У дитячому віці складно правильно виражати свої емоції, а відсутність необхідного досвіду не дозволяє повноцінно проаналізувати ситуацію і зробити слушні висновки.
Саме тому, забороняючи якусь річ чи відмовляючи у чомусь, батьки іноді стикаються з істерикою з боку дитини, злістю – тобто відкритою демонстрацією протесту. На жаль, здебільшого дорослі у таких обставинах просто гаркають: «Йди у свою кімнату, заспокойся, потім поговоримо!» – неначе це дійсно може розв’язати проблему, і дитина одразу замислиться над своєю поведінкою.
Однак реакція може бути зовсім іншою: наприклад, чадо почне думати, що його не розуміють, що усі проти нього, і це негативно вплине на подальші стосунки з родиною.
Українська психологиня Антоніна Оксанич, спільно з освітнім проєктом #НеБийДитину, пропонує використовувати фрази, які продемонструють дитині: дорослі розуміють її почуття і співчувають тому, що у цей конкретний момент не можна отримати бажаного.
Що сказати дитині замість «Йди у свою кімнату, заспокойся, потім поговоримо»?
Бачу, що ти засмучений, розкажи, що сталося!
Давай пожалію!
Ти невдоволений, я тебе розумію.
Мені шкода, але зараз «ні».
Нумо шукати інші варіанти.
Ти розізлився, бо не отримав, що хотів. Це так прикро.
Дай обійму тебе!
Ти можеш мені про все розказати.
Мені шкода, що так трапилося.
Чую, що ти дуже хочеш, але на жаль, не можна.
Так, це сумно…
Фотоматеріали взяті з групи «Дитячий психолог» у фейсбуці.
Долучайтесь до перегляду актуального вебінара від «Всеосвіти» Робота з дитячою тривогою. Алгоритм проведення корекційних занять. Спікерка Олена Литвиненко розповість про способи діагностики дитячої тривожності та допоможе розробити алгоритм корекційних занять, спрямованих на подолання тривоги.
Коли: 14 травня, о 18:00
Сертифікат вебінара має бути зарахований вам у підвищення кваліфікації.
Перегляньте цікавий і корисний вебінар від «Всеосвіти» Розвиток стресостійкості у дітей: ігри та прийоми. Спікерка Вікторія Харитонова ознайомить учасників вебінара з цікавими ігровими вправами та методиками, які не лише допоможуть розвинути стресостійкість у дітей, а й сформувати у них впевненість у собі та своїх силах.
Сертифікат вебінара має бути зарахований вам у підвищення кваліфікації.
Вебінар: https://vseosvita.ua/webinar/rozvitok-stresostijkosti-u-ditej-igri-ta-prijomi-114.html
Користувач:
Кремзель Дарія Андріївна