Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Корекційна робота з учнями у яких виявлено затримку психічного розвитку – інтелектуальні труднощі
»
Взяти участь Всі події

Флористичний колаж

Флористика та фітодизайн інтер'єру

Для кого: Змішаний

8 проходжень

1 запитання

30.01.2023

65

0

Опис уроку (учням цей опис не показується):

Сьогодні ми познайомимось із видами флористиного колажу

Вміст уроку:

Опис, який учні побачать перед початком тестування

Також дізнаємось про його стилі

Завдання №1 Теоретичний блок

КОЛАЖ – це технічний прийом в образотворчому мистецтві, що передбачає наклеювання на будь-яку основу матеріалів, які відрізняються від неї кольором та фактурою. А також колажем називають витвір, цілком виконаний цим способом.

При розробці інтер'єрів, дизайнери все частіше і частіше звертаються до "природних" аксесуаров, які надають тепло, затишок і особливу стильність приміщенню. Квіти та квіткові композиції заспокоюють, радують око і душу, перетворюють і оживляють будь-яку кімнату, знімають напругу.

Флористичний колаж – новинка в оформленні інтер'єрів. Зручний він тим, що не вимагає ні догляду, ні ваз, ні великої площі. Такий колаж розташовується на стіні. Це свого роду картина, виконана з сухих квітів, листя, гілок, раковин і т.д., а також з неприродних матеріалів. Фантазія і майстерність художника-флориста дозволяє створювати неповторні, загадкові, фантазійні роботи, здатні прикрасити інтер'єр сучасних приміщень.

0200mexk-d6f6-767x358.jpg

Флористичний колаж – це композиція на вертикальній площині, тому за його створенні невід'ємними є самі закони, які використовуються під час створення звичайних тривимірних композицій. Це - цілісність, виразність та зміст.

Мрія багатьох флористів здійснилася: з'явилася можливість продовжити життя своїм роботам і можливість спілкування з іншими людьми на різні теми універсальною мовою, що складається з форм, ліній, кольору, різноманітних фактур, руху, ритму тощо. Отже, флористичний колаж - це твір, створений завдяки співдружності художника з природою з її віковою мудрістю, різноманітністю матеріалу та незвичайною новизною суцвіть.

Послідовність робіт під час створення флористичного колажу

Для створення колажу автор вибирає техніку та матеріал, щоб розкрити ідею шедевра. Ідея, мабуть, найважливіша складова декоративної композиції. Поштовхом до створення твору може бути якийсь невеликий предмет, деталь, дрібниця, явище. Це може бути швидкоплинним, що займає лише мить. Або навпаки, ідея, що виникла в автора, виношується довго. Кожен художник, використовуючи свої особливі прийоми поєднання стилів та технік, створює флористичний колаж цікавим, привабливим та неповторним.

Спочатку вибираємо колір фону, підготовлені, тобто засушені рослини відповідно до ідеї та бажання. Спробуємо уявити собі розташування гілок, листя, квітів та інших складових колажу.

Приступаємо до роботи із верхньої частини листа. Розкладаємо маленькі квіти та листочки, чергуємо за величиною та кольором. Накладаємо фрагменти зверху донизу, перекриваючи трохи попередній наступним. Залишаємо просвіти фону та вставляємо в них колоски або невеликі ажурні гілочки. У нижній частині у нас розташоване найбільше листя і квіти, а чим вище тим дрібніше. Така послідовність накладання фрагментів, коли за листям переднього плану не видно частину листя заднього плану, створює враження обсягу. Якщо в нашій композиції листя різного кольору, то чергуємо їх, щоб видно були різьблені краєчки. Композиція складена. Далі слідує етап приклеювання.Рослинний матеріал дуже крихкий, тому працюємо, тобто робимо, обережно, точно та акуратно.

Готовий колаж оформляємо у рамку, підбираємо назву.

Колажі можна розділити на 2 види: об’ємні та площинні.

Об'ємний колаж  схожий на барельєф. Для нього необхідний такий матеріал, який не можна було б розплющити або притиснути, наприклад, раковини, черепашки, штучні квіти, гілки дерев. В таких колажах матеріал може виступати за межі рамки.

Площинний колаж  має вигляд картинки. Площинні флористичні настінні композиції в основному роблять із сухоцвітів та штучних матеріалів.

Існує п’ять основних стилів колажу, в яких може бути виконаний флористичний колаж. Кожен з них має свої яскраво виражені риси та особливості. Розглянемо детальніше кожен стиль.

Декоративний стиль передбачає створення яскравої роботи, в якій головну роль відіграє краса і виразність елементів композиції. Рослини і матеріали при цьому можуть трансформуватися як завгодно на користь естетичному ефекту.

Абстрактний стиль пропонується для висловлювання стихійних почуттів, настрою і фантазії автора, який принципово відмовляється від зображення реальних предметів. Цей стиль характеризують кольорові плями у вигляді геометричних форм, фантазійних кольорових переходів тощо. Флористи створюють їх за допомогою фарб та наклеювання рослинних елементів.

Вегетативний стиль (вважається самим складним) щоб створити композицію даним стилем, необхідно тонко відчувати внутрішню сутність рослини, наближаючи свої творіння до натуральних образів. Для вегетативного стилю характерне вільне, ідентичне природному розташуванню матеріалу. Це композиція має бути максимально реалістичною.

Лінійно-графічний стиль (графічний) – тут основна роль відводиться лініям, їх характеру, товщині, напрямку. Якщо у декоративному стилі лінія це додатковий штрих, то у графічному – вона є ідеєю композиції. Лінії можуть бути прямими, хвилястими, зігнутими. Для цього стилю характерна асиметрія.

Пейзажний стиль – основний предмет відтворення – це натуральна або перетворена людиною природа. Особливо цікаво виглядає імітація природних ландшафтів, виконаних з натуральних флористичних матеріалів.

Щоб створений флористичний колаж виправдав очікування, створювати його необхідно поетапно:

  • визначитися з темою

  • вибрати стиль

  • виконати нарис

  • визначитися з фоном

  • підібрати необхідні матеріали

  • наклеїти  матеріали на готову основу

  • обрамити в рамку
Опис, який учні побачать після проходження тестування

Ви дуже активні!

Рефлексія від 8 учнів

Сподобався

8 0

Зрозумілий

8 0

Потрібні роз'яснення

8 0