Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Дотримання академічної доброчесності у використанні інтернет-джерел для освітнього контенту
»
Взяти участь Всі події

Анотація курсу

Курс «Арттерапія у роботі з дітьми дошкільного віку» спрямований на поглиблення знань, уявлень педагогів щодо підбору арт терапевтичних технік, які можна використовувати, щоб допомогти дитині покращити її психологічне здоров’я. Автором визначено теоретичні основи арттерапії у роботі з дітьми: арттерапія як засіб творчої самореалізації особистості; основні функції арттерапії у роботі з дітьми; майстерність арттерапії в роботі з дітьми дошкільного віку.

Запропоновано ефективні шляхи арт терапії у роботі з дітьми: артмистецтво, як форма спілкування з дітьми; форми мистецтва у практичній арттерапії. Мистецтво, у всіх його формах, завжди було «виходом до людини», довіреної особи, яка не засуджувала, та більше дізнатися про те, як мистецтво допомагає людям жити краще. Але бувають моменти, коли не хочеться творити. Є багато способів, якими мистецтво може бути терапевтичним. Наприклад, малювати мандали, коли відчуваєш стрес. Часто випадкові каракулі перетворюються на детальні витвори мистецтва для майбутнього. Крім того, якщо розум не в спокої, створити щось буде досить важко.

Переваги навчання на нашому сайті

Неймовірно низька вартістьнавчання при високій якості навчальних програм.

Офіційність документів можна перевірити за посиланням.

Пройти навчання можливо за індивідуальним прискореним графіком.

Можливість оплати курсу за рахунок Вашої організації.

Підсумкова атестація в дистанційному режимі.

Часті формування нових навчальних груп. Групи формуються щодня.

Поєднання навчання і роботи, так як навчання проходить в дистанційному режимі.

Сертифікат. Сторона №1 Сертифікат. Сторона №2

Видається документ*:

Після закінчення навчання видається Сертифікат про проходження курсу із зазначенням академічних годин, офіційність якого можна перевірити за посиланням. *Документ видається лише в електронному форматі.

 

Актуальність

Арттерапія з дітьми дошкільного віку та їхніми родинами є захоплюючою сферою практики, яка розвивається. Хоча різні форми терапії можуть бути корисними для дитини, багатьом дітям може бути страшно або важко висловлюватися з багатьох причин. Арттерапія — це спеціалізована область психотерапії, що швидко розвивається, яка може допомогти дітям (і дорослим) виражати емоції та переживання понад те, на що здатна словесна мова

Задовго до того, як ми розвинемо вербальну мову, ми існуємо у світі образів. Протягом перших трьох років, до того як ми повністю розвинемо свою здатність бути зрозумілими вербально, ми асоціюємо почуття з такими образами: зображенням обличчя чи грудей нашої матері, зображенням пустушки або людини з гучним сердитим голосом; незручне автокрісло або наша улюблена іграшка. Наші найпервісніші емоції зберігаються в цьому світі образів, отримуючи доступ через мистецтво та творчість, ми можемо дозволити нам виразити та зрозуміти себе більш повно.

Арттерапію можна використовувати як частину будь-якого виду терапії або замість неї, і вона неймовірно ефективна для дітей і сімей як короткострокова, так і довгострокова терапія.

Цільова аудиторія

науково-педагогічні працівники, фахівці Центрів професійного розвитку, методисти відділів дошкільної освіти обласних/міських інститутів післядипломної освіти, ОТГ; педагогічні працівники закладів освіти, що забезпечують здобуття дошкільної освіти дітям відповідного віку, корекційні педагоги, батьки.

Мета навчального курсу

удосконалення загальних та фахових компетентностей педагогічних працівників щодо актуалізації креативного мислення, формування евристичного досвіду вирішення складних завдань, активізації інноваційного потенціалу.

Завдання навчального курсу

  • Сформувати у вихователів знання про арттерапію як засіб покращення психологічного здоров’я дитині.

  • Систематизувати наукові уявлення педагогів щодо основних функцій арттерапії у роботі з дітьми.

  • Розвивати уміння розрізняти терапевтичні переваги різноманітних мистецьких процесів, а також їх застосовність до процесу лікування дітей

  • З’ясувати, як поєднувати мистецтво та психологію, використовуючи творчий процес, художні прийоми та зовнішні твори мистецтва, щоб підтримати людей у розвитку самосвідомості;як використовувати вправи та техніки арттерапії на самодослідження для позитивного самомислення та благополуччя.

Самостійна робота і практичні завдання побудовані на основі розв'язання проблем та набуттю навичок, необхідні для ефективної арттерапевтичної роботи з дітьми; використання арттерапії у роботі з дітьми різного віку та в будь-яких умовах. Спонукають до розвитку комунікативних умінь та використання вербальних та невербальних прийомів арттерапії з дітьми.

Очікувані результати навчання

розвиток професійних компетентностей, усвідомлення щодо наявності контролю за власними діями для входження у творчий процес; здійснювати збір та аналіз інформації у вирішенні поставленого завдання; уміння здійснювати рефлексивний аналіз процесу й отриманого результату.

Опис досягнутих результатів навчання

Теоретичні знання про, що арттерапія - це процес терапії, який використовує мистецтво як засіб відновлення. Арттерапія зосереджена виключно на її терапевтичному процесі, а не на кінцевому результаті мистецького продукту. Застосування знань про те, що арттерапії допомагає в процесі навчання. Використання арттерапії дозволить звільнити «перешкоди» всередині дитини, щоб вона могла краще функціонувати в суспільстві.

Уміння (навички): працювати в команді, використовувати сучасні інноваційні технології в організації освітнього процесу ЗДО, допомагати дітям максимально адаптуватися до нового середовища, співпраця з батьками допомогти їм дізнатися, що адаптивність належить до початкової реакції або реакції дитини на нові події, людей та ідеї.

Навчальний план 30 годин

Програма підвищення кваліфікації
Найменування розділів, модулів, тем
Всього
годин
Лекції
Самостійна
робота
Практична
робота
Години
контролю
Вид
контролю
Модуль 1. Основи арттерапії у роботі з дітьми
1. Арттерапія як засіб творчої самореалізації особистості.
2. Основні функції арттерапії у роботі з дітьми.
3. Майстерність арттерапія в роботі з дітьми дошкільного віку.
Всього годин: 10
Лекції: 4
Самостійна робота: 0
Практична робота: 4
Години
контролю:
2
Вид контролю:Тест + Проєкт
Модуль 2. Ефективність арттерапії у роботі з дітьми
1. Артмистецтво як форма спілкування з дітьми.
2. Форми мистецтва у практичній арттерапії.
Всього годин: 8
Лекції: 4
Самостійна робота: 0
Практична робота: 2
Години
контролю:
2
Вид контролю:Проєкт
Модуль 3. Простір арттерапії: шляхи самовираження
1. Форми арттерапевтичної роботи.
2. Ключові переваги процесу арттерапії.
3. Можливості артпедагогіки при роботі з особливими дітьми.
4. Арттерапевтичні вправи.
Всього годин: 12
Лекції: 6
Самостійна робота: 0
Практична робота: 4
Години
контролю:
2
Вид контролю:Тест + Проєкт
590 грн Зареєструватися

Обсяг курсу: 30 академічних годин

*Всеосвіта гарантує 100% повернення коштів!

Якщо ви маєте причини не проходити придбаний курс — протягом 60 днів ви можете звернутися в службу зворотного зв'язку з запитом повернути вам кошти за придбаний курс. Повернення коштів відбувається у зручний для вас спосіб на картку, чи ваш внутрішній рахунок.

Якщо минуло понад 60 днів з моменту придбання курсу — кошти можуть бути поверненні виключно на ваш внутрішній рахунок.

Всеосвіта завжди дбає про своїх користувачів та їх інтереси! *

Інформація про організацію

Найменування:
ТОВ «Всеосвіта».
Мова навчання:
Українська.
Адреса для листування:
04080, м.Київ, вул. Кирилівська, будинок 82, офіс 256.
Режим і графік роботи:
з 9.00 до 18.00, перерва на обід з 13.00 до 14.00.
Контактний телефон:
Служба підтримки 0 (800) 331 031 (дзвінок безкоштовний).