Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Сучасні підходи до соціалізації дошкільника
»
Взяти участь Всі події

Декоративна подушка. Розробка ескізного малюнка виробу.

Трудове навчання

Для кого: 7 Клас

9 проходжень

2 запитань

18.10.2021

60

0

Завдання №1 Теоретичний блок

Коротка історія подушки

Вже не уявити комфортний сон без зручної подушки. Багато століть тому тільки багаті люди могли скористатися привілеєм покупки подушки, а бідняки навіть поняття не мали про подібну розкіш.

Історія виникнення подушки

Перші відомості про появу подушки відносяться до правління давньоєгипетських фараонів. Хоча подушки нічим не нагадували сучасні, їх функцію виконували дерев'яні дощечки на підставці. Для захисту фараона від темних сил на них зображували богів, щоб правитель міг спокійно відпочити після денних турбот. В Японії подушки з дерева, металу, каменю або фарфору використовувалися повсюдно до 19 століття.
Історія створення подушки повідала про те, що на території Стародавньої Греції придумали шити перші м'які вироби, щоб вести довгі філософські бесіди серед розкішної обстановки. Подушки і матраци служили для забезпечення комфортного проведення часу знатних громадян. З них судили про високий статус, а багатство оздоблення підкреслювало його фінансові можливості. Шили подушки з тканини або шкіри, форму надавали різноманітну. В якості наповнювача використовували пір'я або пух птахів, а також шерсть тварин. У Стародавньому Римі подушки нескоро увійшли в ужиток. Поступово вироби, наповнені пухом, набули небувалу популярність серед римлян. Воєначальникам так сподобалося спочивати на них, що вони посилали підлеглих на добування гусячого пуху для подушок.

Декоративні подушки – краса з глибини століть

Історія декоративних подушок розповідає, що вперше вони з'явилися в оселях аристократів і хоромах арабських султанів. Безліч помітних виробів з шовку, прикрашені срібною або золотою вишивкою, в хаотичному порядку розкидалися по пишним східним диванам та кріслам. Шили різні за формою і розміром подушки, і чим їх більше, тим більш щедрим і багатим вважався палац володаря.

Завдання №1 "Сформувати банк-даних виробів-аналогів"

А) Використовуючи різноманітні джерела інформації, нам потрібно знайти декілька моделей-аналогів (подібних до нашого) майбутнього виробу. Саме вони і стануть нашим «Банком даних».

Б) З банку даних обираємо базову модель, яку надалі ми будемо використовувати для розробки проєкту. Базова модель - це модель-аналог, яка найбільше буде відповідати нашим вимогам (- виріб має бути корисним; - виріб має бути міцним; - виріб має бути красивим). Ця базова модель стане основою для вдосконалення на наступних етапах виконання нашого творчого етапу.

Моделі -аналогиСамі незвичайні подушки. Декоративні подушки своїми рукамиСамі незвичайні подушки. Декоративні подушки своїми руками

Завдання №2 Завантаження файлу

Домашнє завдання:

1. У зошиті намалюйте зразок виробу (закладки) який ви обрали для виготовлення.

Можна придумати і обрати свій варіант декоративної подушки.

2. Знайдіть цікаву інформацію про декоративну подушку.

Наприклад: Подушки були винайдені єгиптянами для того, щоб не зіпсувати уві сні хитромудру зачіску. Подушка була тоді вигнуті дощечки на підставці. На подушках стали зображати богів, які захищали сплячого від темних сил. Аж до 19 століття дерев'яні подушки були поширені в Японії. Традиційно китайські подушки виготовлялися з каменю, порцеляни або металу. Вони також представляли собою тверді підставки прямокутної форми.

Рефлексія від 2 учнів

Сподобався

2 0

Зрозумілий

2 0

Потрібні роз'яснення

1 1