Тема: Алфавіт. Розташування слів за алфавітом
Мета: Розвивати навички роботи з алфавітом. Вчити учнів сортувати слова в алфавітному порядку. Підняти інтерес до вивчення мови та словникового запасу.
Хід уроку:
Введення.
Сьогодні ми з вами говоритимемо про щось дуже цікаве та важливе для кожного, хто вчиться читати і писати.
Це – наш алфавіт!
Алфавіт - це набір літер, які ми використовуємо для того, щоб утворювати слова. У нас є 33 літери в українському алфавіті. Вони дуже важливі, адже кожна літера має свій звук, і коли ми їх об'єднуємо, отримуємо слова.
Починається наше пригодництво з першої літери - "А".
Уявіть, скільки слів можна скласти, використовуючи цю літеру! "Абрикос", "Автобус", "Ананас" - це лише кілька прикладів.
Потім йдуть інші літери, і кожна з них приносить свою унікальність.
Навчання алфавіту - це як велика гра, де ви самі стаєте майстрами слова. Вивчайте літери, їхні звуки. Об'єднуйте їх у слова.
Так що давайте разом вивчати цей чарівний алфавіт і відкривати для себе світ слів і пригод!
Б) Гра . Знайди літеру
-Яка буква стоїть на початку слова Україна ?
-Яка в кінці слова ?
-Яка буква стоїть після букви М ?
-Яка буква стоїть перед буквою Я ?
Основна частина . Практична робота
А)Творча діяльність
"Моя Власна Словникова Скарбничка"
Необхідні матеріали:
Папір, олівці, кольорові фломастери.
Кожен учень отримує аркуш паперу та кольорові фломастери.
На кожному аркуші написана одна буква алфавіту.
- Придумайте слово для кожної літери.
Наприклад, для літери "А" - "Апельсин", для "Б" - "Балон", і так далі.
- Намалюйте малюнок, який відповідає слову.
- Складіть свої аркуші великого алфавітного словника на стіні чи дошці в класі.
(Отриманий алфавітний словник стане чудовим декором класу і корисним ресурсом для учнів під час навчання.)
Б) Гра. Алфавітний забіг. Хто швидше.
Діти отримують картки з літерами алфавіту , розташованими в хаотичному порядку.
- Розташуй літери за алфавітом.
Фізкультхвилинка
Коротка зарядка для розслаблення тіла та активації мозку
В) Індивідуальне завдання з розташування слів за алфавітом.
Діти отримують картки зі словами
- Ваше завдання – розташувати ці слова в алфавітному порядку, починаючи з літери "А".
Апельсин, букет, чашка, книга, м'яч, зошит, лампа, риба, годинник, яблуко, вікно, піаніно, сніговик, торт, жираф, шарф, черепаха, комп'ютер, макарони.
Перевірка.
Апельсин, букет, вікно, годинник, жираф, зошит, книга, комп'ютер, лампа, макарони, м'яч, піаніно, риба, сніговик, торт, чашка, черепаха, шарф, яблуко.
Підсумок уроку. Рефлексія
- Що сподобалося найбільше на уроці?
- Чи задоволені ви власними досягненнями на уроці?
- Чи є у вас плани щодо подальшого вивчення алфавіту?
Домашнє завдання
Обрати 5 нових слів та записати їх в алфавітному порядку.











