Урок:

Читання оповідання Василя Сухомлинського “Бо я людина".

Опис уроку (учням цей опис не показується):

Мета уроку: вчити дітей виразно й свідомо читати прозові твори; розвивати вміння аналізувати тексти; закріпити поняття службові частини мови, головні та другорядні члени речення; збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня; удосконалювати вміння ділити текст на частини, називати їх; активізувати пізнавальну діяльність дітей; розвивати самостійне мислення, уміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування; виховувати естетичний смак.

Очікувані результати навчання:

- дитина вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;

- об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності; висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;

- підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями; зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;

- ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;

- наводить аргументи на захист власної думки та ілюструє її прикладами; робить висновки зі спостережень і досліджень разом з учителем або самостійно;

- систематизує та узагальнює необхідну інформацію.

Джерела використаної інформації: розкрити закрити
Актуальні електронні ресурси
Назва ресурсу Посилання
1.Методика написання малої букви URL https://drive.google.com/file/d/1jaHdApDG1bxNlWXXd7SE5lxNLLVwimhd/view?usp=sharing

2. Інтерактивна гра URL https://wordwall.net/resource/35995248

3. Робота зі скляною дошкою URL URL https://drive.google.com/file/d/1Byggt5f-m7eTImnXEf7u-xbK8IPkeZ5w/view?usp=sharing

4. Генератор хмари слів URL: https://worditout.com/word-cloud/createw

5. Генератор ребусів URL: http://rebus1.com/ua/index.php?item=rebus_generator&slovo=%CF%CE%C2%C0%C3%C0&skip=1&mode=0w

6. Генератор QR – кодів URL: https://www.websiteplanet.com/uk/webtools/free-qr-code-generator/
Вміст уроку:
1
2
Опис, який учні побачать перед початком уроку

Хід уроку

1. Емоційне налаштування

Доброго дня вам,

Любі хлопчики і милі і дівчатка!

Щирою усмішкою я вас вітаю,

Гарного настрою на весь день бажаю!

- Передайте привітання і свою усмішку однокласникам та однокласницям.

2. Гра “Так, ні”

Поміркуйте, з якими твердженнями ви погоджуєтеся, а з якими — ні.

  • Пісня — душа народу.

  • Травень — другий місяць весни.

  • Кожна людина неповторна.

  • Мильні бульбашки можуть бути корисні.

Чи були твердження, які вас здивували і вам захотілося дізнатися більше

інформації щодо них?

3. Вправа “Третій зайвий”

Закресліть кожну третю букву, і дізнаєтеся, тему нашого уроку.

4. Фізкультхвилинка “Справжній друг”

5. Вправа “Утвори прислів’я”.

- З’єднайте початок і кінець прислів’їв (Інтерактивна вправа)

- Запишіть в зошит тільки ті речення, що містять службові частини мови.

- Виділіть службові частини мови в реченнях.

6. Робота з оповіданням В. Сухомлинськьго “Бо я людина”.

Сьогодні ми будемо знайомитися з притчею В. Сухомлинського.

Введення нового поняття:

Притча — невелике усне оповідання повчального характеру про якусь життєву

пригоду. Вона утверджує перемогу добра, cправедливості. Притчі - це історії,

які передаються від серця до серця, відкривають людям почуте, побачене, але

найголовніше - душу. Вікова мудрість, що закладена в притчах, перетворює їх на

своєрідну книгу життя, яка допомагає нам зрозуміти себе та наше майбутнє.

- Прослухайте притчу (“Бо я людина”):

- Хто є головними героями притчі?

- Куди йшли хлопчина з батьком?

- Що трапилося з батьком?

- Як вони вчинили після цього?

- Хто прибрав камінь?

- Як дідусь пояснив свій вчинок?

- Що ви можете порадити батькові, а що хлопчику?

- Яка мораль цієї притчі?

Отже- людяність це любов до людей, співчуття, розуміння, вміння поставити

інтереси іншого вище за власні.

Основою цього поняття є моральні цінності:

  • поблажливість;

  • доброта;

  • гуманність;

  • вміння прощати;

  • альтруїзм;

  • милосердя.

7. Групова робота

- Об’єднаємося в команди.

- Скануємо QR- код та переходимо за ним.


Команда 1.

Команда 2.

- Розгадуємо ребус.

8. Створення хмари слів “Справжня людина”.

9. Робота з реченням.

Групова форма роботи:

Складіть речення з одним із слів, які ми записали.

Індивідуальна форма роботи:

Створення схеми речення .

Розбір речення за будовою.

Складання словосполучень та визначення головного і залежного слова в них.

10. Рефлексія (технологія «Сторітелінг»)

Завдання - скласти історію на тему «Справжня людина – це …»

Урок не містить жодного завдання. Додайте завдання.

Щоб додати завдання, оберіть категорію завдання на панелі запитань.

1

10 з 10 балів

Дайте усну відповідь на питання до притчі:

- Хто є головними героями притчі?

- Куди йшли хлопчина з батьком?

- Що трапилося з батьком?

- Як вони вчинили після цього?

- Хто прибрав камінь?

- Як дідусь пояснив свій вчинок?

- Що ви можете порадити батькові, а що хлопчику?

- Яка мораль цієї притчі?

Рефлексія від 0 учнів

Сподобався:

0

Так: 0

Ні: 0

Зрозумілий:

0

Так: 0

Ні: 0

Потрібні роз'яснення:

0

Ні: 0

Так: 0

Рекомендуємо

Урок позакласного читання №4.. Марко Вовчок. Оповідання «Козачка» зі збірки «Народні оповідання».

Урок позакласного читання №4.. Марко Вовчок. Оповідання «Козачка» зі збірки «Народні оповідання».

939

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Українська література
9 клас

25 грн

Володимир Винниченко. Оповідання «Федько-халамидник». Виразне читання фрагментів твору.

Володимир Винниченко. Оповідання «Федько-халамидник». Виразне читання фрагментів твору.

449

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Українська література
5 клас

33 грн

Василь Симоненко. „Ти знаєш, що ти – людина…”, „Гей, нові Колумби й Магеллани…”. Загальнолюдські цінності та ідеї.

Василь Симоненко. „Ти знаєш, що ти – людина…”, „Гей, нові Колумби й Магеллани…”. Загальнолюдські цінності та ідеї.

530

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Українська література
7 клас

33 грн

Григір Тютюнник. Оповідання «Дивак». Ідея неповторності й багатства внутрішнього світу людини.

Григір Тютюнник. Оповідання «Дивак». Ідея неповторності й багатства внутрішнього світу людини.

293

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Українська література
5 клас

35 грн

Позакласне читання. Василь Симоненко. «Подорож у країну Навпаки». Марійка Підгірянка. «В чужому пір’ю». Галина Римар «Чарівна флейта». Казки Сашка Лірника (Олександра Власюка). (на вибір: Позакласне читання. Василь Симоненко. «Подорож у країну Навпаки». )

Позакласне читання. Василь Симоненко. «Подорож у країну Навпаки». Марійка Підгірянка. «В чужому пір’ю». Галина Римар «Чарівна флейта». Казки Сашка Лірника (Олександра Власюка). (на вибір: Позакласне читання. Василь Симоненко. «Подорож у країну Навпаки». )

548

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Українська література
5 клас

35 грн

Людина і держава

Людина і держава

76

Аватар профіля Гусак Людмила Вікторівна
Громадянська освіта
10 клас, I курс, III курс, V курс, дорослі та змішані

55 грн

Схожі уроки

Василь Стефаник. Життєвий та творчий шлях.

Василь Стефаник. Життєвий та творчий шлях.

653

Аватар профіля Білецька Оксана Вікторівна
Українська література
10 клас

Ліна Костенко. Творчий шлях. Громадянська позиція митця

Ліна Костенко. Творчий шлях. Громадянська позиція митця

754

Аватар профіля Ніколенко Марина Олександрівна
Українська література
11 клас

М.Коцюбинський. Повість "Дорогою ціною"

М.Коцюбинський. Повість "Дорогою ціною"

807

Аватар профіля Кот Оксана Анатоліївна
Українська література
8 клас

Григір Тютюнник "Климко". Доля дитини в часи воєнного лихоліття. Ідея самопожертви

Григір Тютюнник "Климко". Доля дитини в часи воєнного лихоліття. Ідея самопожертви

2243

Аватар профіля Бурбела Людмила Василівна
Українська література
7 клас

О. Кобилянська. «Valse melancolique»

О. Кобилянська. «Valse melancolique»

398

Аватар профіля Вусата Юлія Анатоліївна
Українська література
10 клас

М. Гоголь. Повість «Тарас Бульба». Внутрішній епічний розмах твору; піднесено героїчний образ головного героя.

М. Гоголь. Повість «Тарас Бульба».  Внутрішній епічний розмах твору; піднесено героїчний образ головного героя.

603

Аватар профіля Вусата Юлія Анатоліївна
Українська література
9 клас