24 березня 12:00
11 0
1 1

Ідеї оформлення розкладу уроків: готові шаблони та покрокова інструкція їх створення

Як стильно оформити розклад уроків та інші шкільні рутини у Canva
Марафон:
1—11 жовтня
5 днів
30 годин ПК

ОБ'ЄДНАНІ СЕРВІСИ ВСЕОСВІТИ ДЛЯ ЕФЕКТИВНОГО КЕРУВАННЯ ЧАСОМ

Покрокове опанування інструментів яким ви довіряєте.

Для того, щоб навчання було ефективним, потрібно правильно організувати сам освітній процес. Саме для цього будь-яка школа складає для кожного класу власний розклад уроків. А як його оформити так, щоб розклад був не лише змістовним, а й виглядав не нудно?

Якщо ви шукаєте ідеї для надхнення або у вас є власні бачення, але ви не знаєте як їх швидко втілити у життя – цей матеріал вам точно стане у пригоді. 

Canva – найпростіший спосіб для створення стильного розкладу

Розклад уроків для всієї школи чи окремого класу, графік дзвінків, чергування у класі, персональний розклад учня – ці та багато інших шкільних рутин ви можете яскраво унаочнити, використавши будь-який із сотні готових шаблонів Canva. 

Приємний бонус для педагогів:

Canva – умовно безоплатний сервіс, тобто після реєстрації кожен має 30-денний пробний період користування повним функціоналом платформи. Однак у межах соціального проєкту «Canva для навчання» будь-який вчитель має можливість отримати доступ до преміум пакета Canva Pro не лише впродовж пробного періоду, а безстроково.

Для цього необхідно вказати та підтвердити назву навчального закладу, де ви викладаєте, його фізичну адресу та вказати вебсайт.

Розклад уроків

Щотижневий розклад уроків – базова шкільна рутина. Надрукований яскравий макет допоможе школярам якнайшвидше запам'ятати послідовність уроків упродовж кожного навчального дня.

Скористатися шаблоном

Для середньої чи старшої школи, ймовірно, доречніше використовувати оформлення розкладу у більш стриманому стилі.

Скористатися шаблоном

Або навпаки, старшокласники більш вподобають розклад уроків у стилі скетчінгу.

Скористатися шаблоном

Розклад дзвінків

Щоб точно знати, о котрій починається та закінчується будь-який урок за розкладом стане у пригоді графік занять.

Скористатися шаблоном

Індивідуальний розклад учня

Такий шаблон буде корисним, якщо певні учні мають індивідуальний графік, що відрізняється від розкладу класу. Також ви можете запропонувати школярам створити власні макети для особистого користування.

Скористатися шаблоном

Щотижневий план заходів

Як правило, окрім звичайних кроків відповідно до шкільної програми, навчально-виховним планом передбачені й позакласні заходи. Для цього можна скласти окремий яскраво оформлений план.

Скористатися шаблоном

Розклад спортивних змагань чи тренувань

Цей шаблон можна адаптувати для уроків фізичної культури відповідно до тем вивчення. Також він стане у пригоді для розробки графіка шкільних змагань.

Скористатися шаблоном

Графік чергування

Якщо у вашому класі є чергування, то такий розклад буде доречним, щоб учні не забували, коли чия черга виконувати суспільно-корисну роботу у класі.

Скористатися шаблоном

Особистий планер

Уміння правильно розподіляти свій час – важлива навичка кожної успішної особистості. Запропонуйте учням створити свій особистий планер, наприклад, на час канікул. Це може стати першим кроком на шляху опанування навички тайм-менеджменту.

Скористатися шаблоном

Більше шаблонів для створення яскравих шкільних рутин ви можете переглянути тут.

Як створити власний макет розкладу уроків у Canva: покрокова інструкція

Щоб швидко втілити цікаву ідею чи адаптувати певний макет до власних потреб, перейдіть на сайт Canva.

1.

Пройдіть швидку реєстрацію чи авторизуйтеся, якщо вже маєте власний профіль на цій платформі.

2.

Перейдіть у розділ «Розклад занять».


3.

Оберіть будь-який із запропонованих макетів, що представлені у лівій частині робочого простору. Для того, щоб редагувати обраний шаблон, натисніть на нього лівою кнопкою миші. Після цього шаблон відкриється в області білого аркуша.

4.

Натисніть на будь-який блок макета: миттєво з'явиться меню редагування. З його допомогою можна змінити шрифт, міжрядковий інтервал, розмір букв, колір будь-яких об'єктів на макеті, їхнє взаємне розташування та інше.

5.

Натисніть на праву кнопку миші: з'явиться віконце меню з додатковим функціоналом. Тут ви зможете копіювати форматування, групувати певні об'єкти між собою, змінювати їхній план відображення та інше.  

6.

Після редагування збережіть готовий макет. Для цього натисніть кнопку «Поділитися». Якщо ви плануєте роздрукувати розроблений макет, то оберіть функцію «Завантажити». Для цього підійде будь-який із запропонованих форматів – png, jpeg або pdf.

Якщо ж ви плануєте використовувати макет для дистанційних уроків, то ви можете або зберегти його у форматі відео чи гіфки (svg, mp4, gif), або поширити іншим користувачам. Для цього найзручніше скористатися наступним функціоналом – автоматично згенерувати посилання, QR-код чи вбудувати одразу код макета в електронний урок чи у власний блог.

Креативно оформлені шкільних рутин допоможуть впорядкувати освітній процес як у початковій, так і в середній чи старшій школі. З їхньою допомогою учні молодшої школи якнайшвидше з цікавістю пізнаватимуть шкільні вимоги та правила, а старшокласники – опанують основи тайм-менеджменту.

Читайте також: