Конструктор уроків
Урок не містить жодного завдання. Додайте завдання.
Щоб додати завдання, оберіть категорію завдання на панелі запитань.
№1:
Теоретичний блок
ОПРАЦЮВАТИ ПРЕЗЕНТАЦІЮ
№2:
Теоретичний блок
Опрацювати теоретичний матеріал.
Що таке стиль?
Зовнішнє оформлення документів звичайно задається не присвоєнням параметрів формату окремим елементам тексту, а за допомогою інструментів стилю.
Стиль - це набір параметрів форматування, який зберігається під своїм ім’ям, дозволяє однаково оформляти документи та спрощує процес форматування.
Одна дія - присвоєння стилю виділеному тексту - може одразу змінити цілу групу параметрів форматування. Припустимо, ви бажаєте, щоб усі заголовки документа мали однаковий вигляд. Для цього ви заздалегідь задаєте параметри стилю заголовка, а потім присвоюєте стиль кожному заголовку. Якби ви не застосовували стилі, потрібно було б значно більше дій: задати для кожного заголовка гарнітуру шрифту, розмір, написання, визначити абзацний відступ, інтервали перед і після заголовка тощо.
Стилі зручні також і тим, що при зміні параметрів стилю увесь текст, на який накладено даний стиль, буде переформатовано відповідно до нових установок. І навпаки, ви можете задати такий режим, що при зміні формату тексту відповідний стиль автоматично перевизначається.
Під час запуску нового документа за умовчанням використовується шаблон. Набір тексту у цьому стилі виконується у стилі Типовий стиль. На основі цього стилю формуються інші стилі шаблону - їх можна переглянути в полі Стиль на панелі Форматування.
Серед стилів у списку поля Стиль ви обов’язково побачите стиль Типовий стиль - за умовчанням ним набирається текст документа. Є також стилі заголовків: Заголовок 1, Заголовок 2,.. Стилі заголовків пронумеровані відповідно до свого ієрархічного рівня. Чим більший номер стилю заголовка, тем нижчий його рівень.
Аналогічно тому, як форматування може стосуватися символів і абзаців, стиль може бути стилем знака і стилем абзацу.
- Стиль знака задає параметри форматування тексту, розміщеного всередині абзацу. Такими параметрами можуть бути будь-які з наведених у діалозі Шрифт: шрифт, розмір, написання тощо.
- Стиль абзацу визначає параметри форматування, які стосуються абзацу в цілому, тобто вирівнювання тексту, позиції табуляції, міжрядковий інтервал і межі - все, що міститься у діалозі Абзац. Стиль абзацу включає також форматування символів, тобто стиль знака - це поєднання стилю знака і форматування абзацу. Як правило, більша частина позицій у списку стилів відповідає стилям абзаців - вони позначені знаком ¶ справа від імені стилю.
Якщо абзацу присвоєно певний стиль, то це не означає, що символи в середині абзацу й навіть фрагменти тексту не можуть бути відформатовані по-своєму. Фрагмент тексту в абзаці можна оформити власним стилем незалежно від застосовування будь-якого стилю до цього абзацу в цілому.
Застосування стилю
Доки ви не створили свої стилі, можете користуватися тими, які передбачені у шаблоні. Щоб застосувати стиль абзацу, клацніть по абзацу або виділіть кілька абзаців, які ви бажаєте змінити. Якщо необхідно застосувати стиль знака, виділіть слово або фрагмент тексту, які будуть змінені. Далі відкрийте список Стиль, клацнувши по однойменній кнопці на панелі інструментів Форматування. Оберіть потрібний стиль клацанням миші і виділений текст одразу зміниться.
Якщо на вашій панелі інструментів відсутній список Стиль, можна обрати стиль по-іншому. Виберіть меню Стиль, у діалозі клацніть по імені потрібного стилю.
Зміна стилю
Основною перевагою використання стилів є однакова зміна оформлення тексту. Скажімо, заголовки третього рівня (Заголовок 3) використовують шрифт Arial розміром 13 пт, а ви бажаєте задати їм шрифт Pragmatica розміром 14 пт. Для цього вам не потрібно переформатовувати кожен заголовок - досить змінити лише властивості стилю Заголовок 3.
Створення та видалення стилю
Для створення і налагодження нового стилю натисніть кнопки
Виконуючи ці операції, пам'ятайте прості правила. Якщо ви видаляєте стиль, то до абзаців, "які залишилися без стилю", застосовуватиметься стиль, що є основою стилю, який видаляється. Якщо ж видалити стиль, який був основою для створення інших стилів, то до них застосовуватиметься стиль Типовий стиль.
№3:
Завантаження файлу
Виконайте інтерактивну вправу
№4:
Тестування
Рефлексія від 3 учнів
Сподобався:
Зрозумілий:
Потрібні роз'яснення:
Створення й уведення структури таблиць. Поняття таблиці, поля, запису. Створення таблиць, означення полів і ключів у середовищі СКБД. Властивості полів, типи даних.