Дослідження в Інтернеті

Інформатика

Для кого: 10 Клас

0 проходжень

2 запитань

03.12.2021

30

0

Завдання №1 Теоретичний блок

Дослідження в Інтернеті

Як використати цифрові технології для планування діяльності?

В інформаційному суспільстві важливою навичкою є вміння управляти своїм часом, планувати власну діяльність. Управління„часом, тайм­менеджмент (від англ. time management) — сукупність методик ефективної організації часу для виконання поточних задач, проектів та календарних подій.

Типовими підходами в управлінні часом є постановка пріоритетів, розбиття великих завдань і проектів на окремі дії та делегування іншим людям, планування.

Планування означає підготовку до реалізації цілей і впорядкування робочого часу. Досліджено, що при витраті 10 хв на планування робочого часу можна щодня заощадити до двох годин.

Для раціонального використання свого часу людині необхідно, перш за все, чітко усвідомити свої основні функції, цілі, завдання та бюджет часу. Під час планування слід враховувати такі основні правила:

1) при складанні плану на день залишити 40 % часу вільним, тобто 60 % часу відвести на планові роботи, 20 % — на непередбачені, 20 % — на ті, що виникають спонтанно;

2) треба постійно фіксувати витрачений час. При цьому слід вказувати, як і на які потреби його було витрачено. У результаті людина, маючи повне уявлення про витрати свого часу, може складати план на майбутнє;

3) для складання гарного плану з чітким зазначенням використаного часу необхідно розподілити свої завдання на довго-, середньо- та короткострокові;

4) основні принципи складання плану: регулярність, системність, послідовність;

5) для забезпечення реальності планування слід планувати такий обсягзавдань, з яким фахівець може реально впоратися.

Для планування завдань можна використати цілий ряд сервісів, серед яких є безкоштовні. Наприклад, за допомогою сервісу Remember The Milk (https://www.rememberthemilk.com/)„ можна складати список завдань, організовувати нагадування з прив’язкою до різноманітних мобільних платформ.

Подібний функціонал має додаток Todo (https://todo.microsoft.com/lists/inbox) для тих, хто має персональний обліковий запис у Microsoft.

Можна скористатися планувальником Microsoft Outlook. Основ ними плюсами додатку є зручність у використанні та доступність. Сервісом для планування зустрічей, подій, справ із прив’язкою до календаря є Календар Google.„За його допомогою простіше відстежити всі важливі життєві події — дні народження, збори, спортивні заходи, заняття в гуртках — усе в одному місці. Календар Google надає можливість призначати заходи й розсилати запрошення, надавати до них доступ друзям і родичам (чи зберігати тільки для особистого використання), а також знаходити заходи, що цікавлять, в Інтернеті. Також Календар Google допомагає упорядкувати справи. За допомогою Календаря Google„можна відправляти нагадування про події через e-mail і SMS. Робота здійснюється у вікні браузера через веб-інтерфейс, дані зберігаються на централізованому сервері Google, тому отримати доступ до розкладу можна з будь-якого комп’ютера, підключеного до Інтернету (при цьому дані захищено паролем). В інтерфейсі можна користуватися «гарячими клавішами», є рядок для швидкого занесення події. Паралельно можна створювати кілька календарів, а також автоматично помічати офіційні свята. Одна з ключових переваг — можливість спільного використання календаря. Його можна зробити видимим для обраних користувачів, що дає змогу планувати спільні зустрічі.

За допомогою сервісу Doodle (www.doodle.com) можна допомогти людям швидко організовувати зустрічі. Doodle — це інструмент для спільного планування, корисний для організації нарад, створення онлайнових голосувань.

Основні можливості сервісу:

  • створення опитувань і постійне відстеження ходу голосування;

  • участь в опитуваннях;

  • підключення адресної книги для розсилки запрошень друзям і колегам;

  • вхід у систему за допомогою облікового запису Doodle, Google або Facebook для синхронізації опитувань.

Завдання №2 Вільне введення тексту

Використання програми Doodle.

Завдання. Зареєструйтесь у сервісі Doodle. Використайте сервіс для планування Skype зустрічі з групою однокласників для обговорення дослідницького проекту.

1. Пройдіть реєстрацію на сервісі Doodle.

2. Організуйте зустріч однокласників, записавши в заголовку Title назву зустрічі, у списку Location оберіть Skype, у полі Note — повідомлення про предмет зустрічі.

3. На другому кроці майстра планування оберіть дату та час зустрічі.

4. Запросіть на зустріч свого сусіда чи сусідку по робочому місцю зліва.

5. Додайте до планованої зустрічі сусіда чи сусідку по робочому місцю справа

6. Надішліть запрошення та завершіть роботу із сервісом.

Рефлексія від 0 учнів

Сподобався

0 0

Зрозумілий

0 0

Потрібні роз'яснення

0 0