Освіта проти насильства:
методи профілактики
та алгоритми реагування
Запрошуємо освітян до участі в онлайн-конференції «Освіта проти насильства:
методи профілактики та алгоритми реагування», яка відбудеться 30 листопада 2021 року об
11 годині.
Тривалість онлайн-конференції 8 години.
Про конференцію
Будь-яке насильство є порушенням прав людини та законів України і вимагає належної реакції як від держави, так і від оточення. Особливо в уразливій ситуації перебувають діти, адже вони часто не в змозі об’єктивно оцінити ситуацію та прийняте зважене рішення або захистити себе. Тому реагувати на насильство в бік дітей та працювати щодо його профілактики – це першочергове завдання дорослих, що їх оточують.
Заклад освіти у цьому процесі відіграє одну з керівних ролей, адже саме в закладі освіти діти проводять значну частину часу, тут вони соціалізуються, шукають притулок від негараздів чи навпаки – біжать звідси, якщо насильство коїться під час освітнього процесу.
З 25 листопада по 10 грудня Україна разом з-понад 100 країнами долучається до акції “16 днів проти насильства”. Проте робота щодо профілактики насильства та формування нульової толерантності до нього має вестися з учнями постійно, бути вплетеною в освітній та виховний процеси.
7 експертів-спікерів
Безплатна участь
Інноваційний онлайн-формат
Вільний доступ до запису
Мета:
актуалізувати знання про види насильства та способи реагування на нього;
ознайомити педагогів зі специфікою роботи щодо подолання та протидії насильству;
надати практичні інструменти та прийоми роботи з профілактикою насильства серед учнів;
висвітлити шляхи взаємодії та реакції різних учасників освітнього процесу на прояви насильства в закладі освіти та поза ним.
Для кого?
Запрошуємо до участі у Всеукраїнській онлайн-конференції адміністративних працівників закладів освіти, методистів методичних кабінетів (центрів), методистів закладів освіти, учителів/викладачів, педагогічних та науково-педагогічних працівників закладів освіти, класних керівників, психологів, батьків та всіх небайдужих до процесу виховання.
Програма конференції
1. Як протидіяти булінгу в закладах освіти?
2. Кібернасильство: протидія та профілактика.
3. Домашнє насильство: як розпізнати та що робити?
4. Інструменти для профілактики сексуального насильства серед здобувачів освіти підліткового віку.
5. Механізми реагування на випадки насильства.
6. Як педагогам убезпечити себе від насильства?
7. Панельна дискусія.
Доповідачі конференції
Овдієнко Анна
практична психологиня, провідна фахівчиня відділу психолого-методичної підтримки Служби освітнього омбудсмена, магістерка практичної психології.
Тема: Як протидіяти булінгу в закладах освіти?
Марущак Анатолій
стратегічний радник Міжнародної академії інформації, доктор юридичних наук, професор, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки.
Шульц Анна
інтерн Міжнародної академії інформації, студентка Національного авіаційного університету, спеціальність «соціальна робота». Має досвід навчання дітей засобам соціальних комунікацій.
Тема: Кібернасильство: протидія та профілактика
Клочко Анна
магістерка практичної психології, консультантка служби "Телефон довіри", психологиня Київського міського центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству.
Тема: Домашнє насильство: як розпізнати та що робити?
Слободян Тетяна
координаторка проєктів БФ «Здоров’я жінки і планування сім’ї», консультантка ЮНЕСКО.
Тема: Інструменти для профілактики сексуального насильства
Попович Ярослава
психологиня Київського міського Центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству, психологиня-консультантка соціального проєкту "РАЗОМ".
Тема: Механізми реагування на випадки насильства.
Литвиненко Олена
кандидатка психологічних наук, доцентка кафедри практичної психології Київського університету імені Бориса Грінченка, когнітивно-поведінкова психотерапевтка.
Тема: Як педагогам убезпечити себе від насильства?