конференція Якісна дошкільна освіта — успішний старт на шляху до безперервної освіти
В основі дошкільної освіти України закладено принцип безперервної освіти впродовж всього життя, тобто освітній процес починається відразу від народження і триває пожиттєво.
Дошкільна освіта є важливим етапом для цілісного розвитку дитини. Нині її зміст органічно пов’язаний з ідеями Нової української школи: він забезпечує наступність між дошкільною та початковою освітою в умовах шкільної реформи.
В Україні дошкільна освіта є обов'язковою частиною у системі безперервного навчання. Відповідальність за навчання дитини у дитсадку несуть її батьки або особи, які їх замінюють, та навчальні заклади, де діти перебувають.
Кращі спікери
з реальним
досвідом
Актуальні теми
з практичним
застосуванням
8 годин
підвищення
кваліфікації
Про тему онлайн-конференції
Через виклики війни кожна сфера суспільного життя функціонує з певними особливостями, зумовленими обставинами сьогодення. Не винятком є система дошкільної освіти.
В умовах війни педагогічні працівники мають бути готовими та спроможними повноцінно надавати освітні, інформаційні, консультаційні послуги сім’ям, які виховують дітей раннього та дошкільного віку. Для цього слід віддавати перевагу системам комунікації з дітьми, їхніми батьками, сім’ями, педагогами, що дають змогу встановити швидкий обмін інформацією, мобільність зворотного зв’язку.
Освітній процес, зорієнтований на дитину, допоможе реалізувати головну мету української освіти — створити умови для особистого розвитку і творчої самореалізації кожного громадянина України. Дитинство — це період становлення особистості дитини, виникнення особливо сприятливих передумов розквіту її індивідуальних творчих здібностей, обдарованості тощо. Саме тому так важливо забезпечити різнобічний розвиток дитячої психіки та можливості прояву особистості дитини.
Мета
обговорити актуальні питання розвитку дошкільної освіти в Україні, ознайомити із нормативно-правовою та навчально-методичною базами забезпечення закладів дошкільної освіти, розглянути питання гармонійного розвитку особистості дитини в період дошкільного дитинства та старту Нової української школи; роз'яснити та надати норми про зміни дитячого харчування, сприяти обміну досвідом між педагогами-вихователями, підвищенню їхньої професійної компетентності; удосконалити теоретичну підготовку вихователів відповідно до питання забезпечення якості дошкільної освіти; ознайомити з європейським досвідом визначення показників якості дошкільної освіти, які прийняті Європейською Комісією, як визначається і вимірюється доступність послуги дошкільної освіти; що є складовими професійного розвитку педагогів; якими є вимоги до освітнього середовища; пріоритети в управлінні й фінансуванні.
Для кого?
менеджери освіти будь-якого рівня, завідувачі / директори, вихователі-методисти, вихователі, музичні керівники, медичні працівники, працівники харчоблоків ЗДО, батьки та усі, кому не байдужий розвиток дошкільної освіти в Україні.
Безкоштовна
участь
6
експертів
спікерів
Вільний доступ
до запису
Онлайн
та офлайн
Програма та доповідачі заходу
11:00 — 11:45 Олена Швачова,
головна спеціалістка відділу дошкільної освіти Директорату дошкільної та інклюзивної освіти Міністерства освіти і науки України.
Тема. Організація безпечного освітнього простору у закладах дошкільної освіти та облаштування укриттів.
11:45 — 12:30 Валентина Новосад,
головна спеціалістка відділу дошкільної освіти Директорату дошкільної та інклюзивної освіти Міністерства освіти і науки України.
Тема. Організація психолого-педагогічної підтримки дітей з особливими освітніми потребами в закладі дошкільної освіти в умовах сьогодення.
12:30 — 13:15 Тамара Піроженко,
завідувачка лабораторії психології дошкільника Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України, член-кореспондент НАПН України, доктор психологічних наук, професор.
Тема. Готовність дитини до навчання у школі, що реформується.
13:15 — 14:00 Ольга Баєр,
кандидатка психологічних наук, доцентка, завідувачка кафедри дошкільної освіти Комунального закладу "Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти" Запорізької обласної ради, голова відокремленого осередку ВГО "Асоціація працівників дошкільної освіти" України.
Тема. Змішана форма організації освітнього процесу в закладах дошкільної освіти: особливості запровадження та практика в умовах воєнного стану.
14:00 — 14:45 Ольга Косенчук,
кандидатка педагогічних наук, доцентка, начальниця відділу дошкільної освіти Державної установи "Український інститут розвитку освіти".
Тема. Практичний кейс організації освітнього процесу в закладах дошкільної освіти в умовах кризи в Україні.
14:45 — 15:30 Ольга Рейпольська,
кандидатка педагогічних наук, доцентка, завідувачка лабораторії дошкільної освіти й виховання Інституту проблем виховання НАПН України.
Тема. Професійна компетентність педагогічних працівників як умова якісної дошкільної освіти.
Модераторка конференції
Світлана Баженова,
заступниця директора з навчально-методичної роботи.