11 лютого 2021 о 18:31
62 0

Створюємо власні комікси: шість кращих онлайн-ресурсів

Яскраво, зручно та цікаво!

Комікси – намальовані тематичні історії. Вони вже давно з успіхом використовуються як ефективний дидактичний матеріал у школах Західної Європи та США. Серед українських педагогів кількість прихильників їхнього залучення з навчальною метою з кожним роком зростає, але й скептиків залишається доволі багато.

Що ж таке комікс насправді – примітив чи ефективний інструмент для переосмислення навчального матеріалу? Все залежить виключно від того, як їх використовувати! Запропонуйте учням створити власний мальований проєкт, в якому необхідно обіграти щойно опановану тему у вигляді яскравої історії. З ідеями тем для різних уроків ви можете познайомитись в окремому матеріалі.

Як створювати комікси? Звичайно, їх можна малювати і вручну, однак далеко не всі школярі можуть похизуватися гарними здібностями до малювання. А онлайн-інструменти пропонують купу готових яскравих шаблонів, які можна використовувати для створення власного проєкту.

Ми дібрали шість найбільш зручних онлайн-інструментів, за допомогою яких можна втілити ідею коміксу за кілька хвилин.

Bitstrips

Цей ресурс допоможе створити мультиплікаційну версію самого себе. У його межах платформи можна дібрати своєму віртуальному двійникові одежу, змінити зачіску, макіяж та інше.

На платформі міститься велика добірка різноманітних елементів, за допомогою яких можна максимально наблизити зовнішність мультиплікаційного двійника, створеного програмою автоматично за фото, до дійсності.

Запропонуйте учням створити комікс про свої захоплення, робочий день під час перебування на самоізоляції, роздуми на певну тему та інше, ілюструючи історію відповідними емодзі. Програма автоматично генерує декілька сотен різноманітних стікерів з використанням щойно згенерованого образу. Скомпонувати всі елементи та додати текстові репліки можна за допомогою програми Canva.

Із  додатком можна працювати як з комп'ютера, так і зі смартфона, завантаживши на Google Play чи App Store.

Canva

Цей ресурс дозволяє створити яскраві змістовні комікси «з нуля» або використовуючи будь-який з понад 200 тематичних шаблонів. Кожен з них містить фон, промальованих персонажів та їхні репліки.

Навіть якщо ви вирішили використовувати готовий шаблон, кожен з його елементів можна редагувати – змінювати кольори, редагувати текст відповідно до власного сценарію, масштабувати, додавати зображення, анімувати елементи коміксу, додавати кольорові написи-стікери, змінювати прозорість, розмір та положення персонажів, а також додавати аудіо- та відеоелементи.

Готові проєкти можна зберігати у форматах відео (mp4), анімації (gif) або ілюстраціями (pdf, png, jpg), а також ділитися посиланням у соціальних мережах.

Canva розрахована на користувачів більш просунутого рівня та професійних дизайнерів, але учням середніх та старших класах також буде під силу опанувати цю програму.

Write Comics

Цей ресурс є одним із найпростіших у використанні. При цьому його функціоналу достатньо, щоб створити власний проєкт.

Для того, щоб почати користуватися програмою, не потрібно реєструватись і заповнювати жодних форм – у робочій зоні одразу можна створювати проєкт (обирати фон, персонажа, прописувати назву і репліки будь-якою мовою).

Ресурс англомовний, але усі написи можна створювати кирилицею. Цей ресурс відмінно підійде для першого знайомства школярів зі створенням коміксів.

Witty Comics

Цей онлайн-інструмент стане у пригоді педагогам-мовникам під час уроків з української та іноземних мов.

Сервіс надзвичайно простий, має обмежений функціонал, але його цілком достатньо для створення коміксів, де зображується діалог між двома персонажами.

Все, що потрібно для створення комікса, – вибрати фон, персонажів та додати їхні репліки.

Pixton

Ця платформа дозволяє створити яскравий емоційний комікс, використовуючи широкий функціонал налаштувань.

З його допомогою можна створити сюжет, обравши тему шаблону (фон має кілька точок фокусу, масштабується). У межах програми можна не лише обрати персонажа із бібліотеки, а й змінити йому одяг, зачіску, колір очей, шкіри та волосся, підібрати аксесуари, змінювати міміку, жести, положення тіла а також обрати час доби за освітленням. І звісно, додавати текстові репліки.

Хоча ресурс англомовний, він підтримує кирилицю, тому можна створювати тексти й українською мовою. Для полегшення роботи мову інтерфейса платформи можна автоматично перекладати за допомогою спеціального розширення для Google Chrome.

Для того, щоб почати роботу з платформою, необхідно зареєструватися та обрати один з акаунтів користування – вчительський, учнівський, батьківський для бізнесу. А створивши власний мальований аватар, можна компонувати комікс, в якому ви чи ваші учні є головними героями мальованої історії!

Не зважаючи на те, що значна частина функціоналу обмежена, з використанням інструментів, що знаходяться у відкритому доступі, можна створити безліч творчих проєктів!

StoryboardThat

Цей ресурс було створено спеціально для вчителів. Яскраві мальовані історії дозволяють пояснити матеріал зрозуміло та наочно.

Платформа російськомовна, для роботи з нею необхідно зареєструватись. Панель управління містить величезна колекцію шаблонів – приміщень, персонажей, символів. Кожен з них можна редагувати – змінювати колір, розмір та положення.

Велика бібліотека символів і персонажів дозволяє створювати комікси на історичну тематику.

Програма ідеально поєднує широкий функціонал і максимально зручний інтерфейс, який з легкістю опанують навіть учні початкової школи.

Готовий проєкт можна завантажити у вигляді презентації PowerPoint, зображення у форматі png (з логотипом сервісу). Також є можливість вбудувати проєкт на власний сайт за кодом чи прямим посиланням.

Комікс – це не просто розвага, а повноцінний дидактичний матеріал, який може стати основою для цікавих уроків. Генеруйте яскраві ідеї разом із учнями та впроваджуйте новий формат творчого переосмислення навчального матеріалу!

Читайте також: