Переможців радіодиктанту національної єдності мають визначити у грудні.
Про це сказала виконавча продюсерка Українського Радіо, координаторка проєкту «Радіодиктант національної єдності» Юлія Шелудько.
Минулого року кількість робіт була значно меншою, ніж цього року. Станом на зараз, це вже кілька десятків тисяч. Але ми ще досі очікуємо на листи паперові. Бо їх ще присилають. Вони з грифом сьогоднішньої дати можуть до нас надходити. Я розумію, що це може бути також чимала кількість, і це однозначно перевершило всі рекорди, — сказала Шелудько.
Зараз усі листи перевіряються, і поміж них обирають переможців, тих, у кого немає помилок у тексті або кілька помилок.
Вона зауважила, що торік було нагороджено 16 людей, із них одна людина написала диктант без жодної помилки, а інші допустили лише по одній помилці.
Шелудько відзначила, що вперше цьогоріч авторкою тексту була жінка — Ірина Цілик, чий текст був дуже влучний, душевний і розчулив до сліз багатьох людей.
Ірина Цілик дуже влучно обрала тему. Ми в жодному разі ніколи жодному з авторів не кажемо про що писати, це суто вибір автора. Ми можемо просити зробити текст, наприклад, не більше ніж 200 слів, для того, щоб всі встигли за відведений час його написати. Але тему автори обирають самостійно. От Ірина Цілик обрала тему «Твій дім», яка тригернула справді багатьом, — зауважила Шелудько.
Координаторка проєкту зазначила, що з кожним роком збільшується кількість людей, які хочуть долучитися до написання диктанту, і його пишуть не тільки українці, а й люди інших національностей, які знають українську.
Цього року дуже багато українців змушені були виїхати з України й облаштовуватися в різних державах, де вони, власне кажучи, створили свої осередки і писали радіодиктант. Для них це можливість поспілкуватися між собою, можливість відчути себе єдиними з Україною, — додала Шелудько.
До написання радіодиктанту національної єдності хотіли долучитися також українські захисники, які мужньо та героїчно нині захищають Україну від рашистської орди.
Ми радіодиктант не писали. Були трохи зайняті. Наступного року виправимось, — написав український журналіст, публіцист, філолог-літературознавець Павло Казарін, який у лавах ЗСУ сьогодні звільняє від російських окупантів Харківщину.
Він додав відповідне фото.
Нагадаємо, учора з нагоди Дня української писемності та мови в Україні, попри повномасштабну війну, що триває через російську агресію, традиційно проводився радіодиктант національної єдності.
Користувач:
Нікішина Тетяна Олександрівна