господиня

Глава сім’ї, розумна, працьовита, чепурна, охайна, вміє тонко володіти словом.

Панщина

непорядність; пихатість, манірність, сварливість, користолюбність, нічим не поступається перед іншими, призвідниця всіх сварок

Карпо

Лідер

Розумна, дотепна, енергійна, практична, але понура, мовчазна, іронічна, уїдлива, глумлива,

Чвари

Лаврін

Лірик

Лагідна, жартівлива, ніжна, тонка, поетична, дотепна, життєрадісна, чутлива до краси і ніжності натура

Чвари

Мотря

Господинямати

Жвава, моторна, розумна, працьовита, енергійна, крутої вдачі,

Чвари

сварливість, егоїзм, жорстокість, повна моральна деградація, дріб’язковість, черствість сувора, непокірність, неповага до старих батьків, грубість.

Мелашка

Господинямати

Побожна, тонка натура, добра, вразлива, чуйна, ніжна, мрійлива, вміє прощати

Чвари

1 Продовжити вислів фразеологізмом. Записати, про кого з героїв повісті “Кайдашева сім’я” йдеться?

вислів

фразеологізм

1 Червоний перець у горілці

дражнив його, неначе...

2 Вона стояла над душею

Мотрі, наче...

3 Висока та суха, неначе...

4 Теліпалась на стіні, неначе...

5 В великій, як..., хустці на

голові була схожа на ...

6 Затріпала рученятами, неначе...

1 –Омелька.

2 –Кайдашиху.

3 –Кайдашиху.

4 –Мотрю

5 –Мотрю.

6 –Мелашку.

1

2

3

4

5

6

А ...як макітра; довга швайка

Б …великою булавою

В ...пташка крилами.

Г ...цяцька малу дитину.

Ґ ...циганська голка.

Д ...осавула на панщині.

Е ...павук на павутинні.

Сімейнапсиходіагностика. Розв*язка конфліктних діалогів.

Вчитель,пропоную вам переглянути фрагменти з фільму.

«Сутичка Кайдашихи з невістками». «Сутичка Карпа з батьком».

https://www.youtube.com/watch?v=4CAylvCndk4

Бесіда за відеофрагментами

  • У чому ви вбачаєте провину свекрухи в стосунках із невістками?

  • Як ставилися до свекрухи невістки? Чи вплинуло це на синівське ставлення до батьків?

  • Скажіть, як зреагував Омелько на те, що син підняв на нього руку? Що відчув після цього Карпо?

-Як можна було уникнути конфлікту.

6. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

Вчитель: Не можна визначити однієї причини, що породила конфлікт між батьками й дітьми, який призвів до руйнації родини Кайдашів. Ці причини треба розглядати комплексно. Безперечно, джерелом порушення традиційних родинних звичаїв були соціальні причини, але не можна обійти увагою моральні аспекти проблеми. Люди залежать від навколишніх обставин, проте, з іншого боку, вони самі здатні впливати на них. На жаль, часто людина не знаходить у собі сили стати мудрою, сильною духом і «живиться» загальними настроями, що панують у суспільстві.

Творче завдання

Скласти формулу щасливої родини (…+…+…+…+…+…+…+…)

« Своя гра»

1. Хто назвав повість «Кайдашева сім’я» «найкращою оздобою українського письменства»?

2. До якого літературного роду належить «Кайдашева сім’я?

3. Через що сталася остання сварка між Кайдашами?

4. Утворіть логічну пару за зразком: Карпо і Мотря; Лаврін і ... .

5. Розкажіть епізод поїздки Кайдашихи на сватанна молодшого сина Лавріна. Які особливості залицяння Карпа до Мотрі ви можете відзначити?

6. Як ви вважаєте, хто найбільше винен у вкрай напружених стосунках у сім'ї Кайдашів?

7. Хто виколов Кайдашисі око? Хто нагнав Кайдашиху у ставок?

8. Хто повів до Києва Мелашку? У кого в Києві жила та працювала Мелашка?

9. У якому селі відбуваються основні події повісті?

10. Чи можливим було примирення цієї родини взагалі? Чому саме?

«Мікрофон»

Продовжити речення.

На мій погляд, повість актуальна й сьогодні, тому що…

Сьогодні на уроці я зрозумів (зрозуміла), що…

Повість І. Нечуя-Левицького «Кайдашева сім'я» є реалістичним твором тому, що…

Виконати тестові завдання

Перейдіть за посиланням та виконайте тест

3)Виконайте тест

Код доступу 6288940. Використати цей код, відкривши посилання

http://join.naurok.ua/?_ga=2.6519218.1815484149.1595747428-1547113698.1536606810

Тест в робочому листку.

  1. Установіть послідовність сюжету повісті “Кайдашева сім’я”

А Карпо з Лавріном ділять батьковий спадок. Мотря переміряє город.

Б Злий Карпо заганяє матір у ставок.

В Карпо одружується з Мелашкою. Кайдашиха намагається примусити

молоду невістку виконувати всю хатню роботу.

Г Сварки за півня та коня.

Ґ Мелашка разом з прочанами вирушає до Києва на прощу, там і

залишається, не бажаючи повертатись до сварливої свекрухи.

1

2

3

4

5

  1. Зав’язкою твору “Кайдашева сім’я” є момент, коли:

А у сім’ї Кайдашів з’являється Мелашка;

Б брати розмовляють про дівчат;

В Карпо сватається до Мотрі;

Г у сім’ї Кайдашів з’являється Мотря;

Ґ Мелашка тікає з дому.

  1. Який з народних звичаїв не описаний у творі “Кайдашева сім’я”?

А могорич за дозвіл ходити до чужих дівчат

Б розглядини

В сватання

Г проща

  1. Внаслідок якої сварки Карпо підняв руку на батька?

А за мотовило;

Б за курку;

В за сміття;

Г за землю;

Ґ такого не було.

  1. Щоб досягнути напруження в розвитку подій, І.Нечуй-Левицький побудував сюжет за принципом

А нагнітання епізодів, сцен, ситуацій

Б заплутування дії за рахунок ліричних відступів

В чергування напружених діалогів зі спокійною, розважливою оповіддю

Г перемежовування сучасності з екскурсами в минуле

  1. Установіть співвідносність

Жанр

Назва твору

  1. роман

  2. повість

  3. оповідання

  4. драма

А "Бурлачка”

Б “Маруся Богуславка”

В “Хмари”

Г “На Дніпрі”

Ґ “Афонський пройдисвіт”

1

2

3

4

3. Творча робота (у групах)

Висвітліть жанрову особливість повісті, оперуючи текстовими прикладами.

VІ. Підсумок уроку

1..Робота над епіграфом до уроку.

2 Оцінювання рівня навчальних досягнень учнів.

VІІ. Домашнє завдання

  • Виписати цитати із твору, в яких розкриваються стосунки між батьками і дітьми в сім’ї Кайдашів.

  • Виписати цитати для характеристики образів повісті.

І на завершення нашого заняття прошу вас, перевірити чи не забули ви себе оцінити. Заповніть свій квиток нашого заняття. Здайте мені.

https://wordwall.net/uk/resource/3160484

Рефлексія від 0 учнів

Сподобався:

0

Так: 0

Ні: 0

Зрозумілий:

0

Так: 0

Ні: 0

Потрібні роз'яснення:

0

Ні: 0

Так: 0

Рекомендуємо

4. Реалізм повісті І. Нечуя-Левицького “Кайдашева сім’я”

4. Реалізм повісті І. Нечуя-Левицького “Кайдашева сім’я”

468

Аватар профіля Сусліна Олена Володимирівна
Українська література
10 клас

20 грн

" Кайдашева сім'я"

" Кайдашева сім'я"

261

Аватар профіля Кудревич Інна Василівна
Українська література
10—11 клас та I—III курси

20 грн

Валентин Чемерис. Повість «Вітька + Галя, або Повість про перше кохання». Образи головних персонажів. ГР 2. Складання анкети героїв твору.

Валентин Чемерис. Повість «Вітька + Галя, або Повість про перше кохання». Образи головних персонажів.  ГР 2. Складання анкети героїв твору.

1316

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Українська література
8 клас

35 грн

УРОК №5.Ствердження цінностей національної етики засобами комічного у повісті «Кайдашева сім’я».

УРОК №5.Ствердження цінностей національної етики засобами комічного у повісті «Кайдашева сім’я».

527

Аватар профіля Перепелиця Любов Вікторівна
Українська література
10 клас

20 грн

Іван Нечуй-Левицький. Літературна казка «Запорожці». Образи-персонажі твору.

Іван Нечуй-Левицький. Літературна казка «Запорожці». Образи-персонажі твору.

827

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Українська література
5 клас

33 грн

Провідні проблеми і мотиви твору. Характеристика героїв поеми, образ Енея.

Провідні проблеми і мотиви твору. Характеристика героїв поеми, образ Енея.

942

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Українська література
9 клас

25 грн

Схожі уроки

Василь Стефаник. Життєвий та творчий шлях.

Василь Стефаник. Життєвий та творчий шлях.

653

Аватар профіля Білецька Оксана Вікторівна
Українська література
10 клас

Ліна Костенко. Творчий шлях. Громадянська позиція митця

Ліна Костенко. Творчий шлях. Громадянська позиція митця

755

Аватар профіля Ніколенко Марина Олександрівна
Українська література
11 клас

М.Коцюбинський. Повість "Дорогою ціною"

М.Коцюбинський. Повість "Дорогою ціною"

809

Аватар профіля Кот Оксана Анатоліївна
Українська література
8 клас

Григір Тютюнник "Климко". Доля дитини в часи воєнного лихоліття. Ідея самопожертви

Григір Тютюнник "Климко". Доля дитини в часи воєнного лихоліття. Ідея самопожертви

2253

Аватар профіля Бурбела Людмила Василівна
Українська література
7 клас

О. Кобилянська. «Valse melancolique»

О. Кобилянська. «Valse melancolique»

399

Аватар профіля Вусата Юлія Анатоліївна
Українська література
10 клас

М. Гоголь. Повість «Тарас Бульба». Внутрішній епічний розмах твору; піднесено героїчний образ головного героя.

М. Гоголь. Повість «Тарас Бульба».  Внутрішній епічний розмах твору; піднесено героїчний образ головного героя.

604

Аватар профіля Вусата Юлія Анатоліївна
Українська література
9 клас