Розвивати мовлення, спостережливість, уяву; формувати навички естетичного сприймання картин зимової природи; виховувати любов до природи та подорожей взимку до лісу; розширити та узагальнити знання дітей про мешканців лісу, про диких тварин (назви, зовнішній вигляд), вміння виділяти й характеризувати особливості зовнішнього вигляду, способу їх життя. розвивати психічні процеси дітей: увагу, пам'ять, мислення; сприяти розвитку зв'язного мовлення, формувати вміння використовувати різні способи отримання інформації; виховувати цікавість та гуманне ставленні до живих істот.
Мета: розвивати мовлення, спостережливість, уяву; формувати навички естетичного сприймання картин зимової природи; виховувати любов до природи та подорожей взимку до лісу; розширити та узагальнити знання дітей про мешканців лісу, про диких тварин (назви, зовнішній вигляд), вміння виділяти й характеризувати особливості зовнішнього вигляду, способу їх життя. розвивати психічні процеси дітей: увагу, пам'ять, мислення; сприяти розвитку зв'язного мовлення, формувати вміння використовувати різні способи отримання інформації; виховувати цікавість та гуманне ставленні до живих істот.
Хід заняття:
Організаційний момент
Психогімнастика: «Бажаємо Всім»
Підніміть но оченята і погляньте навкруги
До нас гості завітали привітаємо ми їх
До гостей всі поверніться
Добрий день, добрий день усім
Щастя і здоров’я ми бажаємо всім
А щоб щастя отаке, а здоров’я отаке!
Основна частина
Мої друзі, ви любите подорожувати?
- Сьогодні ми з вами вирушимо у чарівний зимовий ліс. Хочете?
- Але спочатку давайте пригадаємо лісові правила.
Якщо у ліс прийшов гуляти, свіжим повітрям дихати
Тільки ти не забувай, що в лісі не можна шуміти,
Ти в лісі лише гість.
Діти, закрийте оченята і уявіть, що ми в справжньому лісі. Тиша. Лише вітер посвистує. Ось, десь почулося пташине: «кар». Зарипів сніжок. І знову тиша, спокій. Лише верхівки дерев погойдуються від вітру.
А тепер відкрийте оченята. Ось ми і в чарівному зимовому лісі.
— Подивіться навкруги, яка зараз пора року? (Зима.) Які опади найчастіше бувають взимку? (Сніг.) А ще де лежить сніг? (Відповіді дітей.)
Дидактична гра «Розкажи про сніг»
Сніг білий чи синій?
Сніг важкий чи легенький?
Сніг теплий чи холодний?
Сніг падає чи піднімається?
Сніг летить чи їде?
Що це за красуня на галявині росте?
Правильно, це ялинка. А що ж біля ялинки на гілках? А якого кольору? А хто мені скаже, якщо доторкнутись ялинкової гілочки, яка вона?
Ялиночка засумувала, бо пустотливий вітерець дмухнув і розвіяв всі сніжинки і їй холодно!
Вправа на дихання
Дидактична гра "Відгадай тінь тварини"
- А яких звірів ви взимку не зустрінете в лісі?
- Чому взимку не можна зустріти їжака і ведмедя?
- А як виглядає зайчик?
-А хто знає чим живиться заєць взимку? (корою дерев).
- Де спить заєць? (у сніговій ямці).
«Вдень заєць спить, а вночі виходить добувати собі їжу».
- Подивіться уважно, хто це? ( лисиця).
- Розкажіть про неї, яка вона? (красива, рижа, хитра, з пухнастим хвостом).
- А кого може шукати лисиця? (мишей)
- А хто це? ( вовк)
- Який він?
- На кого полюють вовк та лисиця?
- Як ви думаєте, знайдуть лисиця та вовк зайця? (ні, у зайця біла шуба, він тікає, заплутує сліди).
Рефлексія
Куди ми ходили?(в ліс)
Діти а нагадайте мені , яка пора року була у лісі?
Як називають тваринок , які живуть в лісі?(дикі)
Назвіть тваринок яких ми з вами сьогодні бачили?
Урок не містить жодного завдання. Додайте завдання.
Щоб додати завдання, оберіть категорію завдання на панелі запитань.
Казкова Норвегія. Малювання північного пейзажу, передаючи простір за допомогою лінійної і повітряної перспективи: "Засніжений ліс", "Гірський краєвид", "Зимова річка".