Конструктор уроків
Урок не містить жодного завдання. Додайте завдання.
Щоб додати завдання, оберіть категорію завдання на панелі запитань.
№1:
Теоретичний блок
Історія появи букету, як виду мистецтва
№2:
Теоретичний блок
Із давніх часів людина йшла пліч-о-пліч з букетами: вони супроводжували її і в радісні, і в сумні моменти життя. До прикладу, в гробниці Тутанхамона на його мумії було знайдено вінок з польових квітів: чорного пасльону, волошок, плодів маку та мандрагори. Квіти, які покладали на вівтар на честь Будди, згадують і в буддійських трактатах. У Давній Греції та Римі без букету не обходилася жодна важлива подія чи церемонія, ними прикрашали статуї, храми богів, одяг. Жінки вплітали їх у зачіски, для гладіаторів вони слугували амулетами у боях. У часи Античності про походження квітів, їх призначення створювали міфи та легенди.
Виникнення букету як виду мистецтва відносять ще до часів Стародавньої Греції: антична флористична культура у своєму розвитку пройшла безліч стадій. Стародавня традиція не була забута і залишається популярною і зараз. У часи Еллінської епохи стародавні греки підносили живі квіти в дарунок богам: богині кохання - мирт, богині полювання - маслини, богу блискавок - вінки з гілок дуба, богу краси - лавр. Яскравими і барвистими композиціями з квітів прикрашали вівтарі. Часи правління Римської Імперії стали розквітом флористики. Використовувалися найхимерніші аранжування, букети були масивними і складними, рясно прикрашені елементами декору. На початок середньовіччя припав занепад інтересу до флористики, яку церква нарекла язичницьким і блюзнірським заняттям. Однак через деякий час, коли стали проповідувати любов до всього живого, квіти знову стали рясно використовувати для прикраси будинків, пішло в ріст садово-паркове мистецтво. У епоху Відродження, коли почався розквіт живопису, букети стали головною тематикою відображення на полотнах. У особливій пошані в художників того часу були букети з ліліями, як символ непорочності і чистоти . У 1633 році в Італії з’являється перша книга з флористики «Флора – садова культура квітів». У XVI-XVII століттях на теренах Європи відкриваються перші ботанічні сади, ландшафтні парки, починає зароджуватися традиція дарувати квіти.
У слов’ян XV століття прийшло мистецтво ікебани – традиційне створення букетів із квітів. Спочатку воно мало релігійний характер: використовувалося як піднесення богам. У Європі букети (слово французького походження, означає «красиво зібрана група квітів»), які ми звикли бачити сьогодні, почали виготовляти в XIV-XV століттях. У Середньовіччі ченці використовували вироби з квітів для прикрашання церковних інтер’єрів, квіти були невід’ємним елементом монастирського саду. Йшли роки, мистецтво створення букетів починало бурхливо розвиватися. У Російській імперії у XVIII столітті особливою популярністю користувалися пишні букети: круглі (їх ще називали «Вікторія») або вертикальні («Помпадур»), часто їх вставляли у футляр, прикрашали дорогими тканинами та камінням. Пізніше почали створювати композиції із живих та засушених квітів. Уже в дореволюційній Росії почали виходити посібники з флористики, а в моду ввійшли екстравагантні букети на віялах, пальмових листках, доповнені великою кількістю квітів. Разом з модерном у квіткову творчість прийшла елегантність, скромність, помпезність залишилася у минулому.
Для сучасних любителів квітів все стало набагато простіше, ніж для людей часів Середньовіччя. Оформлення, замовлення і доставка квітів сьогодні є не тільки успішним бізнесом: флористика стала справжнім мистецтвом, в якому творчим матеріалом виступають квіти.
№3:
Теоретичний блок
Макети перших букетів
№4:
Вільне введення тексту
Дайте відповіді на запитання:
До якого часу відносять виникнення букету як виду мистецтва?
Коли почала стрімко розвиватися флористика?
Коли і де з'явилася перша книга з флористики?
№5:
Теоретичний блок
До зустічі, на наступних уроках!
Рефлексія від 0 учнів
Сподобався:
Зрозумілий:
Потрібні роз'яснення: