Конструктор уроків
Домедична допомога у разі зупинки серця є надзвичайно важливим заходом, адже за 5-6 хвилин без кровопостачання кора головного мозку починає зазнавати
Н
Для повного перегляду потрібно отримати доступ від автора
Урок не містить жодного завдання. Додайте завдання.
Щоб додати завдання, оберіть категорію завдання на панелі запитань.
№1:
Запитання
Діяльність нашої державної влади в галузі гарантій охорони життя та здоров’я громадян регламентується Конституцією України, державними законами, нормативними актами відповідних відомств, міжнародно-правовими стандартами. Для того, щоб розглянути найголовніші з них, вставте пропуски у тексті.
Обов’язок різних країн здійснювати співробітництво щодо розвитку системи зафіксований в основоположних документах Організації Об’єднаних Націй (ООН), одним із засновників якої була . Першим із ряду найважливіших універсально-правових актів стала прийнята 10 грудня 1948 року , що проголосила цінність людського життя, якої проголошує: «Кожна людина має право на такий життєвий рівень, включаючи харчування, одяг, житло, медичний догляд й потрібне соціальне обслуговування, які необхідні для підтримки здоров’я та благополуччя її самої та її родини».
До міжнародних нормативно-правових актів щодо закріплення прав людини в галузі охорони здоров’я слід віднести . Статті 11 і 13 цього документа зобов’язують держави-учасники піклуватися про своїх громадян, надавати їм належні освітні та консультаційні послуги, запобігати поширенню небезпечних захворювань, а також гарантувати належне медичне незалежно від статків.
присвячена безпосередньо охороні здоров’я і . У ній зазначено, що держава зобов’язана піклуватися про надання її громадянам усіх належних медичних послуг та забезпечувати розвиток соціальних проектів, спрямованих на збереження та зміцнення .
У Статті 3 Закону України наголошено:
«У разі виявлення людини у невідкладному стані та за відсутності медичних працівників на місці події громадянин України або будь-яка інша особа, які виявили таку людину, зобов’язані:
— негайно здійснити виклик або повідомити про виявлену людину у невідкладному стані та про місце події працівників найближчого закладу чи будь-яку особу, яка зобов’язана надавати та знаходиться поблизу місця події;
— за можливості надати виявленій людині необхідну допомогу, у тому числі такої людини до найближчого до місця події екстреної (невідкладної) медичної допомоги чи іншого закладу охорони здоров’я, у якому може бути забезпечено надання медичної допомоги». Згідно статті 4 виклик такої допомоги здійснюється за єдиними телефонними номерами , а її надання є безкоштовним.
Матеріал для опрацювання:
Європейська Соціальна Хартія;
Україна;
Загальна декларація прав людини;
Стаття49 Конституції України;
"Про екстрену медичну допомогу"
екстреної медичної допомоги;
домедичну допомогу;
охорони здоров'я;
стаття 25;
здоров'я;
здоров'я українців;
обслуговування;
медичні;
медичній допомозі;
необхідної;
у невідкладному стані;
шляхом перевезення;
відділення;
103 або 112
№2:
Запитання
№3:
Запитання
№4:
Запитання
Рефлексія від 3 учнів
Сподобався:
Зрозумілий:
Потрібні роз'яснення:
Рятувальний ланцюжок у разі раптового зупинення серця. Алгоритм дій проведення серцево-легеневої реанімації. Основні правила та порядок проведення реанімації.